Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Mi 10/10Τ pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα παιδιά έχω μια απορία αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει τι παίζει με την αντιβακτηριδιακή μεμβράνη στην οθόνη του Mi 10T Pro υπάρχει πρόβλημα αν την αφερέσω για να βάλω Tempered glass έχω παρατηρήσει και στο POCO X3 NFC του γαμπρού μου και στο Redmi NOTE 9Pro τις αδερφής μου υπάρχει η μεμβράνη και με προβληματίζει θα έχω πρόβλημα με την οθόνη; ευχαριστώ.
    • Ο/H andreasalfa έγραψε:

      αντιβακτηριδιακή μεμβράνη στην οθόνη
      ;;;
      Σοβαρά; Υπάρχει κάτι τέτοιο;
      Συνήθως τα στέλνουν με μια μεμβράνη προστασίας... Και πρέπει να τη βγάζεις...
      Για κάτσε να μας πουν οι ειδικοί μήπως άλλαξε κάτι...
    • Στην επίσημη σελίδα (Mi store) στην περιγραφή τις συσκευής λέει
      Πρόσθετη προστασία

      Αντιβακτηριακή θήκη ιόντων αργύρου + αντιβακτηριακό προστατευτικό οθόνης

      Εκεί το είδα. Λέει επίσης
      Υπό συνθήκες δοκιμής, περισσότερο από το 99,99% των Escherichia coli και Staphylococcus aureus απομακρύνθηκαν μετά από 24 ώρες έκθεσης στη θήκη, δοκιμασμένο από την TÜV SÜD PSB Products Testing (Shanghai) Co., Ltd. Ο αριθμός αναφοράς δοκιμής είναι 721657586-1C.

      Ισχύει για το Mi 10T Pro και για το POCO X3NFC.
    • Διαφήμιση
    • Αυτά θα είναι ενσωματωμένα στην οθόνη και όχι σε κάποιο φιλμ...
      Αν αναφέρεσαι σε μια λεπτή γαλάζια μεμβράνη, είναι απλά transportation protection...
    • Όχι amavroudis, έχει δίκαιο ο παραπάνω σου....Τα αντιβακτηριακά δεν βρίσκονται μέσα στο τζάμι της οθόνης, αλλιώς πως θα προστατεύεσαι?
      Είπα: Αν θέλεις περισσότερο χρώμα το βγάζεις και βάζεις κάτι πιο σούπερ δικό σου. Αν θέλεις αντιβακτηριακή προστασία (χμ χμ ξέρουμε πως μεθοδεύονται και τα αποτελέσματα των τεστ π.χ. και κορονοιου...) τότε κράτησέ το!
      Εγώ το κράτησα και αν χαλάσει πάλι το ίδιο θα βάλω!

      Υ.Γ. Πάντως στο note 9 που έχω, όσοι είχαν βγάλει το προστατευτικό της εταιρίας και το άφησαν χύμα, αντιμετώπισαν σοβαρά προβλήματα στην οθόνη...
      Δύο χρόνια μετά που άλλαξα μπαταρία έβαλα το ίδιο απλό προστατευτικό..και ας το κάνω δύσκολη χρήση!
    • Καλησπέρα παιδιά.
      Παρέλαβα χθες το συγκεκριμένο μοντέλο που πήρα προσφορά.
      Έρχομαι από το mi9 που πραγματικά ένα χρόνο τώρα έβγαλε τα χρήματα του με το παραπάνω και από το mi note 3 που για μένα ήταν ότι καλύτερο έχει βγεί.

      Τέλος πάντων στην ερώτηση μου.
      Παρατηρώ ότι δεν έχει μέσα το application mi phone και έχει αντικατασταθεί από το στοκ android, το οποίο και δεν έχω συνηθίσει.
      Δοκίμασα να κατεβάσω την αντίστοιχη εφαρμογή από το apkmirror αλλά κάνει FC όταν πάω να πάρω τηλέφωνο
    • Διαφήμιση
    • Το διάβασα σε μια αναζήτηση που έκανα αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω....
      :(
      Σε όλα μέχρι τώρα είχα βάλει την Ελληνική αλλά από ένα σημείο κ μετά νόμιζα ότι είχε σταματήσει η εβδομαδιαία υποστήριξη
    • Ο/H akisjes έγραψε:

      Καλημέρα παιδιά μόλις πηρα το mi10T pro 8/256 και θα ήθελα να ρωτήσω για την κουρτίνα των ειδοποιήσεων η οποία υπήρχε σε όλα τα άλλα xiaomi που είχα και τώρα δεν μπορώ με τίποτα να την βρω
      Κατέβαζε το δάχτυλό σου όχι από την κορυφή της οθόνης, αλλά λίγο πιο κάτω.
    • Παιδια μια ερωτηση,παρουσιαζει σε κανενας προβληματα συνδεσημοτητας με τα data? Εμενα ενω ειναι συνδεδεμενο σε 4γ+ ξαφνικα νεκρωνει το σήμα και μετα απο καποια δευτερα ερχεται παλι? Δεν εχω ξεκλειδωσει ειμαι με την official την τελευταια
    • Με σύνδεση cosmote 5G στο κέντρο της πόλης μου (Η πρώτη πόλη της Ελλάδας με τεχνολογία 5G) το internet είναι το κάτι άλλο στο κινητό!!!
    • Διαφήμιση
    • Υποστηριζόμενες επίσημες συχνότητες του 5G στο κινητό μας:
      • n1/n3/n7/n8/n20/n28/n38/n41/n77/n78
      Συχνότητες που καταχωρήθηκαν στις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα:

      η δημοπρασία για τις συχνότητες του 5G αφορούσε (700 MHz, 2 GHz, 3400 - 3800 MHz και 26 GHz).

      Γι αυτό τα :
      • XIAOMI Mi 10T Lite 128GB
      • XIAOMI Mi 10T Pro 256GB
      • XIAOMI Mi 10 Pro 256GB
      • XIAOMI Mi 10 128GB
      • XIAOMI Mi 10T 128GB είναι συμβατά με το 5G.
      Αναλυτικά καταχωρήθηκαν:
      COSMOTE:
      δεκαπέντε (15) τμήματα στη ζώνη των 3400-3800 MHz,
      δύο (2) τμήματα στη ζώνη των 700 MHz,
      τέσσερα (4) τμήματα στη ζώνη των 2 GHz,
      δύο (2) τμήματα στη ζώνη των 26 GHz. >>>>>>>και συνολικά αυτό συνεπάγεται και πιο ισχυρό-εύκολο σήμα?
      VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ:
      δεκατέσσερα (14) τμήματα στη ζώνη των 3400-3800 MHz,
      δύο (2) τμήματα στη ζώνη των 700 MHz,
      τέσσερα (4) τμήματα στη ζώνη των 2 GHz,
      δύο (2) τμήματα στη ζώνη των 26 GHz.
      WIND:
      δέκα (10) τμήματα στη ζώνη των 3400-3800 MHz,
      δύο (2) τμήματα στη ζώνη των 700 MHz,
      τέσσερα (4) τμήματα στη ζώνη των 2 GHz,
      ένα (1) τμήμα στη ζώνη των 26 GHz. >>>>>>>>>> και συνολικά αυτό συνεπάγεται και πιο αδύναμο σήμα?

      Μετά από τα παραπάνω δείτε και αυτό: