Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Mi 10/10Τ pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Δεν ξέρω από φωτογραφίες, κάνω πολύ βασική χρήση...αν θες περισσότερες επιλογές-ρυθμίσεις στο telegram υπάρχουν ομάδες ανά συσκευή που ασχολούνται πιο διεξοδικά :)
    • Ο/H XDimension έγραψε:

      Καλημέρα σε όλους, αγόρασα πριν μερικές μέρες το mi 10t pro για έναν και μόνο λόγο, τις πολύ καλές κριτικές για την κάμερα του βάση dxomark, η αλήθεια είναι ότι δεν ενθουσιάστηκα με το αποτέλεσμα. Ενώ έχουν πάρα πολύ καλή οξύτητα οι φωτογραφίες όσο αφορά τον κορεσμό των χρωμάτων πραγματικά απογοητεύτηκα. Τράβηξα την ίδια φωτογραφία με ένα redmi note 5 pro με ένα redmi note 9 pro και με ένα mi9 lite και η αποτύπωση των χρωμάτων ήταν πολύ ανώτερη από το δικό μου.
      Πραγματικά δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή σε κάτι ή απλά έτσι είναι.
      Σε ερώτηση μου στο miui community κάποιος με ρώτησε ποια έκδοση ROM έχω και μου είπε ότι η 12.5.10 είναι ότι χειρότερο και να γυρίσω σε 12.0.11 και android 10 μέχρι να πάρει την αναβάθμιση σε miui 13.
      Μου έκανε τρομερή εντύπωση γιατί έβαλα τέσσερα κινητά στη σειρά με ανοιχτές κάμερες και το χειρότερο χρωματικά ήταν το mi 10t.
      Δοκίμασα και στην προσβασιμότητα την διόρθωση χρωμάτων αλλά χωρίς κάποιο ιδιαίτερο αποτέλεσμα.
      Αν έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο ας το παράθεσει μήπως βγάλω κάποια άκρη.
      Καλησπέρα.
      ΑΙ ενεργοποιημένο, HDR Auto,Ποιότητα εικόνας υψηλό και Μορφή HEIF.
      Αν μπορείς βγάλε δυο ιδιες φωτογραφίες με τα κινητά που ανέφερες να δούμε
    • Ο/H Aggelos21 έγραψε:

      Ο/H XDimension έγραψε:

      Καλημέρα σε όλους, αγόρασα πριν μερικές μέρες το mi 10t pro για έναν και μόνο λόγο, τις πολύ καλές κριτικές για την κάμερα του βάση dxomark, η αλήθεια είναι ότι δεν ενθουσιάστηκα με το αποτέλεσμα. Ενώ έχουν πάρα πολύ καλή οξύτητα οι φωτογραφίες όσο αφορά τον κορεσμό των χρωμάτων πραγματικά απογοητεύτηκα. Τράβηξα την ίδια φωτογραφία με ένα redmi note 5 pro με ένα redmi note 9 pro και με ένα mi9 lite και η αποτύπωση των χρωμάτων ήταν πολύ ανώτερη από το δικό μου.
      Πραγματικά δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή σε κάτι ή απλά έτσι είναι.
      Σε ερώτηση μου στο miui community κάποιος με ρώτησε ποια έκδοση ROM έχω και μου είπε ότι η 12.5.10 είναι ότι χειρότερο και να γυρίσω σε 12.0.11 και android 10 μέχρι να πάρει την αναβάθμιση σε miui 13.
      Μου έκανε τρομερή εντύπωση γιατί έβαλα τέσσερα κινητά στη σειρά με ανοιχτές κάμερες και το χειρότερο χρωματικά ήταν το mi 10t.
      Δοκίμασα και στην προσβασιμότητα την διόρθωση χρωμάτων αλλά χωρίς κάποιο ιδιαίτερο αποτέλεσμα.
      Αν έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο ας το παράθεσει μήπως βγάλω κάποια άκρη.
      Καλησπέρα.ΑΙ ενεργοποιημένο, HDR Auto,Ποιότητα εικόνας υψηλό και Μορφή HEIF.
      Αν μπορείς βγάλε δυο ιδιες φωτογραφίες με τα κινητά που ανέφερες να δούμε
      Ενώ έχει απίστευτη οξύτητα ο κορεσμός των χρωμάτων είναι χάλια, η πραγματικότητα των χρωμάτων είναι στις φωτογραφίες με το mi 9 lite.
      Η αλήθεια είναι ότι το heif δεν το είχα ενεργό, θα το δοκιμάσω αυριο αν αλλάξει κάτι στις φωτογραφίες και θα σου πω
      Images
      • IMG_20220203_082058_copy_1620x2160.jpg

        515,22 kB, 1.620×2.160, viewed 42 times
      • IMG_20220203_082153_copy_1620x2160.jpg

        647,56 kB, 1.620×2.160, viewed 47 times
      • IMG_20220203_082438_copy_1080x1440.jpg

        273,99 kB, 1.080×1.440, viewed 43 times
    • Διαφήμιση
    • Ωραία γατάκια και καλές οι φωτογραφίες... :lol:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Γενική συζήτηση για το Mi 10/10Τ pro

      Καλημέρα σε όλους, εδώ και μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το mi 10T Pro, όταν παίρνω τηλέφωνο ή με καλούν χάνεται το internet, όχι όταν είμαι σε WiFi, το ίδιο συμβαίνει και στις 2 sim που έχω.

      Στάλθηκε από το MI 10T PRO
    • Διαφήμιση
    • RE: Γενική συζήτηση για το Mi 10/10Τ pro

      Ο/H dfoust έγραψε:

      Προφανώς έχεις cosmote;
      Γιατί προφανώς? Και εγώ Cosmote έχω και δεν έχω το παραπάνω πρόβλημα.....

      Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική συζήτηση για το Mi 10/10Τ pro

      Και cosmote και Vodafone

      Στάλθηκε από το MI 10T PRO
    • Γενική συζήτηση για το Mi 10/10Τ pro

      Λέω για cosmote γιατί έχει καταργήσει σε πολλές περιοχές το 3g οπότε αν δεν έχεις ενεργοποιημένο το volte, όταν μιλάς στο τηλέφωνο το σήμα πέφτει σε 2g και δεν έχεις ίντερνετ.
    • Γενική συζήτηση για το Mi 10/10Τ pro

      Έχεις δίκιο ενεργοποίησα το Volte και το internet δεν χάνεται. Μαλάκια πάντως αυτό.

      Στάλθηκε από το MI 10T PRO
    • Διαφήμιση
    • RE: Γενική συζήτηση για το Mi 10/10Τ pro

      Ο/H dfoust έγραψε:

      Λέω για cosmote γιατί έχει καταργήσει σε πολλές περιοχές το 3g οπότε αν δεν έχεις ενεργοποιημένο το volte, όταν μιλάς στο τηλέφωνο το σήμα πέφτει σε 2g και δεν έχεις ίντερνετ.
      Ένα λεπτό.... Αυτό που λες ίσχυε παλαιότερα για τα τηλέφωνα 3G. Τώρα αν είσαι συνδεδεμένος σε 4G/5G δεν ρίχνει το δίκτυο...
      Η ερώτηση είναι, στην περιοχή σου συνδέεται με 3G ή 4/5G και δεν έχεις ίντερνετ όταν μιλάς στο τηλέφωνο? Ρωτάω γιατί 3G δεν υπάρχει πλέον πουθενά... Ούτε στο τελευταίο χωριό (και μένω στο τελευταίο χωριό της Βορείου Ευβοίας που παίζουμε με 4G χρόνια τώρα)

      Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk