Διαφήμιση

[JOYEUSE] Οδηγος μεταβασης απο EU σε GLOBAL + root (OLD)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H polo έγραψε:

      Ο/H stauros2653 έγραψε:

      ξεκλειδωσα bootloader ενεργοποιησα usb debug επελεξα το αρχειο απο την ρομ που αποσυμπιεσα (αυτην που εχει στο πρωτο ποστ) μπηκα fastboot ανοιγουν οι εντολες adb ρωταει αν θαλω να συνεχισω (Υ/Ν) παταωΥ και κλεινει το παραθυρο.κανω κατι λαθος? εχω ρμν 9 προ.ενημερωση επειδη μετα το ξεκλειδωμα γινεται ρεσετ εγω μπηκα κατευθειαν σε fastboot οποτε φανταζομε λογω ρεσετ επανηλθε σε αρχικη κατασταση χωρις usb debuking.dokimazv k epanerxomai
      Σίγουρα ξεκλείδωσε ο bootloader?Το τηλέφωνο έκανε μόνο του επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων;
      Με το τηλέφωνο σε fastboot κάνε αυτό που σου έγραψε ο @baxalo.
      Άνοιξε παράθυρο γραμμής εντολών εκεί που έχεις το ADB.
      Γράψε adb devices.
      Αν το τηλέφωνο δεν αναγνωριστεί, έλεγξε τους drivers.
      Θεωρητικά δεν γίνεται το τηλέφωνο να αναγνωρίζεται από το mi unlock και να μην το αναγνωρίζει το adb. (εννοείται πως μιλάμε για τον ίδιο υπολογιστή και την ίδια USB θύρα)
      Και στις δύο περιπτώσεις απαιτούνται οι ίδιοι drivers.
      ναι ξεκλειδωσε,ναι εκανε επαναφορα ναι αναγνωριστηκε απλα οταν επιλεξω (y) στην εντολη αν θελω να συνεχισω κρασαρει το παραθυρο εντολων.εχω windows 7 64bit και το τηλ.φοραει αυτην
      Images
      • Screenshot_2020-09-10-09-31-20-325_com.android.settings.jpg

        253,31 kB, 1.080×2.400, viewed 67 times
    • Ο/H baxalo έγραψε:

      καλημερα..
      να το κανεις αν θες. γιατι να γινει πατατα? οπως ειπες. twrp και τη ρομ που θες.. καλοριζικο..
      Καλημέρα.
      Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Απλά είχα μείνει στην εποχή του redmi note 4 και είπα να ρωτήσω για ποιο σίγουρα. :) :)
    • You are going to wipe your data and internal storage. It will delete all your fi
      les and photos stored on internal storage. Do you agree? (Y/N) y
      product: joyeuse
      product: joyeuse
      Sending 'boot' (15096 KB) OKAY [ 0.936s]
      Writing 'boot' OKAY [ 0.047s]
      Finished. Total time: 1.014s τελικα αυτο καταφερα.επαννεκινηση δεν κανει ομως,να κανω μονος μου η εκανα πατατουλα? Ενημερωση εκανα επαννεκινηση αλλα δεν αλλαξε κατι.την ιδια ρομ χωρις αλλαγες ξαναεχωEDIT προς στιγμη νομιζα οτι το εκαψα το τηλεφωνο αλλα τελικα εγινε κουκλακι.απλα διαβαζοντας τον οδηγο στο πρωτο ποστ δεν καταλαβα και οταν το προγραμμα εγραψε σε ελαχιστο χρονο finished νομιζα οτι τελειωσε και η διαδικασια και το εκανα επαννεκινηση μονος (λαθος μου).τελος παντων ολα καλα.
    • Διαφήμιση
    • Τι έγινε και στο αναγνώρισε αυτή τη φορά;
      Έκανες κάτι διαφορετικό;
      Κανονικά πρέπει να περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία και να κάνει το τηλέφωνο επανεκκίνηση μόνο του.
      Σε win 7 64bit εμένα στο τέλος μου βγάζει μήνυμα σφάλματος. Και μόλις πατήσω να το κλείσω τότε κάνει επανεκκίνηση. (το έχω γράψει στο ποστ 17).
      Έλεγξε στης ρυθμίσεις ποια rom εγκατασταθηκε. Θα πρέπει να λέει QJZMIXM και όχι QJZEUXM.
    • Ο/H stauros2653 έγραψε:

      You are going to wipe your data and internal storage. It will delete all your fi
      les and photos stored on internal storage. Do you agree? (Y/N) y
      product: joyeuse
      product: joyeuse
      Sending 'boot' (15096 KB) OKAY [ 0.936s]
      Writing 'boot' OKAY [ 0.047s]
      Finished. Total time: 1.014s τελικα αυτο καταφερα.επαννεκινηση δεν κανει ομως,να κανω μονος μου η εκανα πατατουλα? Ενημερωση εκανα επαννεκινηση αλλα δεν αλλαξε κατι.την ιδια ρομ χωρις αλλαγες ξαναεχωEDIT προς στιγμη νομιζα οτι το εκαψα το τηλεφωνο αλλα τελικα εγινε κουκλακι.απλα διαβαζοντας τον οδηγο στο πρωτο ποστ δεν καταλαβα και οταν το προγραμμα εγραψε σε ελαχιστο χρονο finished νομιζα οτι τελειωσε και η διαδικασια και το εκανα επαννεκινηση μονος (λαθος μου).τελος παντων ολα καλα.
      καλοδουλευτο.. τελος καλα ολα καλα..
      γι αυτο γραφω και τον χρονο που θελει να τελειωσει η διαδικασια.. ~3.5' και κανει επανεκκινηση μονο του. :)
      εκανα edit τον οδηγο και το ξανατονισα καλυτερα..
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Ο/H polo έγραψε:

      Τι έγινε και στο αναγνώρισε αυτή τη φορά;
      Έκανες κάτι διαφορετικό;
      Κανονικά πρέπει να περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία και να κάνει το τηλέφωνο επανεκκίνηση μόνο του.
      Σε win 7 64bit εμένα στο τέλος μου βγάζει μήνυμα σφάλματος. Και μόλις πατήσω να το κλείσω τότε κάνει επανεκκίνηση. (το έχω γράψει στο ποστ 17).
      Έλεγξε στης ρυθμίσεις ποια rom εγκατασταθηκε. Θα πρέπει να λέει QJZMIXM και όχι QJZEUXM.
      mixm λεει ,τιποτα απο την αρχη το αναγνωριζε,απλα οταν εγραψε finised(δες το ποστ πιο πανω) γελαστηκα και το αποσυνδεσα. τωρα για το κρασαρισμα του παραθυρου εντολων εφταιγε το οτι εχω εναν σκληρο δισκο με 2 χωρους τον c και τον d ε λοιπον το αρχειο το ειχα στο d και μολις το περασα στο c και συγκεκριμενα στην επιφανεια εργασιας δουλεψε.εχω και μια ερωτηση βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να ενεργοποιηση την σιμ (δουλευει το τηλ.ομως) με αποτελεσμα να μην κανει συνχρονισμο επαφες,μηνυματα και σελιδοδεικτες στον μιφυλλομετρητη.καποια λυση? επισης και εμενα εβγαλε στο τελος σφαλμα ,ιδρωσα αλλα οπως προειπες και εσυ ολα οκ.
    • Ο/H stauros2653 έγραψε:

      εχω και μια ερωτηση βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να ενεργοποιηση την σιμ (δουλευει το τηλ.ομως) με αποτελεσμα να μην κανει συνχρονισμο
      η κάρτα σου εχει μέσα credit για να σταλεί διεθνές sms; Μπορείς να στείλεις; Είναι προϋπόθεση...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Ο/H stauros2653 έγραψε:

      εχω και μια ερωτηση βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να ενεργοποιηση την σιμ (δουλευει το τηλ.ομως) με αποτελεσμα να μην κανει συνχρονισμο
      η κάρτα σου εχει μέσα credit για να σταλεί διεθνές sms; Μπορείς να στείλεις; Είναι προϋπόθεση..
      εχω εταιρικο συμβολαιο με απεριοριστη χρηση.αυτο το εκανε μια δυο φορες και οταν εβαζα την νεα ρομ του φορουμ στο ρμν 7 που ειχα.επισης οτν ενεργοποιησα το ρμν9προ για πρωτη φορα απο το κουτι του εστειλε κανονικα,μολις ξεκλειδωσα και περασα την δικια μας στην ενεργοποιηση βγαζει το θεμα αυτο με το sms.με δεισκολευει γιατι θελω αυτα τα αρχεια.(μηνυματα,ηχογραφισεις,σελιδοδεικτες) τα υπολοιπα που δεν καιγομαι ντε και καλα 8) ολα συνχρονιζονται.
    • Για όλα αυτά υπάρχουν εναλλακτικές τύπου Google drive ή local backup σε micro SD, το δεύτερο είναι και ασφαλέστερο.
      Αν και πιστεύω πως κάποια στιγμή θα ξεκολλήσει.
    • Ο/H stauros2653 έγραψε:

      Ο/H amavroudis έγραψε:

      Ο/H stauros2653 έγραψε:

      εχω και μια ερωτηση βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να ενεργοποιηση την σιμ (δουλευει το τηλ.ομως) με αποτελεσμα να μην κανει συνχρονισμο
      η κάρτα σου εχει μέσα credit για να σταλεί διεθνές sms; Μπορείς να στείλεις; Είναι προϋπόθεση..
      εχω εταιρικο συμβολαιο με απεριοριστη χρηση.αυτο το εκανε μια δυο φορες και οταν εβαζα την νεα ρομ του φορουμ στο ρμν 7 που ειχα.επισης οτν ενεργοποιησα το ρμν9προ για πρωτη φορα απο το κουτι του εστειλε κανονικα,μολις ξεκλειδωσα και περασα την δικια μας στην ενεργοποιηση βγαζει το θεμα αυτο με το sms.με δεισκολευει γιατι θελω αυτα τα αρχεια.(μηνυματα,ηχογραφισεις,σελιδοδεικτες) τα υπολοιπα που δεν καιγομαι ντε και καλα 8) ολα συνχρονιζονται.
      Εμένα πάντως μετά από δύο μέρες χρήσης έκανε μόνο του επαλήθευση και μετά συγχρονισμό
    • μακαρι να ξεκολλησει και το δικο μου ......edit μολις το ρουταρισα ενεργοποιηθηκε και η καρτα σιμ.τυχαιο ισως αλλα το αναφερω.
    • Διαφήμιση
    • Μου ηρθε μια αναβαθμηση την κανω; Χανω ρουτ μετα; Και τελος την περναω οπως γραφει το πρωτο ποστ; Ευχαριστώ για την υπομονη σας.
      Images
      • Screenshot_2020-09-11-21-27-55-877_pl.zdunex25.updater.jpg

        211,81 kB, 1.080×2.400, viewed 73 times