Διαφήμιση

[Miui 12 20.12.2] Διανομή των νέων MIUI 12 - XTRV ROM για 19 συσκευές

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα,
      Εγκατέστησα σε Minote10 (clean) και έχω να πω τα εξής:
      Στο πρώτο και στο δεύτερο Boot ετρωγε κάποια σκαλώματα τουτέστιν, κόλλαγε στο Lock screen, οποτε και αναγκάστηκα να κάνω power off με longpress για restart. Παραδόξως έστρωσε και δεν το ξαναπαρουσίασε.

      O google assistant αφήνει overlay στο κάτω μέρος της οθόνης που δεν φεύγει παρά μόνο με restart. Tο overlay φαίνεται μέχρι και στην lockscreen! Τον ειχα ενεργοποιημένο με bottomright gesture. Αναγκάστηκα να τον απενεργοποιήσω απο το gesture και τον έβαλα στο 0.5sec power button, όπου και δεν παρουσιάζει "υπολείμματα" .





      Και το δεύτερο, Δεν μου συγχρονίζει από google account τα contacts στην συσκευή (device only).
      Μπορώ να επιλέξω να βλέπω και να σώζω στο account της google, και συγχρονίζονται κανονικά, αλλά δεν τα αντιγράφει στο Local. Έχω περασμένο το google contacts sync (Δοκίμασα και το version 11).





      Καμιά ιδέα;
      Ευχαριστώ!
    • Όλα καλά.δεν έχω βάλει κωδικό και μοτίβο οπότε απλά πήρα το ρίσκο λίγο πριν μου απαντήσεις φίλε μου κ όλα καλά.Χρησιμοποίησα το twrp 3.4.0 mauronofrio κ ολα κομπλέ.Ευχαριστώ πολύ.
    • Καλησπερα παιδια, σε Mi Note 10 pro ολα καλα για την ωρα, το θεμα με το pin στο twrp υπαρχει αλλα εαν απενεργοποιησεις το pin ολα καλως, το μεγαλο θεμα ομως ειναι με το root......τρωει σκαλωμα και επανεκκινει σε fastboot mode μολις περασει το magisk!!!!!!!Καμμια ιδεα???????
      Ευχαριστω πολυ.
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • Διαφήμιση
    • Ο/H babis306 έγραψε:

      Καλησπερα παιδια, σε Mi Note 10 pro ολα καλα για την ωρα, το θεμα με το pin στο twrp υπαρχει αλλα εαν απενεργοποιησεις το pin ολα καλως, το μεγαλο θεμα ομως ειναι με το root......τρωει σκαλωμα και επανεκκινει σε fastboot mode μολις περασει το magisk!!!!!!!Καμμια ιδεα???????
      Ευχαριστω πολυ.

      Αφού περάσεις την rom kai bootάρει κανονικά, γιατί τώρα είσαι κολλημένος σε fastboot εξ'όσων αντιλαμβάνομαι, ακολουθείς τα παρακάτω:

      • Απο twrp περνάμε το Magisk_11.zip
      • Δεν κάνουμε reboot
      • Κάνουμε unmount την system
      • Περνάμε το Magisk-v21.0.zip
      • Κάνουμε reboot
      • Κάνουμε update τον manager από την εφαρμογή, ΜΟΝΟ τον manager.
      • profit ;)


      Σημείωση:
      Λειτουργεί κανονικά (safetynet, root, systemless hosts, etc) σε minote 10, αλλά όχι με το αρχείο που περιέχει η ROM "magisk.zip"
    • @revery0 ευχαριστω θα το δοκιμασω, δεν ειμαι κολλημενος στο fastboot, απλα ξαναπερασα την rom και δουλευω το κινητο χωρις root. Θα δοκιμασω ετσι οπως λες και θα πω τα αποτελεσματα.
      Ευχαριστω πολυ και παλι.
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • @revery0 ΔΕΝ..........με τιποτα.......γινεται μεν το root κανονικα αλλα το play store αρνειται να συνεργαστει και μου λεει να αδειασω χωρο στην συσκευη!!!!!!!!! Αν ειναι δυνατον!!!!!!!!
      Σε αναμονη, που θα παει καποτε θα βγει κανονικο root για το Android 11, υπομονη θα κανω!!!!!!!
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • Η δυο τελευταιες εκδοσεις που βγηκαν ηταν χαλια.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H babis306 έγραψε:

      @revery0 ΔΕΝ..........με τιποτα.......γινεται μεν το root κανονικα αλλα το play store αρνειται να συνεργαστει και μου λεει να αδειασω χωρο στην συσκευη!!!!!!!!! Αν ειναι δυνατον!!!!!!!!
      Σε αναμονη, που θα παει καποτε θα βγει κανονικο root για το Android 11, υπομονη θα κανω!!!!!!!
      το έχεις κάνει hide?
      To safetynet check to περνάει?
    • @revery0 στο hide δεν το βρηκα πουθενα το play store, ειχε ομως hide τα google services, και το safety net check το περναει κανονικοτατα!!!!! Τελος παντων δεν πειραζει θα ζησω και χωρις root, βασικα για την καθημερηνοτητα το ηθελα για το adblocker, τωρα αν χρειαστει οτιδηποτε αλλο θα δω τι θα κανω...
      Ευχαριστω πολυ και παλι και ας ελπισουμε ο Αι Βασιλης να μας φερει δωρο ενα root χωρις προβληματα και ταχυδακτυλουργικα!!!!!!!!!!!
      ΚΑλες γιορτες και καλη χρονια να εχουμε με υγεια.
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • Κανά φορματ νταντά λέω να κάνετε...και να το στησεται από την αρχή...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • @Octaviastikos οχι ενα format data εκανα..........δυο και βαλε γιατι μετα απο το root με τον τροπο που μου ειπε παραπανω ο @revery0 δεν δουλευε σωστα το play store.........οποτε ενω με τον απλο τροπο με μια επανεγκατασταση της rom εστρωνε, τωρα χρειαστηκε ξανα format data και ακομα το περιμενω να κανει επαναφορα!!!!!!
      Δεν πειραζει ειπαμεθα περιμενουμε τον Αι Βασιλη!!!!!!! να φερει root για το Anroid 11!!!!!!
      Καλες γιορτες να εχουμε με υγεια και καλη χρονια......στην αναμονη θα ειμαστε ετσι κι αλλιως με την καραντινα με αυτα θα παιζουμε!!!!!!!
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα ξανά παιδιά. Η rom απλά θα πάρει την αγουσα...... Επιστροφή σε Android 10 για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
      Έχουμε και λέμε :
      1) Η κάμερα για να εστιάσει θέλει τάμα....
      2) Το play store στις αναβαθμίσεις και στην εγκατάσταση νέων εφαρμογών λέει ότι δεν έχει χώρο η συσκευή!!!!!!
      3) Η εφαρμογή της κάμερας ζητάει να βάλω κάρτα SD!!!!!!!!!
      4) Πάμπολλες εφαρμογές εκεί που είναι ανοιχτές απλά εξαφανιζονται χωρίς καν να πει κάτι για FC της εφαρμογής....

      Στον κάλαθο λοιπόν και επιστροφή στην τελευταία με Android 10 για να μη σπάσω το κινητό και είναι κρίμα.
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............