Διαφήμιση

Xiaomi vacuum mop p αδυναμία σύνδεσης με Xiaomi home app

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H kostakislarisa έγραψε:

      Καλημέρα, εμένα σήμερα μου εξαφάνισε τον χάρτη.. Μέχρι χθες ήταν οκ καθώς τη χρησιμοποίησα. Την ανοιγόκλεισα αρκετές φορές αλλά χωρίς αποτέλεσμα..
      Και έμενα σε 5 μήνες έχει χάσει τον χάρτη 2 φορές. Άγνωστο το γιατί.
    • Το πιο πιθανό είναι ότι έχει θέματα ο σέρβερ εκείνες τις στιγμές, αυτό κατάλαβα εγώ τουλάχιστον. Και ο αδερφός μου το έπαθε αλλά του τον εμφάνισε την επόμενη μέρα. Αν το ξανακάνει θα το τεσταρω.
    • Επίσης ότι έχω συνδεμένο στον κινέζικο server γενικά καθυστερεί πολύ τους τελευταίους μήνες.. Όχι ότι στον ευρωπαϊκό είναι τέλεια αλλά είναι καλύτερα από τον Κινέζο.. Καλημέρα!
    • Διαφήμιση
    • Γράφω μπας και γλιτώσω άλλους από τουλάχιστον ένα τρίωρο ανεπιτυχών προσπαθειών.

      Ιδιοκτήτης λειτουργικής xiaomi mop essential και ενώ τις προηγούμενες εβδομάδες δούλευε, ξαφνικά δεν την "έβλεπε" το mihome. Έκανα το λάθος της απεγκατάστασης και φυσικά μετά με τίποτα δεν γινόταν νέα εγκατάσταση. Σημείωση: αγορασμένη από γνωστή αλυσίδα Ελλάδα.

      Λύση:

      1.Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (πατημένο το κουμπί με το σπιτάκι για 5 δευτ. ακούγεται ηχητικό μηνυμα και μετά πάλι πατημένο για 5 δευτ.)
      2. Απεγκατέστησα την εφαρμογή και την επανεγκατέστησα με νέο λογαριασμό (άλλο αριθμό τηλεφώνου, γιατί το να διαγράψεις τον ήδη υπαρχοντα και να ξαναγραφείς από την αρχή αν έχεις και κινητό κλπ είναι μανούρα!)
      3. Τώρα τα πολύ σημαντικά! Αλλαγή στο router να παίζει μόνο στα 2.4ghz και WPA2 μόνο.
      4. Επίσης σούπερ σημαντικό! Αλλαγή ονόματος wifi να μην έχει ειδικούς χαρακτήρες και ακριβώς 10 χαρακτήρες!!!! Εγώ έβαλα μόνο λατινικούς (10 ακριβώς!), ίσως παίζει και με αριθμούς (δεν το δοκίμασα).
      5. Αν είναι από Ελλάδα αντιπροσωπεία κλπ, στην εφαρμογή επιλογή Region στις ρυθμίσεις Greece, αλλιώς φαντάζομαι αν είναι από Κίνα Mainland China.
    • Καλημέρα! Θα μπορούσες να μπυ πεις πως κάνω αλλαγή του ρουτερ; Μπήκα μέσω υπολογιστη στις ρυθμίσεις του wifi και μου δείχνει πως το network band είναι 5GHz . Αλλάξαμε πρόσφατα σε οπτική ίνα και δεν πήγε καν το μυαλό μου ότι θα υπάρχει πρόβλημα με τη σκουπα! Τι να κάνω σ αυτή την περίπτωση;; Ευχαριστώ!
    • Κανονικά θα πρέπει να εκπέμπει το ρούτερ σου και στις 2 μπάντες, στη 2,4 και στην 5. Δες μήπως στις επιλογές του wifi είναι απενεργοποιημένη η εκπομπή για το 2,4.