Διαφήμιση

Πρόβλημα με την μεγένθυση και σμίκρυνση

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με την μεγένθυση και σμίκρυνση

      Καλησπέρα είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ παρόλο που το παρακολουθώ συνέχεια θα ήθελα να πω και εγώ για μία ζημιά που με έχει μπερδέψει πάρα πολύ έχω το μ9 το οποίο δεν μου κάνει σμίκρυνση μεγέθυνση με τα δάκτυλα, σε χάρτες εικόνες κτλ,αλλά σε ένα παιχνίδι που έχω στο τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά,δεν δουλεύουν οι χάρτες και δεν δουλεύει οπουδήποτε αλλού χρειάζεται να γίνει μεγένθυση και σμίκρυνση έκανα format προσπάθησα να καλιμπράρω την οθόνη έβαλα από τις επιλογές προγραμματιστών να βλέπω τα αγγίγματα και πραγματικά το ένα άγγιγμα δεν το καταλαβαίνει ,αλλά μου κάνει εντύπωση στο παιχνίδι που χρειάζεται σμίκρυνση και μεγένθυση δουλεύει κανονικά. Με το σύρσιμο των δακτύλων.Πραγματικά δεν ξέρω πια τι μπορεί να είναι αυτό..το GPS είναι απαραίτητο στην δουλειά μου και μου έχει κόψει τα χέρια.. οποιοδήποτε βοήθεια θα την εκτιμούσα πραγματικά.
      Images
      • Screenshot_2020-11-17-18-37-01-148_com.android.settings.jpg

        298,21 kB, 1.080×2.340, viewed 161 times
    • Περίεργο.
      Μπες στο cit και κανε τα τεστ της οθόνης μήπως και δεις κάτι...
      Μπαίνεις cit πατώντας επαναλαμβανόμενα πάνω στο kernel στο σχετικά με το τηλέφωνο.

      Εναλλακτικά κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, θα χαθούν βέβαια οι ρυθμίσεις και τα αρχεία σου, φρόντισε να τα αποθηκεύσεις σε υπολογιστή και να συχρονισεις με mi, google account τις επαφές και τις ρυθμίσεις σου...
    • με μια αναζητηση στο νετ εχω βρει ενα καρο αναφορες για προβλημα στο multi touch στο mi9. παλιοτερες και νεοτερες.. κανεις δε βρηκε λυση ομως. μαλλον θεμα εκδοσης φαινεται. επισης αναφερουν πως οτι ειναι μεσα στο game turbo λειτουργει το multi touch, γι αυτο και σε σενα λειτουργει στα παιχνιδια..
      δε κανεις ενα dirty flash την rom μπας και στρωσει? αλλιως περιμενεις update..

      edit: ανοιξε το game turbo και πατα επανω το + για να προσθεσεις κι αλλες εφαρμογες μεσα. πχ δοκιμασε την εφαρμογη του gps που λες..
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Διαφήμιση
    • ευχαριστώ για το ενδιαφέρων. Ναι κάποιές εφαρμογές δουλέψαν με το game tourbo όχι ολες αλλα μερικές ..μαλλον θα περιμενω update μπας και σωθεί η κατάσταση δυστυχώς εκει δεν υπάρχουν οι χάρτες google.κατεβασα αλλα gps που λειτουργουν μια χαρα μεσα απο το turbo game ευχαριστω και παλι


    • σε σενα δεν υπαρχει?
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Διαφήμιση
    • Μονο οι xiaomi αυτα!! χαχαχα
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Καλησπέρα..
      Ξαφνικα σημερα και το δικο μου παρουσιασε το ιδιο προβλημα...
      Σμίκρυνση μεγένθυση τελος.
      Και συν της αλλης δεν κατεβαίνει η μπαρα ειδοποιησεων παρα μονο οταν βρίσκομαι στην αρχικη οθονη..
      Απο ρομ 12.5.1σταθερη global..
      Ξέρουμε τιποταγια αυτο το προβλημα?