Διαφήμιση

[Stable] MIUI V12.X.X.X ROM (Λίστα διαθέσιμων MIUI 12 ROM) Ενημέρωση 19/08/2021

  • ROM
  • Xiaomi
  • Miui Stable

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ο/H knight666 έγραψε:

    Καλησπέρα παιδιά.
    Αποφάσισα να περάσω την XTRV στο Mi 9T Pro που έχω για να την δοκιμάσω.
    Τώρα είμαι με Official Global Stable EAA.
    Υπάρχει κάποιος καλός kernel που να δουλεύει σωστά στην MIUI 12 & Android 10 ή δεν το πειράζω καθόλου;
    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
    Γιατί να πειράξεις kernel σε ένα τέτοιο κινητό? Αυτά τα κάναμε παλιά. Τώρα δεν χρειάζεται. Εκτός αν θελεις να παίξεις.

    Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • @GUZGUN Καλησπέρα φίλε και σ' ευχαριστώ για την απάντηση.
    Ρωτάω για τον Kernel γιατί θυμάμαι στο Mi 8 που τον είχα αλλάξει πετούσε το κινητό.
    Βρήκα κάποιους στο Mi 9T Pro αλλά δεν ξέρω αν δουλεύουν καλά σε MIUI rom γι' αυτό και ρώτησα.
    Αν όμως δεν κερδίζεις τίποτα τότε δεν χρειάζεται και να το δοκιμάσω.
  • Ερ: Χωρίς να είμαι σίγουρος, παίζει να παίζει κανένα ρόλο και να "χτυπάει" η καθυστέρηση στην φόρτιση λόγω της εδώ-ROM?
    Το Mi 10 Lite 5g έχει 22.5w φορτιστή super charge και απλά θυμάμαι όταν είχα την official 12.1 κάτι ότι μέσα σε κάνα τέταρτο έφευγε αέρας η φόρτιση και (νομίζω, νομίζω) ότι τώρα καθυστερεί..... μπορεί και να'ναι η ιδέα μου!
  • Διαφήμιση


  • αντε να δουμε, μετα απο τοσο καιρο :)
    Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
  • [Stable] MIUI V12.X.X.X ROM (Λίστα διαθέσιμων MIUI 12 ROM) Ενημέρωση 15/01/2021

    Υπάρχει κάποιος που να έχει κρατήσει σε backup την xtrv 12.0.2.0 για το mi9 lite (pyxis)? Το αρχείο από το Androidfilehost είναι corrupted. Αν υπάρχει κάποιος που το έχει λειτουργικό ας το ανεβάσει κάπου please!

    Στάλθηκε από το MI 9 LITE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Γνωρίζει κάποιος γιατί δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση της sim όταν προσπαθώ να συγχρονίσω τα μηνύματα ή τις κλήσεις από το Xiaomi Cloud;
    Κλήσεις και μηνύματα εκτελούνται κανονικά, φραγές δεν έχω, χρήματα στο λογαριασμό υπάρχουν.
    Η συσκευή μου είναι το Mi 9T Pro, η rom XTRV Stable 12.0.6 χωρίς root.
    Δοκίμασα διάφορα "κόλπα" που διάβασα εδώ και στο xda developers που θα έλυναν το πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα όπως και πολλοί άλλοι χρήστες.
    Οι δοκιμές έγιναν με Vodafone και Wind δίκτυα εάν αυτό βοηθάει.
    Είναι κάποιο bug του κινητού, της rom, ή απλά κάνω κάτι λάθος;
    Μήπως έχει σχέση το ότι η συσκευή είχε τις εφαρμογές Google calls και Google messages στην official rom και τώρα που αντικαταστάθηκαν με τις αντίστοιχες εφαρμογές της Xiaomi δεν τις συγχρονίζει;
  • Ο/H knight666 έγραψε:

    Γνωρίζει κάποιος γιατί δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση της sim όταν προσπαθώ να συγχρονίσω τα μηνύματα ή τις κλήσεις από το Xiaomi Cloud;
    Κλήσεις και μηνύματα εκτελούνται κανονικά, φραγές δεν έχω, χρήματα στο λογαριασμό υπάρχουν.
    Η συσκευή μου είναι το Mi 9T Pro, η rom XTRV Stable 12.0.6 χωρίς root.
    Δοκίμασα διάφορα "κόλπα" που διάβασα εδώ και στο xda developers που θα έλυναν το πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα όπως και πολλοί άλλοι χρήστες.
    Οι δοκιμές έγιναν με Vodafone και Wind δίκτυα εάν αυτό βοηθάει.
    Είναι κάποιο bug του κινητού, της rom, ή απλά κάνω κάτι λάθος;
    Μήπως έχει σχέση το ότι η συσκευή είχε τις εφαρμογές Google calls και Google messages στην official rom και τώρα που αντικαταστάθηκαν με τις αντίστοιχες εφαρμογές της Xiaomi δεν τις συγχρονίζει;
    Έχουμε το ίδιο θέμα (αν καταλαβαίνω καλά) - εγώ έχω σταματήσει τις ειδοποιήσεις για την SIM για να μην εμφανίζεται όταν γίνεται restart (φαντάζομαι παρ'όλα αυτά αν βρεθώ εξωτερικό δεν θα υπάρχει θέμα κλήσεων-sms!)
    Υ.Γ Αν έκανες αλλαγή κινητού, μήπως προσπάθησες να ξαναφτιάξεις τον λογαριασμό που είχες (είχα σκεφτεί και αυτό αλλά δεν το έχω "τολμήσει" ακόμα?
  • Διαφήμιση
  • Ο/H knight666 έγραψε:

    Φίλε μου δεν κατάλαβα τι εννοείς στο υστερόγραφο σου.
    Ουσιαστικά αν έκανες διαγραφή του υπάρχοντος Mi account σου και να τον φτιάξεις από την αρχή?
  • Ο/H baxalo έγραψε:



    αντε να δουμε, μετα απο τοσο καιρο :)
    Αυτή η rom είναι xtrv? Μπορούμε να την περάσουμε;
  • Διαφήμιση
  • οχι. ειναι η official. περιμενουμε xtrv :)
    Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...