Διαφήμιση

Πρόβλημα με Redmi Note 9 pro, 4G και GPS

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με Redmi Note 9 pro, 4G και GPS

      Πολύ συχνά όταν ενεργοποιώ τα data δεν έχω internet στο κινητό μου, ενώ παράλληλα δεν έχω και σήμα GPS.


      Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
    • αυτα ειναι 2 διαφορετικα θεματα. η μονη συνδεση δεδομενων και gps ειναι το AGPS, η υποβοηθηση δλδ του GPS με τη χρηση δεδομενων. ακομα και χωρις χρηση δεδομενων θα πρεπει να εχεις σημα GPS κανονικα, ισως με λιγοτερη ακριβεια αν εισαι σε εσωτερικο χωρο.
      για να δοκιμασεις το gps, κατεβασε μια εφαρμογη ελεγχου GPS, πχ το GPS TEST, βγες εξω απο το σπιτι σε ανοιχτο χωρο, ενεργοποιησε το GPS, απενεργοποιησε wifi και δεδομενα και ανοιξε την εφαρμογη. περιμενεις μεχρι να κλειδωσουν οι δορυφοροι. επανω δεξια γραφει ακριβεια. εκει τσεκαρεις το σημα. ισως την πρωτη φορα να χρειαστει αρκετος χρονος (μπορει 5-10').
      για τα δεδομενα τσεκαρε την καρτα σου. ειναι παλια? ειναι κομμενη με το χερι? μιλησε με τον παροχο σου.
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
      • Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, η αλήθεια είναι ότι όταν δεν έχω 4G δεν έχω και GPS σήμα... επιπλέον η κάρτες sim δοκιμάστηκαν σε άλλο τηλέφωνο και λειτουργούν κανονικά...όταν το πήγα στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι θα επανέλθει με το MIUI 12... μέχρι στιγμής ομως παρά το γεγονός ότι έχω το MIUI 12 δεν έχει αλλάξει κάτι!!!
    • Διαφήμιση
    • αυτο που σε ειπαν δε βλεπω να στεκει και πολυ :)
      κανε το τεστ με το gps για αρχη.. γιατι οπως το λες το gps σου λειτουργει μονο με την υποβοθηση του agps. ουτε στην 11 ουτε στην 12 αναφερθηκε σχετικο προβλημα.
      την official rom εχεις προφανως, σωστα?
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Ξεκίνα από το ποια εταιρία κινητής έχεις.
      Σήμα καλό έχεις μέσα στο σπίτι;
      gps το έχεις δοκιμάσει και σε ανοιχτό εξωτερικό χώρο;


    • Το έχω δοκιμάσει σε διάφορες περιοχές στο αυτοκίνητο κλπ....θα δοκιμάσω το test του GPS
      Έχω την official rom..αλλά μάλλον το τηλέφωνο είναι ελαττωματικό...
    • επισης, αν δεν εχεις ανοιξει ποτε την εφαρμογη "πυξιδα", ανοιξε την. στην αρχη θα σε πει να κανεις calibrate. ακολουθεις αυτο που σε αναφερει, με τα κυκλακια. εχει αμεση σχεση με την ακριβεια του gps..
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα , ξαφνικά και χωρίς να έχω κάνει κάτι στη συσκευή εχθές και όλο το 24 Ώρο το τηλέφωνο είχε κανονικό σήμα...αλά σήμερα το πρωί, επανήλθε στην προηγούμενη κατάσταση.... χωρίς σχεδόν καθόλου ταχύτητα, εμφανίζεται ένα (E) στην μπάρα. Και αυτό ήταν....για σήμα 4G...
    • αλλη συσκευη με καρτα της ιδιας εταιριας κινητης υπαρχει στο σπιτι? για συγκριση σηματος?
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Καλησπέρα αγαπητέ, έγιναν και αυτό, οι κάρτες sim είναι άψογες.. λειτουργούν τέλεια..αλλά όχι μόνο αυτό αλλά έβαλα στο Redmi και άλλες...το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο... δυστυχώς!!!
    • Διαφήμιση
    • και να ειναι τοσο χαλια το σημα στο 9αρι? δεν δικαιολογειται..
      προσωπικα θα εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (χρειαζεται backup αρχειων, σβηνοντε ολα) και το επομενο βημα πισω για εγγυηση..

      δοκιμασες μηπως αυτο με το gps?
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...