Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Mi 10/10Τ pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Με υγεία να χαρείς το κινητό σου.
      Σε σχέση με το πως παρουσιάζεται το κινητό, έμεινες ευχαριστημένος από το χρώμα του?
      Τι Firm φοράει? ΕΕΑ ή Global?
      Έκανες την διαδικασία ξεκλειδώματος?

      Μπορεί να αντικαταστήσει κανείς την έκδοση global που φοράει εξ' ααρχής το κινητό με την έκδοση ΕΕΑ?
      Τι κερδίζει, τι χάνει? Πόσο επικίνδυνο είναι για την συσκευή?
      Ποια η διαδικασία του?

      Υ.Γ. Το Xiaomi-Mui Ελλάς είναι ένα μπερδευτικό portal όσο είναι και ο ελληνικός λαός στην καθημερινότητά του....
      Ένα χαοτικό portal που δεν σε οδηγεί ξεκάθαρα σε ορισμένες διαδικασίες-πληροφορίες....
      (πχ. Τι είναι η ελληνική ρομ? Αν καταλάβει κανείς γράψτε και σε μένα εδώ κάτω...και όχι μόνο!)
      Κάτι πρέπει να γίνει σοβαρά, αν θέλουν οι υπεύθυνοι να ανέβει κι άλλο η επισκεψιμότητα, όπως συμβαίνει με τις πωλήσεις των Xiaomi!!!
    • Ο/H Dikemon έγραψε:

      Υ.Γ. Το Xiaomi-Mui Ελλάς είναι τόσο μπερδευτικό portal όσο είναι και ο ελληνικός λαός στην καθημερινότητά του....

      Ένα χάος που δεν οδηγεί σε οδηγεί ξεκάθαρα σε ορισμένες διαδικασίες-πληροφορίες....
      (πχ. Τι είναι η ελληνική ρομ?
      Γιατι εκφράζεις τέτοια πικρία;
      Ρώτησες κάτι και δε πήρες απάντηση;
      Το φόρουμ εδώ δεν έχει να κανει με την ίδια τη Xiaomi ούτε και δεν έχει στόχο την αύξηση πωλήσεων. Αυτό είναι δουλειά του επίσημου διανομέα ή της αντιπροσωπείας, η οποία όπως γνωρίζετε δεν υπάρχει ακόμα...
      Και όσον αφορά την ελληνική xtrv υπάρχουν πολλοί οδηγοί που κατατοπιζουν, απλά πρέπει να τους διαβάσεις...
      Ορισμένοι είναι εδώ:
      Γενικό ευρετήριο βοηθητικών οδηγών

      Για κάτι άλλο που σε απασχολεί, γράψε και κάποιος θα προσπαθήσει να σε βοηθήσει. Εθελοντικά πάντα και χωρίς καμία υποχρέωση.
    • Ευχαριστώ Dikemon για τις ευχές σου λοιπόν για το χρώμα είχα αμφιβολίες βασικά για το πόσο γυαλιστερό είναι (σε βίντεο στο you tube φαίνεται καθρέφτης) τελικα το lunar silver είναι πολύ ωραίο
      το μαύρο επίσης το μπλέ δεν το είδα από κοντά και δεν είναι καθρέφτης όσων αφορά τη ROM φοράει global και συγκεκριμένα την 12.0.10.0(QJDEUXM). Δεν έχω κάνει την διαδικασία ξεκλειδώματος ακόμα
      θα το κάνω αργότερα. Το φόρουμ ένα έχω να πώ όσες φορές χρειάστηκε εδώ βρήκα και απαντήσεις στις απορίες μου και βοήθεια στα προβλήματα με συσκευές δικές μου και φίλων μου οπότε αν έχεις απορίες
      ρώτα και θα βρεθούν φίλοι να σου τις λύσουν.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H andreasalfa έγραψε:

      όσων αφορά τη ROM φοράει global και συγκεκριμένα την 12.0.10.0(QJDEUXM).
      αυτη είναι η official global eea προσαρμοσμένη στη προστασία των προσωπικών δεδομένων της ευρωπαϊκής Ένωσης.

      Και για να πας σε official global rom χρειάζεται να ξεκλειδωσεις το bootloader και να τη περάσεις σε fastboot...
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Γιατι εκφράζεις τέτοια πικρία;Ρώτησες κάτι και δε πήρες απάντηση;
      Το φόρουμ εδώ δεν έχει να κανει με την ίδια τη Xiaomi ούτε και δεν έχει στόχο την αύξηση πωλήσεων. Αυτό είναι δουλειά του επίσημου διανομέα ή της αντιπροσωπείας, η οποία όπως γνωρίζετε δεν υπάρχει ακόμα...
      Για κάτι άλλο που σε απασχολεί, γράψε και κάποιος θα προσπαθήσει να σε βοηθήσει. Εθελοντικά πάντα και χωρίς καμία υποχρέωση.
      Λοιπόν για το ξεκαθαρίσουμε οριστικά μιας και δεν έχω σκοπό να επανέλθω.
      1) Δεν εξέφρασα καμία πικρία, ούτε θέλω να ανοίξω αντιπαραθέσεις με κανέναν. Είπα μια ιδέα (ανανέωσης) ή μάλλον καλύτερα, αυτό που βλέπει ένα τρίτο μάτι από ενδιαφέρον-αγάπη (μιας και αγόρασα κινητό Xiaomi) και μόνο για περαιτέρω βελτιώσεις στο portal μας! (π.χ. Με πήρε 4-5 ώρες για ψάξιμο μιας και τελικά δεν βρήκα αμέσως αυτό που ήθελα. Παλιές αναρτήσεις και νέες είναι ένας αχταρμάς που δεν ξέρεις ποια πληροφορία ισχύει και ποια όχι! Γιατί να συμβαίνει αυτό το δύσκολο και όχι το απλούστερο. Γιατί να χρειάζομαι την βοήθεια κάποιου σε τέτοια διαδικαστικά απλά θέματα πλοήγησης και να μην με οδηγούν οι σελίδες του portal αυτόματα σ' αυτά). Δεν έπρεπε εσύ να μου λες πήγαινε εδώ και πήγαινε εκεί γιατί αυτά θα έπρεπε να γινόταν με ξεκάθαρο και απλό τρόπο. Η εθελοντική δουλειά ενός μέλους θα έπρεπε να ήταν πχ το λύσιμο αποκλειστικών αποριών στην συσκευή ή η ανταλλαγή απόψεων σε θέματα κινητού κλπ.
      Την αμαρτία μου θα την πω. Παλιά κι άλλη φορά προσπάθησα να σας διαβάσω για να σας έχω συμπαραστάτη στην αγορά μιας συσκευής Xiaomi, αλλά όπως ήταν τα πράγματα τοποθετημένα με κράτησαν πίσω, ενώ τουναντίον θα έπρεπε να μ' είχαν εμπνεύσει! Τέλος πάντων.
      2) Δεν είπα εγώ ότι το portal πρέπει να έχει στόχο την αύξηση των πωλήσεων της Xiaomi, αλλά θα πρέπει σίγουρα να έχει ως στόχο την αύξηση των μελών του, μιας και η xiaomi πουλάει πάρα πολλά κινητά!
      3) Πράγματι τα μέλη είναι καταπληκτικά- ώριμα μιας και εκλείπουν και οι αντιπαραθέσεις. Όσες φορές ρώτησα πάντοτε πήρα μια απάντηση, αλλιώς δεν θα βρισκόμουν εδώ (δεν έχω λόγια)....συνεχίζουμε κλείνοντας το θέμα εδώ!
      Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!
    • Καλησπέρα και απο μένα, κάτοχος απο την Πέμπτη, πήρα ένα silver για τον σύζυγο και ένα blue για μένα. πήρα και δύο σκούπες!!! Πρώτη φορά αγοράζω κινητό xiaomi. Το προηγούμενο ήταν Huawei p30 pro! Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό η οθόνη παρόλο που έρχομαι απο amoled δεν βλέπω διαφορά, είναι τέλεια! Γρήγορο, φοβερή κάμερα και η μπαταρία φαίνεται να είναι πολύ δυνατή(δεν μπορώ να πω με σιγουριά γιατί είναι νωρίς!) Φοβερή συσκευή και με εξαιρετική τιμή! Αυτό που δεν ρώτησα είναι αν είναι καθόλου αδιάβροχο ή τουλάχιστον splash, επίσης μου είπε ο πωλητής οτι δεν έχει ασύρματη φόρτηση!
    • Αν αγόραζα τώρα το κινητό μας, θα το έπαιρνα μόνο από εδώ: search?query=xiaomi mi 10t pro
      -24% ΦΠΑ
      -20% Yellows
      - 249 αξία ηλεκτρικής σκούπας.....+ 36 άτοκες δόσεις????
      Τζάμπαααααααα λέμε 140 + 120 + 249 = 510 περίπου έκπτωση Έτσι το κινητό βγαίνει στα 650-510=140 ευρώ!!!!!!!!!!!!!
      και μην το πεις ούτε του παπά!

      Υ.Γ. Αν κανείς τώρα περιμένει μια Γκέισα για δώρο, εεε τότε μάλλον δεν τον ενδιαφέρει η συσκευή!
      ***Γκέισα (ιαπωνικά: 芸者‎) ονομάζεται στην Ιαπωνία η μορφωμένη γυναίκα, η οποία έχει παρακολουθήσει ειδικές σπουδές, φοράει τα κιμονό με εντυπωσιακά χρώματα και σχέδια και χτενίζεται με το χαρακτηριστικό χτένισμα, γνωρίζει καλά την πατροπαράδοτη «τελετουργία του τσαγιού» και χορεύει τους παραδοσιακούς χορούς της Ιαπωνίας ή παίζει το μουσικό όργανο σαμισέν. Οι γκέισες δεν είναι ιερόδουλες, παρά τη λανθασμένη αντίληψη από διαφορετικές κουλτούρες, κυρίως στο δυτικό κόσμο.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Dikemon έγραψε:

      Υ.Γ. Αν κανείς περιμένει μια Γκέισα για δώρο, εεε τότε μάλλον δεν τον ενδιαφέρει η συσκευή!
      :lol: :lol: :lol: :lol:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • ...και μέχρι νάρθει το κινητό μου από την Αμοργό που στάλθηκε λανθασμένα (α ρε Ελλάδα).....ας μάθουμε....
      Ποιο είναι εκείνο το στοιχείο που έκανε την Xiaomi να ονομάσει την rom του κινητού μας Apollo?
      https://el.wikipedia.org/w...BB%CF%89%CE%BD
    • Ελπίζω να μη βγάζει φτερά από τα τραπέζια που τα ακουμπάμε και να εξαφανίζονται...
      :)
      Η Xiaomi χρησιμοποιεί συχνά αρχαία ελληνικα ονόματα στις σειρές της.
    • Η μάχη μαίνεται....
      Το Xiaomi Mi 10T Pro είναι η απόδειξη του: Πως μια υπέροχη οθόνη LCD μπορεί να είναι καλύτερη από μια καλή AMOLED
      Διαβάστε και θα καταλάβετε ....
      Μετάφραση Google

      2) Αγοράσατε το καινούργιο κινητό μας και σκέπτεστε πως να μεταφέρετε τα αρχεία σας από το παλιό στο νέο?
      Το Mi Mover είναι μια εφαρμογή που σας επιτρέπει να μοιράζεστε και να στέλνετε αρχεία (ενημερώθηκε μάλιστα στην έκδοση 3.0) και κάνει την ζωή σας εύκολη στην μετακίνηση αρχείων από τη μία συσκευή στην άλλη, ανεξάρτητα από το αν είναι της ίδιας μάρκας.
    • Διαφήμιση
    • 1) Πάρτε ιδέες για καταπληκτικές φωτογραφίες....με το Mi 10T pro
      ShotLikeAPro with the Mi 10T Pro... ( Mi Creators Tutorial Video )
      #ShotLikeAPro with the Mi 10T Pro... ( Mi Creators Tutorial Video ) - Mi 10T/Pro - Mi Community - Xiaomi

      2) Φρέσκο πράγμα.....λέμε! Τι να διορθώνει άραγε?
      Mi 10T / 10T Pro / Redmi K30S – Global Stable ROM
      Lstest V12.0.6.0.QJDMIXM(History)
      MIUI 12
      Android 10.0
      Update at 2020-11-03 15:18:15
      Mi 10T / 10T Pro / Redmi K30S – Xiaomi MIUI Official ROM Download


      3) Τα έμαθες τα νέα ;
      (Μια πληροφορία που δεν θα διαβάσεις σε κανένα ελληνικό site!)
      Το MIUI 13 είναι έτοιμο για το ντεμπούτο του μεταξύ 5 και 7 Νοεμβρίου! ...και όλο αυτό, για πρώτη φορά, από φέτος!
      Εάν ισχύσει αυτό, τότε είναι πιθανό να μας δώσει μια μικρή γεύση, ανακοινώνοντας την ύπαρξή της, επιβεβαιώνοντας την ανάπτυξή της, αναμένοντας κάποια σημαντικά χαρακτηριστικά της.
      Μάλιστα από ένα πρώτο βίντεο* που έχει διαρρεύσει στην Ουκρανία, το MIUI 13 επικεντρώνεται στο μενού τερματισμού λειτουργίας,
      το οποίο θα είναι πολύ διαφορετικό από αυτό που έχουμε συνηθίσει - όχι μόνο σε σύγκριση με το παλιό MIUI αλλά και με οποιοδήποτε άλλο λειτουργικό σύστημα για κινητά.
      * youtube.com/watch?v=yaCpbcMG64Q&feature=emb_logo