Διαφήμιση

Widgets

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Εχω το Mi Max Pro και πρόσφατα εγκατέστησα με επιτυχία την MIUI 10 by Xiaomi -miui.gr 9.2.21 Beta .

      Ολα καλά με εξαίρεση τα παρακάτω

      Ανοίγοντας τα Widgets αντί γιά Widgets υπάρχουν μόνο κάποιες από τις εφαρμογές (κουφό) και δεν βρήσκω τρόπο να τις διαγράψω από εκεί .

      Καμιά ιδέα ?
    • Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot απο αυτά που εμφανίζει στα widgets; Δεν είναι εφαρμογές που έχεις στη συσκευή σου και στο κάτω μέρος γράφουν 1χ2 2χ2 3χ2.......... δηλαδή το χώρο που θα καταλαμβάνει το κάθε εικονίδιο; Όταν αναφέρεσαι σε widgets τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου και πώς πιστεύεις ότι θα τα αφαιρέσεις απο εκεί;
      Images
      • Screenshot_2020-10-13-14-13-46-548_com.miui.home.jpg

        283,19 kB, 1.080×2.340, viewed 98 times
    • Ας πούμε γιά παράδειγμα , είχα ένα widget "transparent weather" , όταν άνοιγα τον χώρο των widjets , είχα επιλογή να διαλέξω
      όποιο από τα 10-12 που είχε και να το βάλω στην οθόνη ή εείνο που μου λείπει πολύ είναι ένα άλλο το "Contact" που μπορούσα να
      έχω shortcuts με φωτος όλων των επαφών μου σε οθόνες και πατώντας το γινόταν η κλήση . Αυτό δεν το βρήσκω πιά στο PlyStore.

      Οπως βλέπεις ακόμα και το Calculator έχει , και βέβαια αν προσέξεις δεν υπάρχει
      πάνω αριστερά όπως στο δικό σου το "Προσθήκη Widget "

      Σημειωτέον δεν έβαλα εγώ τίποτα στο χώρο . Μάλλον το Cloud την έκανε τη δουλειά .

    • Διαφήμιση
    • Το "προσθήκη Widget" αναφέρεται στο προσθήκη στην αρχική οθόνη. Όχι στο να προσθέσεις κάποιο στη λίστα των Widgets.
      Ακόμα δεν έχω καταλάβει ουτε εγώ το πρόβλημα σου.
      Τα Widgets και αυτή η λίστα που εμφανίζεται έχει κάποιες προεπιλογές και κάθε εφαρμογή, ο καιρός σαν παράδειγμα, προσθέτει και τα δικά του.
      Αν οι εφαρμογές που έχεις, του συστήματος ή άλλες, έχουν να προσθέσουν κατι, το κάνουν.
    • Σε παλαιότερες Rom η Miui , στο στο χώρο αυτό έβαζε μόνο τα widgets που έκανες εσύ εγκατάσταση .
      Και βέβαια δεν ήταν μίνι εικόνες αλλά κανονικά εικονίδια . Τώρα αν κατεβάσεις widget βγαίνει σε οθόνη
      σαν κανονική εφαρμογή .
      Το πρόβλημά μου λοιπόν είναι πως η Rom που είχα (πενταετίας) ήταν πιό φιλική στο χρήστη και πιό
      λειτουργική και δεν θα την άλλαζα αν δεν είχα το πρόβλημα (που εσύ το γνωρίζεις) και που δεν έχω
      ακόμα διαπιστώσει αν αποκαταστάθηκε .
      fyi . Εχω βάλει την Dev . Μία απο τα ίδια με την Stable .
    • Αλλάζει η miui, τώρα αν γίνεται καλλίτερη η χειρότερη το διαπιστώνεις σαν χρήστης, οπως και βέβαια αναφέρεις.
      Αν μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου, έχει καλώς.
      Αν όχι, δε μπορώ δυστυχώς να βοηθήσω περισσότερο.
    • Σωστός .

      Την δουλειά σου την κάνεις . Η γκρίνια αφορά προσωπικές επιλογές και συνήθειες εξαετίας.

      Καλό σου βράδυ .
    • Διαφήμιση