Διαφήμιση

[JOYEUSE] Οδηγος μεταβασης απο EU σε GLOBAL + root (OLD)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • [JOYEUSE] Οδηγος μεταβασης απο EU σε GLOBAL + root

      OK
      Αναμονή να κατέβει τώρα...

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • [JOYEUSE] Οδηγος μεταβασης απο EU σε GLOBAL + root

      Τίποτα
      Με την rom αυτή πάλι error βγάζει το flash tools
      Τώρα βγάζει ότι δε βρίσκει καν script για να φλασάρει την rom και εξακολουθεί να μην βλέπει το κινητό παρόλα που είναι σε fastboot mode

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • [JOYEUSE] Οδηγος μεταβασης απο EU σε GLOBAL + root

      Πως έχω επιλέξει λάθος διαδρομή? Την rom επέλεξα από το C:/ που την έχω βάλει.
      Και άντε αυτό
      Ότι δεν βλέπει το τηλέφωνο καθόλου???
      Ακόμα και λάθος να είναι η rom συνδέοντας το κινητό και κάνοντας refresh δε θα έπρεπε να το δει???
      Αντί αυτού μου πετάει error

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Αυτό το σύστημα κατεστραμενο μου το έβγαλε δύο φορές μέχρι να καταφέρω να βάλω την δεύτερη αναβάθμιση στην μαμά ρομ στο redmi note 9 pro joyeuse. Το λάδι μου έβγαλε. Όντως φορτωνοντας τα γνωστά δύο twrp έβγαζε αυτί και φυσικά δεν ξεκινούσε με τίποτα. Ευτυχώς με έσωσε το τρίτο twrp που είχα και είναι και αυτό που είχα βάλει εξ αρχής για να γίνω ρουτ το είχα βρει στο YouTube από κάποιον που έδειχνε σε βίντεο πως να το κάνω ρουτ, αυτο το twrp έχει ενσωματωμένο το ροοτ. Όμως με το συγκεκριμένο δε περνούσε η αναβάθμιση της ρομ. Πήγα δηλαδή σε ένα άλλο έκανα αναβάθμιση. Μετά έχασα το twrp πήγα να βάλω αυτά τα δύο γνωστά έλεγε κατεστραμενο σύστημα και μπόρεσε μόνο να εγκαταστήσω πάλι μόνο αυτό με το ενσωματωμένο ρουτ που μου λέει ότι το κινητό μου είναι το 9s
    • [JOYEUSE] Οδηγος μεταβασης απο EU σε GLOBAL + root

      Θέλω να πω ένα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον φίλο baxalo που κάθισε μέχρι αυτήν την ώρα για να μου φτιάξει το κινητό που είχα κάνει σουβέρ !!!
      Αδερφέ χίλια ευχαριστώ !!!
      Χρωστάω !!!
      Επιφυλάσσομαι !!!

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Μπράβο του.

      Δεν θέλει κόπο - θέλει τρόπο... Και ο baxalo είναι από τους έμπειρους όπως και πολλοί άλλοι... :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • [JOYEUSE] Οδηγος μεταβασης απο EU σε GLOBAL + root

      Μπράβο στον baxalo βασικά
      Εγώ τα έκανα μπάχαλο και αυτός τα έφτιαξε
      Άλλος έχει το όνομα και άλλος την χάρη!!!!
      Καλημέρα!!

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Η ιστορια εδειξε οτι οσοι προσπαθησαν απο την 11.0.5.0 και μετα να περασουν custom recovery, φαγανε semi-brick.
      παντως με τον οδηγο της πρωτης σελιδας καταφεραμε με τον @Kritikos44 να ξεμπρικαρουμε το κινητο, να παει στην 11.0.4.0 και απο εκει να μπει το custom recovery και επειτα η 11.0.7.0.
      Το συν σε αυτη την περιπτωση ειναι οτι δε χρειαστηκε να μπει official fastboot με miflash, αρα δεν εχασε και το κινητο το widevine L1 απο τη στιγμη που δεν περαστηκε νεο persist.img :)
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • [JOYEUSE] Οδηγος μεταβασης απο EU σε GLOBAL + root

      Για να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου.
      Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον έχω κάνει τις εξής πατάτες :
      Μετά το πέρασμα του twrp που κατά το πρώτο boot πρέπει να μπεις με vol+ ξανά στο recovery για να κάνεις flash την rom ίσως να το έχασα και να άφησα το τηλέφωνο να μπουτάρει μόνο του.
      Επίσης όταν πέρασα το recovery η rom δεν ήταν σε SD αλλά στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο.
      Συν ότι η rom που απέτυχε να περάστει στο recovery αρχικά ήταν λάθος (για curtana)
      Είχα κατεβάσει (κατά λάθος χαχα) βέβαια και κάποιες σωστές αλλά με κατεστραμμένα partitions δεν περνούσε φυσικά σωστά.
      Πολλά μαζεμένα λάθη.
      Ίσως αν είχα μπει αμέσως στο recovery και είχα περάσει μια σωστή rom από την SD να είχαν πάει όλα καλά.

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • [JOYEUSE] Οδηγος μεταβασης απο EU σε GLOBAL + root

      Καλημέρα
      Μετά το πέρασμα της xtrv , την ρύθμιση του safetynet, την εγκατάσταση του adaway , θέλω με ένα root uninstaller να ξηλώσω κάποιες εφαρμογές.
      Απλά δεν ξέρω αν θα λειτουργεί σωστά μετά η rom
      Παλιότερα σε coolpad και letv x600 (MTK) και le max 2 μετά που φλασαρα κάποια ported rom miui πάλι ξήλωνα ότι δεν ήθελα συνήθως χωρίς προβλήματα.
      Οι εφαρμογές που θέλω να ''δίωξω'' είναι :

      Από Google :
      1. Εφαρμογή Google
      2. Lens
      3. GBoard
      4. Τα δύο enrollment apps

      Από miui
      1. Browser
      2. Συλλογή
      3. Mail
      4. Υπηρεσίες/Σχόλια
      5. Υγεία
      6. Μουσική
      7. Files
      8. Βίντεο
      9. Σημειώσεις
      10.Υπηρεσίες
      11. Σχόλια
      12. Επιλογέας Ζωντανής Ταπετσαρίας
      13. Wallpaper carousel
      14. Κάμερα

      Εν τω μεταξύ φαντάζομαι ότι και πρόβλημα να υπάρξει με ένα νέο φλασάρισμα της rom απλά θα ξεκινήσει ξανά χωρίς θέμα έτσι?

      Στάλθηκε από το joyeuse μου χρησιμοποιώντας Tapatalk