Διαφήμιση

Ghost touch σε Redmi Note 9S

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ghost touch σε Redmi Note 9S

      Έχω ένα redmi note 9s το οποίο περίπου τις μισές φορές που το ξεκλειδώνω αρχίζει να μου κάνει ghost touch..οπότε πρέπει να το ξεκλειδώσω 3-4 φορές για να στρώσει. Το συγκεκριμένο φαινόμενο υπάρχει στο finger unlock,face unlock ακόμα και στο απλό swipe up unlock.
      Έχω δοκιμάσει όλες τις rom ..αυτή την στιγμή έχω miui12 αλλά και πάλι τα ίδια. Ωστόσο κάθε φορά που αλλάζω rom για 1-2 μέρες είναι εντάξει το κινητό αλλά μετά αρχίζει πάλι να το κάνει...κάτι που μάλλον σημαίνει ότι δεν είναι θέμα hardware αλλιώς θα το έκανε κατευθείαν.

      Σε αυτό το σημείο να πω ότι κάνει ghost touch μόνο όταν γίνεται wake up στο κινητό και ότι έχω τσεκάρει το proximity sensor και έχει περάσει το τεστ.
    • Στο κάνει σε ένα συγκεκριμένο σημείο της οθόνης;
      Όταν είναι στη φόρτιση;
      Έχεις tempered glass;
      Κάνε ένα τεστ το touch screen,
      Δοκίμασε να καθαρίσεις την οθόνη με ένα μαλακό και λίγο νοτισμενο πανί.
      Αν συνεχιστεί το πρόβλημα, μπορεί να είναι και πρόβλημα hardware.
    • Ο/H polo έγραψε:

      Στο κάνει σε ένα συγκεκριμένο σημείο της οθόνης;
      Όταν είναι στη φόρτιση;
      Έχεις tempered glass;
      Κάνε ένα τεστ το touch screen,
      Δοκίμασε να καθαρίσεις την οθόνη με ένα μαλακό και λίγο νοτισμενο πανί.
      Αν συνεχιστεί το πρόβλημα, μπορεί να είναι και πρόβλημα hardware.
      Όχι δεν έχει σημασία αν είναι σε φόρτιση ή όχι, του έχω αφαιρέσει το tempered glass, έκανα τεστ στο touch screen...όλα οκ... Πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να είναι.
    • Διαφήμιση