Διαφήμιση

Αλλαγη συσκευής

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αλλαγη συσκευής

      Καλησπέρα

      Μετά από 3,5 χρόνια το Redmi 4 Prime (markw) έχει αρχίσει να βγάζει προβλήματα (βασικά από θέμα λειτουργικότητας μια χαρά πάει αλλά έχει αρχίσει να μη μας τα λέει καλά η οθόνη (το touch στα καλά καθούμενα αρχίζει και πατάει μόνο οτι να'ναι, εβγαλα το tempered που είχα το άφησα χωρίς, έβαλα άλλο, αλλά το πρόβλημα παραμένει)). Σκέφτηκα να πάω σε rugged μιας και πάντα μ' άρεσε η ασφάλεια που δίνουν αυτά τα κινητά (ή τουλάχιστον έτσι υπόσχονται...). Λεφτά για CAT δε παίζουν οπότε μετά από ψάξιμο έχω βρει τα παρακάτω

      DOOGEE S88 Pro (https://www.banggood.com/DOOGEE-S88-Pro-Global-Version)
      UMIDIGI BISON (banggood.com/UMIDIGI-BISON-Glo…86246444&cur_warehouse=HK)
      Blackview BV6300 Pro (banggood.com/Blackview-BV6300-…=6287830&cur_warehouse=HK)

      *Αρχικα θα ήθελα όποιος-α έχει εμπειρία από αυτά τα κινητά (ή έστω από τις μάρκες) να μου πει την εμπειρία του και τι προτείνει
      Γενικώς το budget είναι μέχρι αυτές τις επιλογές.


      Από συζητήσεις σε άλλα forums αυτό που προτείνεται είναι να μην επιλέξω κάποια από τις προαναφερθείσες εταιρείας, αλλά να πάω σε μια πιο "κανονική" και να βάλω μια rugged θήκη.

      Μετα λοιπόν και απο αυτό έχω αρχίσει και κοιτάω το Xiaomi Redmi Note 9S (γι' αυτό και το βάζω σε αυτό το thread).

      Θα ήθελα την άποψη όσων το έχουν και το έχουν δουλέψει. Διάβασα σε κάποιες αναφορές εδώ για ένα πρόβλημα με τον τερματισμό κλήσεων και οτι μετά κάνει οτι θέλει και με άγχωσε γιατί μου θύμισε το πρόβλημα που έχω τώρα με το Markw.

      Περιμένω τις απόψεις για να προχωρήσω σε αγορά γιατί το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το υπάρχον μου έχει σπάσει τα νεύρα.

      Επίσης, έχει κανείς εικόνα αν στις 11.11 τα κινεζομάγαζα (Banggood) κάνουν καλύτερες εκπτώσεις από τη black Friday? Έχω βρει αυτή τη προσφορά https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-9S-Global-Version και αναρωτιέμαι αν στη black Firday μπορεί να υπάρξει κάτι καλύτερο.

      Συγγνώμη για την έκταση και ευχαριστώ εκ των προτέρων
    • Θα έλεγα να δεις πρώτα ποια συσκευή xiaomi έχει θήκη ασφαλείας και ανάλογα να δεις ποια μπορείς να πάρεις :)
    • Ευχαριστώ για την απάντηση.

      Από οτι είδα θήκες υπάρχουν.

      Η παραγγελία έγινε. Οπότε τώρα αναμένουμε... Ελπίζω το Markw να αντέξει μέχρι τότε

      Επειδή φλασαρίσματα, ξεκλειδώματα κτλ έχω να ασχοληθώ 3,5 χρόνια (από τότε που πήρα το Markw) θα επανέλθω μόλις το παραλάβω για βοήθεια από τη κοινότητα, μέχρι τότε από οτι βλέπω από τους οδηγούς έχω "μελέτη"
    • Διαφήμιση