Διαφήμιση

"Συγχρονισμός μηνυμάτων"

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • "Συγχρονισμός μηνυμάτων"

      Καλησπέρα παιδιά.
      Έχω το εξής πρόβλημα με το Note 8 Pro :
      προσπαθώ για το Xiaοmi Cloud να ενεργοποιήσω το Συγχρονισμό μηνυμάτων και μου βγάζει μνμ :
      Ενα διεθνές SMS θα σταλεί για ενεργοποίηση "Συγχρονισμός μηνυμάτων". Θα χρεωθείτε από τον πάροχό σας.
      Κλικάρω "Ενεργοποίηση" και μου βγάζει καινούργιο μνμ :
      "Αδυναμία ενεργοποίησης κάρτας SIM. Σφάλμα διακομιστή κατά τη διάρκεια αιτήματος για SMS ενεργοποίησης."
      Μου δίνει δυνατότητα "Προσπαθήστε ξανά" , αλλά συνεχώς τα ίδια συμβαίνουν και το άσχημο είναι ότι χρεώνομαι κιόλας σε κάθε προσπάθεια.
      Το μόνο πρόβλημα βέβαια είναι ότι δε μπορώ να συγχρονίσω τα μνμ μου στο Cloud και κατά τ' άλλα όλα καλά.
      Μήπως έχετε καμιά ιδέα πως μπορώ να το λύσω ...
    • Έχεις βάλει το Mi account στους λογαριασμούς στο τηλέφωνο;
      Έχεις ενεργή την τοποθεσία;
      Βάλε μόνο δεδομένα, όχι wifi, και δοκίμασε πάλι.
      Αν δεν, τότε υπάρχει θέμα με τους servers, δοκίμασε αργότερα...
    • και βεβαιωσου απο τον παροχο σου οτι εχεις δικαιωμα να στειλεις διεθνή μυνηματα..
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ για την απάντηση.
      Έβαλα δεδομένα κι όχι wifi, ενεργοποίησα τοποθεσία αλλά δυστυχώς πάλι το ίδιο αποτέλσμα είχα.
      Χρεώθηκα το sms χωρίς καμμία ανταπόκριση.
      Στην vodafone που ρώτησα μου απάντησαν ότι μπορώ να στείλω διεθνή μνμ, άλλωστε υπάρχει χρεώθηκα για το sms.
      Θα ήθελα μια διευκρίνηση για το τι εννοείτε ακριβώς, αν έχω βάλει "το Mi account στους λογαριασμούς στο τηλέφωνο"
      Οι επαφές μου αποθηκεύονται στον Mi λογαριασμό...
      :)
    • Συγνώμη που ξεθάβω το συγκερκιμένο post. Αλλά μου συμβαίνει κάτι αντίστοιχο.

      Μετά απο επαναφορά εργαστιακών ρυθμίσεων μουι έχει συγχρονίσει τα παντα αποτο clou εκτος απο τα SMS και το ιστορικό κλήσεων.


      Όταν παω να ενεργοποιήσω τον συγχρονισμό μου λέειβαλε το νουμερο σου και τα μπλά μπλα το βάζω αλλα δεν γινεται τιποτα απο εκει και περα.

      Δλδ και που πατάω το ΟΚ (ούτε χρεώνομαι κάτι - ούτε αλλάζει η κατασταση απο μη ενεργοποιημένο σε ενεργοποιημένο η υπηρεσία που θέλω)

      Το κινητό ειναι το redmi note 9 pro και πήρα πρόσφατατην 13 και εκανα την επαναφορά γιατί είχε κάτι κολληματάκια.

      Σας ευχαριστώ.
    • Διαφήμιση
    • Μια από τα ίδια και εγώ σε redmi note 11s! Δεν συγχρονίζει με τίποτα τα μηνύματα και το ιστορικό κλήσεων. Το sms δεν έρχεται ποτέ. Ξέρει κανείς κάτι;;;