Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο TWRP 3.5.X.X για συσκευές XIAOMI

    • Οδηγός

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Βρες καποιο αλλο και δοκιμασε, δεν ξέρω τι να σου πω.
      To εχουν δοκιμασει πολλοί , τι να πω, λες να ειναι ολοι με apollopro και κανένας με apollo?


    • Ο/H steliosperamos έγραψε:

      Ανεπιτυχής προσπάθεια, έβαλα πάλι stock recovery.
      Έχεις το δικό του καλώδιο;;
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Octaviastikos έγραψε:

      Ο/H steliosperamos έγραψε:

      Ανεπιτυχής προσπάθεια, έβαλα πάλι stock recovery.
      Έχεις το δικό του καλώδιο;;
      Ναι το ξέρω το δικό του έχω.
    • @geoanto555 TWRP 3.5.1 Released βγηκε νεα εκδοση αν μπορεις σε παρακαλω φτιαξε το ελληνικο για το mi9t pro ..ευχαριστω!!
    • Καλημέρα,για poco f2 pro εχουμε κατι νεοτερο σε twrp; μπορειτε να μου πειτε τι πρέπει να ακολουθησω και τι να προσεξω ωστε να περάσω με επιτυχια την δικια μας dev rom; Σας ευχαριστω πολύ!
    • Ετυχε να παρω ενα κινητο ζιαομι και εκατσα χθες να το ρουταρω για να μπορω να χειριζομαι ειδικα προγραμματα. Τελικα σημερα ειδα και αυτο το οδηγο. Δουλευσε
      με αυτο καθαρα απο μια παρα πολυ μικρη λεπτομερεια που δεν αναφεραν πουθενα αλλου στο ιντερνετ.
      Μετα το φλας με το twrp πρεπει στο κινητο redmi note 5 3GB 32GB κανω μονο reboot στη γραμμη εντολων κρατοντας απο πριν το volume up.
      Μετα οτι και να φλασαρα μεσα απο το twrp me to που κανα επαννεκινιση το διεγραφε και επανεφερε το στοκ bootloader...
      Τοτε καταλαβα οι κινεζοι εχουν βαλει μεσα στο λειτουργικο μαζι και τον bootloader σαν back-up. Οποτε αναγκαστικα να κανω wipe τα παντα και να κανω fix structure.
      Ως αποτελεσμα ξεκουμπιστικε ο στοκ εκκινητης αλλα πηρε μαζι του και το λειτουργικο -_-
      Εμεινα τουλαχιστον με το twrp οποτε τωρα θα πρεπει να βρω ενα λειτουργικο να του βαλω, που να μην χαλαει το twrp, ασυμβατοτητες με το supersu (το καλυτερο για να δουλευουν σωστα εφαρμογες του τυπου γουαιφαικιλ, μακρια απο lineage...) και να μην κλειδωνει τη μακ αντρες του κινητου '-'
      Αντε τωρα να βρω τη λειτουργικο θα υποστηριζει για αυτα που θελω και εννοειτε να κανει κλησεις χωρις να μαυριζει ολη η οθονη διχως ελεγχο και να ασυμβατοτητες με καμερες και bluetooth...
      Τουλαχιστον με μπλεξω με τιποτα C ή αλλους μεταγλωτιστες...
      :HAHA:
    • Διαφήμιση
    • Ο/H bratsos έγραψε:

      Ετυχε να παρω ενα κινητο ζιαομι και εκατσα χθες να το ρουταρω για να μπορω να χειριζομαι ειδικα προγραμματα. Τελικα σημερα ειδα και αυτο το οδηγο. Δουλευσε
      με αυτο καθαρα απο μια παρα πολυ μικρη λεπτομερεια που δεν αναφεραν πουθενα αλλου στο ιντερνετ.
      Μετα το φλας με το twrp πρεπει στο κινητο redmi note 5 3GB 32GB κανω μονο reboot στη γραμμη εντολων κρατοντας απο πριν το volume up.
      Μετα οτι και να φλασαρα μεσα απο το twrp me to που κανα επαννεκινιση το διεγραφε και επανεφερε το στοκ bootloader...
      Τοτε καταλαβα οι κινεζοι εχουν βαλει μεσα στο λειτουργικο μαζι και τον bootloader σαν back-up. Οποτε αναγκαστικα να κανω wipe τα παντα και να κανω fix structure.
      Ως αποτελεσμα ξεκουμπιστικε ο στοκ εκκινητης αλλα πηρε μαζι του και το λειτουργικο -_-
      Εμεινα τουλαχιστον με το twrp οποτε τωρα θα πρεπει να βρω ενα λειτουργικο να του βαλω, που να μην χαλαει το twrp, ασυμβατοτητες με το supersu (το καλυτερο για να δουλευουν σωστα εφαρμογες του τυπου γουαιφαικιλ, μακρια απο lineage...) και να μην κλειδωνει τη μακ αντρες του κινητου '-'
      Αντε τωρα να βρω τη λειτουργικο θα υποστηριζει για αυτα που θελω και εννοειτε να κανει κλησεις χωρις να μαυριζει ολη η οθονη διχως ελεγχο και να ασυμβατοτητες με καμερες και bluetooth...
      Τουλαχιστον με μπλεξω με τιποτα C ή αλλους μεταγλωτιστες...
      βάζεις την xtrv και ησυχάζεις...και το supersu μέχρι το android 8 δούλευε έχει πλέον σταματήσει η υποστήριξη...πλέον μόνο magisk manager...

      Αν και δεν έχω καταλάβει τι έχει κάνει...βάλε την xtrv...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Ο/H bratsos έγραψε:

      Ετυχε να παρω ενα κινητο ζιαομι και εκατσα χθες να το ρουταρω για να μπορω να χειριζομαι ειδικα προγραμματα. Τελικα σημερα ειδα και αυτο το οδηγο. Δουλευσε
      με αυτο καθαρα απο μια παρα πολυ μικρη λεπτομερεια που δεν αναφεραν πουθενα αλλου στο ιντερνετ.
      Μετα το φλας με το twrp πρεπει στο κινητο redmi note 5 3GB 32GB κανω μονο reboot στη γραμμη εντολων κρατοντας απο πριν το volume up.
      Μετα οτι και να φλασαρα μεσα απο το twrp me to που κανα επαννεκινιση το διεγραφε και επανεφερε το στοκ bootloader...
      Τοτε καταλαβα οι κινεζοι εχουν βαλει μεσα στο λειτουργικο μαζι και τον bootloader σαν back-up. Οποτε αναγκαστικα να κανω wipe τα παντα και να κανω fix structure.
      Ως αποτελεσμα ξεκουμπιστικε ο στοκ εκκινητης αλλα πηρε μαζι του και το λειτουργικο -_-
      Εμεινα τουλαχιστον με το twrp οποτε τωρα θα πρεπει να βρω ενα λειτουργικο να του βαλω, που να μην χαλαει το twrp, ασυμβατοτητες με το supersu (το καλυτερο για να δουλευουν σωστα εφαρμογες του τυπου γουαιφαικιλ, μακρια απο lineage...) και να μην κλειδωνει τη μακ αντρες του κινητου '-'
      Αντε τωρα να βρω τη λειτουργικο θα υποστηριζει για αυτα που θελω και εννοειτε να κανει κλησεις χωρις να μαυριζει ολη η οθονη διχως ελεγχο και να ασυμβατοτητες με καμερες και bluetooth...
      Τουλαχιστον με μπλεξω με τιποτα C ή αλλους μεταγλωτιστες...
      εάν κάτι δεν σου κάτσει με την xtrv dev(θεωρώ καλύτερη)........δοκίμασε arrow..
      Ηλίας
    • Στον δευτερο χρηστη(999) που παω να κανω Back-up μου λεει οτι δεν ειναι decrypt ?τι κωδικο πρεπει να βαλω δεν εχω ιδεα ,Να Πω οτι εxω το Twrp 3.5.A9.01-01-2021,αλλα το Back-up τελειωνει κανονικα ..
    • Μόνο χωρίς κωδικό μπορείς να πάρεις τον 999.
      Γενικά σε συσκευές χώρις dynamic το έχω αποκλείσει να παίρνει τον 999


    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα για το poco f2 pro εχω βρει το twrp-3.5.1-0-lmi-manuelbianco και θέλω να βάλω την dev xtrv. Πρέπει για να εγκαταστήσω το twrp να εχω αφαιρέσει τον κωδικό που εχω στην συσκευή γιατί βαράει conflict ή δεν ισχύει πλέον; Εχω καταμπερδευτει :Ρ