Διαφήμιση

[JOYEUSE] Εγκατάσταση twrp, xtrv stable, root (links)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • ωραιος @sakis*68.. ευχαριστουμε :)
      μια ερωτηση. πως σας χαθηκε το pass safetynet?
      αναβαθμισα και το Magisk και τον Manager και το magiskhideprops και δε το εχασε.
      ενημερωθηκε το πρωτο ποστ με τον ελεγχο του safetynet (thnks @sakis*68)
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Βαγγελη δεν εγινε κατι ουτε πειραξα κατι .Την πρωτη φορα δουλεψε αψογα με το Termux Οταν εγινε αναβαθμιση δεν περιμενα να αλλαξει .
      Για κακη μου τυχη δεν περασε . Τωρα ολα ΟΚ

      Ευχαριστω!!!!
    • Ο/H baxalo έγραψε:

      ωραιος @sakis*68.. ευχαριστουμε :)
      μια ερωτηση. πως σας χαθηκε το pass safetynet?
      αναβαθμισα και το Magisk και τον Manager και το magiskhideprops και δε το εχασε.
      ενημερωθηκε το πρωτο ποστ με τον ελεγχο του safetynet (thnks @sakis*68)






      Μετά την αναβάθμιση γυρνάει το evaltype από basic σε hardware που είναι μεγάλο πρόβλημα μου το έκανε και εμένα. για την ώρα το universal fix δουλεύει μπορεί να μπει και exposed και περνάει κανονικά το safety net.. Δυστυχώς στο μέλλον θα είναι πάρα πολύ δύσκολο να περασει
    • Διαφήμιση


    • Οσοι ειναι με την official EEA εκδοση, να αναμενουν το update. :)
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • καλημέρα παιδιά, πήρα ένα Redmi Note 9 Pro και σε πρώτη φάση θέλω να ξεκλειδώσω. Έβαλα τους drivers με το εργαλείο που βρήκα εδώ, αλλά στη διαχείριση υλικού η συσκευή εμφανίζεται ως: ATOLL-AB-IDP _SN:χχχχχχχχ όπου χχχχχχχχ το serial της. Έχω Windows 7 32bit..
    • Δεν είμαι μπροστά σε υπολογιστή να δω πως το βγάζει τώρα. Άνοιξε cmd και μπες στο φάκελο που έχεις το adb και γράψε adb devices. Θα αναγνωρίσει την συσκευή σου?
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Οχι, λέει unauthorized. Θα δοκιμάσω να ξεκλειδώσω την Τριτη που συμπληρώνω τις ώρες. Το mi unlock φαίνεται να το αναγνωρίζει αλλά στο adb φαίνεται θα έχω πρόβλημα.
    • Διαφήμιση
    • Όταν το έκανες θα πρέπει να σε ρώτησε στο κινητό να δώσεις έγκριση. Το παρατήρησες? Επίσης από μενού προγραμματιστές έχεις ενεργοποιήσει το usb debugging?
      Σε κάνα μισα ωρο θα είμαι σε υπολογιστή. Αν δε βγάλεις άκρη με κάποιο άλλο παιδί εδώ μιλάμε τότε.
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • απο τη στιγμη που προχωρησες κανονικα το unlock δεν εχεις προβλημα. αρα υπαρχει σωστη επικοινωνια με το pc.
      στο adb στο εβγαλε αυτο γιατι δεν ειδες μαλλον την παροτρυνση στο κινητο σου για να δωσεις εγκριση.
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • ενημερωθηκε το πρωτο ποστ για την νεα εκδοση stable xtrv V12.0.2.0.QJZMIXM_v12-10

      εγκατασταθηκε πανω απο την προηγουμενη xtrv απο twrp και στο τελος wipe dalvik/cache.
      magisk κανονικα. safetynet κανονικα (ακομα εχω pass με το magiskhideprops), ελληνικο ευρετηριο, τραπεζες κτλ ολα δειχνουν ομορφα και ωραια. :)

      changelog:

      Updated Android Security Patch to January 2021. Increased system security.
      Bug fixes and system optimizations
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H baxalo έγραψε:

      απο τη στιγμη που προχωρησες κανονικα το unlock δεν εχεις προβλημα. αρα υπαρχει σωστη επικοινωνια με το pc.
      στο adb στο εβγαλε αυτο γιατι δεν ειδες μαλλον την παροτρυνση στο κινητο σου για να δωσεις εγκριση.
      Βασικά δεν το προχώρησα ακόμα.. Την Τρίτη θα δοκιμάσω.

      Ο/H baxalo έγραψε:

      Όταν το έκανες θα πρέπει να σε ρώτησε στο κινητό να δώσεις έγκριση. Το παρατήρησες? Επίσης από μενού προγραμματιστές έχεις ενεργοποιήσει το usb debugging?
      Σε κάνα μισα ωρο θα είμαι σε υπολογιστή. Αν δε βγάλεις άκρη με κάποιο άλλο παιδί εδώ μιλάμε τότε.
      Ενώ είχα συνδεδεμένο το κινητό, έκλεισα και ξανάνοιξα το usb debugging, δοκίμασα να ανοιγοκλείσω και τα developer options συνολικά. Δε μου το βλέπει στο adb,

      Τέλος πάντων, θα κάνω μια απόπειρα για ξεκλείδωμα την Τρίτη και τα ξαναλέμε.