Διαφήμιση

Ανοιγοκλείνει συνεχώς το τηλέφωνο

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ανοιγοκλείνει συνεχώς το τηλέφωνο

      Καλησπέρα σας,
      Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Ανοιγοκλείνει συνεχώς το κινητό. Δηλαδή ανοίγει, φτάνει μέχρι εκεί που εμφανίζει android one και ξανακλείνει. Καμια φορά αμα προσπαθούσα να το ανοιξω(1 στις 10 προσπάθειες, αν και τωρα δεν μπορώ ούτε αυτό), ίσως κατάφερνα να το ανοίξω κανονικά και ακόμα και να μπω σε κάποια ιστοσελίδα, ώσπου να ξαναρχίσει το άνοιξε-κλείσε, το οποίο γίνεται εδω και ώρες ξανα και ξανά.
      Να αναφέρω ότι το Mi A3 μου έχει ενα bug, το οποίο δε γνωρίζω αν είναι γενικό. Άμα πατήσεις σε οθόνη κλειδώματος κάπως έντονα και περίεργα(τυχαία μονο έχει γινει) το κουμπί που ανοίγει το τηλέφωνο, βουίζει και σε πετάει στην κάμερα, ακόμα και ως κλειδωμένο. Ε λοιπόν, χτες όπως το έβγαζα απο τη θήκη, πάτησα κάπως έντονα και περίεργα το κουμπί ανοίγματος εις διπλούν και απο τότε απλά ανοιγοκλείνει συνεχώς, ενώ άμα καταφέρω να το ανοίξω κανονικά, πολλές φορές πριν ξανακλείσει μόνο του, κάνει το βουητο του bug, πετάγεται στην κάμερα και μετά απο λίγο ξανακλείνει.
      Άμα μπορεί κάποιος και ξερει, ας δώσει κάποια οδηγία.
    • Μήπως το έχεις χτυπήσει; Έχει πάρει νερό; Υγρασία;
      Αυτά που αναφέρεις δεν είναι νορμάλ...
      Μπορεί και να έχει φουσκώσει η μπαταρία...
      Το έχει δει τεχνικός;
      Έκανες κάποια στιγμή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
    • Προσφατα δεν έχει χτυπηθεί, παλαιότερα, αλλα μιλαμε για πολύ παλαιότερα, ναι.
      Πληροφορηθηκα οτι αυτο το bug που αναφερω ειναι ισως η γρηγορη καμερα. Αυτο πατησα κανα δυο φορες σερι και πολυ γρηγορα και εγινε αμεσως αυτο. Ανοιγοκλεινει εδω και 15 ωρες συνεχομενα.
      Για το νερο, μερικες σταγονες που και που αντε να βρεθουν στην οθόνη. Απλα ξαναλέω οτι ολο το ζητημα εγινε αμεσως μετα απο αυτο που εγινε με την καμερα.
      Δεν το εχει δει τεχνικος, χτες το βραδυ βγηκε το θεμα αυτο, χωρις να μου εχει ξαναδημιουργησει προβλημα.
      Ουτε εχω κανει ποτε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Εκτος και αν κανω λαθος χανω αρχεια αν το κανω αυτο, οποτε δε θα το ηθελα
    • Διαφήμιση