Διαφήμιση

Mi 10 lite 5g

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Πέμπτη 29/04/2021) !!! <<

Έγινε η διανομή των νέων MIUI 12.Χ ROM (21.4.28/29 για 16 συσκευές)

Αναστέλλεται η διανομή όλων των FastBoot ROM της κοινότητας, μέχρι να λυθεί το πρόβλημα με το super.img

Για τους κατόχους του Mi 10 μπορείτε να κατεβάσετε το νέο TWRP Recovery που δουλεύει σωστά

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Ο/H antonis72 έγραψε:

εδω και λιγο καιρο ειμαι με MIUI 12.1.4 stable και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με την οθονη.
      Οσο μιλαω στο κινητο αναβσβηνει η οθονη. Αυτο συμβαινει οταν το κινητο ειναι μακρια απ το κεφαλι μου, οταν πχ χρησιμοπιω hands free. Οσο το χω στο αυτι μου κλεινει κανονικα. Επειδη ομως χρησιμοποιω συνεχεια ακουστικα αναβοσβηνει συνεχεια οσο διαρκει η κληση. Φοβαμαι μην μου καψει την οθονη στην τελικη. Λετε να ειναι θεμα της τελευταιας αναβαθμισης πριν λιγο καιρο η εχω κανει εγω καποια λαθος επιλογη
      Φυσιολογικά είναι όλα όσα περιγράφεις.

Εφόσον έχεις hands-free ακουστικά είναι λογικό να μην ακουμπάς τον Proximity Sensor (αισθητήρας προσέγγισης) για να σβήσει η οθόνη.
      Σε αυτή την περίπτωση, μόλις λάβεις κλήση, η οθόνη θα σβήσει στον χρόνο Time-out που έχεις ορίσει όταν δεν την αγγίζεις.
      Αλλά μάλλον κατά την διάρκεια που μιλάς ίσως ακούσια να ακουμπάς την οθόνη και αυτή να είναι συνεχώς αναμμένη. :lol:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !

ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

Ο/H antonis72 έγραψε:

εδω και λιγο καιρο ειμαι με MIUI 12.1.4 stable και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με την οθονη.
      Οσο μιλαω στο κινητο αναβσβηνει η οθονη. Αυτο συμβαινει οταν το κινητο ειναι μακρια απ το κεφαλι μου, οταν πχ χρησιμοπιω hands free. Οσο το χω στο αυτι μου κλεινει κανονικα. Επειδη ομως χρησιμοποιω συνεχεια ακουστικα αναβοσβηνει συνεχεια οσο διαρκει η κληση. Φοβαμαι μην μου καψει την οθονη στην τελικη. Λετε να ειναι θεμα της τελευταιας αναβαθμισης πριν λιγο καιρο η εχω κανει εγω καποια λαθος επιλογη
      Φυσιολογικά είναι όλα όσα περιγράφεις.
      Εφόσον έχεις hands-free ακουστικά είναι λογικό να μην ακουμπάς τον Proximity Sensor (αισθητήρας προσέγγισης) για να σβήσει η οθόνη.
      Σε αυτή την περίπτωση, μόλις λάβεις κλήση, η οθόνη θα σβήσει στον χρόνο Time-out που έχεις ορίσει όταν δεν την αγγίζεις.
      Αλλά μάλλον κατά την διάρκεια που μιλάς ίσως ακούσια να ακουμπάς την οθόνη και αυτή να είναι συνεχώς αναμμένη. :lol:
      Οχι δεν καταλαβες, μαλλον εγω δεν ημουν σαφης. Η οθονη αναβοσβηνει καθε 1-2 δευτερολεπτα. Αναβοσβηνει συνεχεια σε συγκεκριμενο χρονικο διαστημα σαν να χει παρει μια ρυθμιση που να του ζητανει να κανει αυτο. Αυτο γινεται και χωρις hands free. Με το παιρνω το κινητο μακρια απ το κεφαλι μου η οθονη αρχιζει ν αναβοσβηνει. Δεν ακουμπαω κατι. Δεν το εχω καν στα χερια μου. Αναβει σβηνει, αναβει σβηνει, καθε ενα δυο δευτερολεπτα. Αυτο ξεκινησε μετα το τελευταιο update σε 12.1.4