Διαφήμιση

Έσπασε το volume controler...

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Έσπασε το volume controler...

      Παιδιά καλησπέρα. Όπως γράφω στον τίτλο έπεσε το κινητακι και βρήκε και χτύπησε το volume - και στραβωσε και πατιεται το - συνέχεια με αποτέλεσμα να μιλάω στο τηλέφωνο και να χαμηλώνει και τέτοια πολλά... Το άνοιξα λοιπόν μιας και έχω μικρή εμπειρία από εγχειρήσεις σε κινητά, και το ξεστραβωσα αλλά έχει σπάσει η φούσκα που κλικαρει το πλήκτρο μέσα - και πατιεται πάλι που και που. Παραγγέλνω ανταλλακτικό σήμερα αλλά μέχρι να έρθει από Κίνα, έχω κατεβάσει ψηφιακά καλουδια διαχείρισης έντασης ήχου αλλά έχω την εξής απορία. Μπορώ να απενεργοποιήσω το hardware control??? Να μην πατιεται δλδ? Δύσκολο ξέρω. Αν όχι, αν ανοίξω πάλι τη συσκευή και αφαιρέσω την καλωδιοταινία των πλήκτρων, θα υπάρξει πρόβλημα?
    • Το μόνο πρόβλημα θα είναι όσο το έχεις κλειστό ότι δε θα μπορείς να το ανοίξεις. Είχα κάνει το ίδιο με το mi3w γιατί είχα το ίδιο πρόβλημα και όσο ήταν ανοιχτό όλα δουλεύουν μία χαρά. Ενεργοποίηση του ανοίγματος της οθόνης με διπλό χτύπημα ή αν υπάρχει δαχτυλικο όλα καλά. Αν το κλείσεις μετά είναι ακατόρθωτο να το ανοίξεις (ένταση απο το μενού) ή κόψε τη ταινία και άφησε μόνο το power γιατί πάντα είναι ανάμεσα power και vol-
    • Ο/H Vstromakias έγραψε:

      Το μόνο πρόβλημα θα είναι όσο το έχεις κλειστό ότι δε θα μπορείς να το ανοίξεις. Είχα κάνει το ίδιο με το mi3w γιατί είχα το ίδιο πρόβλημα και όσο ήταν ανοιχτό όλα δουλεύουν μία χαρά. Ενεργοποίηση του ανοίγματος της οθόνης με διπλό χτύπημα ή αν υπάρχει δαχτυλικο όλα καλά. Αν το κλείσεις μετά είναι ακατόρθωτο να το ανοίξεις (ένταση απο το μενού) ή κόψε τη ταινία και άφησε μόνο το power γιατί πάντα είναι ανάμεσα power και vol-
      Α ναι ρε συ, δε το σκέφτηκα ότι πάει μαζί με το power..., Λες άμα κοψω το κάτω να α μην παίζεις προβλημα ε?
    • Διαφήμιση