Διαφήμιση

MMORC- Προσφορά Απάτη..!!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • MMORC- Προσφορά Απάτη..!!

      Λαμβάνοντας το newsletter σας και βλέποντας τα προϊόντα που διαφημίζονται από την εταιρεία MMORC αποφάσισα να κάνω αγορά ενός λογαριασμού office365.
      Στον λογαριασμό αυτό, σύμφωνα με το site της MMORC, παρέχεται το πακέτο office 365 (word, excell κλπ) καθώς και αποθηκευτικός χώρος στο OneDrive μεγέθους 1TB μαζί με κάποιες άλλες εφαρμογές.
      Αφού αγόρασα το λογαριασμό, έκανα buck up στο OneDrive αρχεία συνολικού μεγέθους περίπου 500GB (καταναλώνοντας αμέτρητες ώρες uploading...).
      Πριν από 4 ημέρες, διαπίστωσα ότι πλέον δεν έχω πρόσβαση στο OneDrive.
      Ύστερα από επικοινωνία με την εταιρεία MMORC και αναφορά του προβλήματος, μου απάντησαν ότι θα επικοινωνήσουν με την Microsoft, ενώ μου πρότειναν να μου δώσουν νέο λογαριασμό, χωρίς φυσικά να γίνει ανάκτηση των αρχείων μου από τον υπάρχοντα λογαριασμό.
      Ακόμα δεν έχω λάβει κάποια νέα ενημέρωση.
      Εντωμεταξύ, φίλος, που τον πήρα στο λαιμό μου και έκανε την ίδια αγορά, μου είπε ότι η απάντηση τους ήταν ότι ο προμηθευτής τους δεν μπορεί να χειριστεί το ζήτημα.
      Αναλυτικότερα η απάντησή τους ήταν η εξής:
      "Microsoft told us that we need to contact the administrator but we do not have an administrator account. We contacted the supplier. The supplier said that he could not handle it,"
      Με άλλα λόγια, πάνε τα δεδομένα του. Και απ' ότι φαντάζομαι και τα δικά μου θα έχουν την ίδια μοίρα....
      Γενικότερα, απ' ότι καταλαβαίνω παίζει πολύ κοροϊδία στα συγκεκριμένα site αγορών, οπότε θα πρέπει η κοινότητά σας να λάβει σοβαρά υπ' όψιν της την προστασία των μελών της από τέτοιου είδους απάτες...!!!
    • Ο/H john bacas έγραψε:

      Γενικότερα, απ' ότι καταλαβαίνω παίζει πολύ κοροϊδία στα συγκεκριμένα site αγορών, οπότε θα πρέπει η κοινότητά σας να λάβει σοβαρά υπ' όψιν της την προστασία των μελών της από τέτοιου είδους απάτες...!!!
      Θα επικοινωνήσουμε μαζί τους για διευκρινήσεις... :thumbsup:

      Θα σε παρακαλέσουμε να μας κάνεις Forward (Προώθηση) τα mail επικοινωνίας που είχες μαζί τους, και τις απαντήσεις τους στο mail >> contact@xiaomi-miui.gr
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)