Διαφήμιση

[JOYEUSE] Οδηγος μεταβασης απο EU σε GLOBAL + root (OLD)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ρυθμισεις -> αρχικη οθονη -> -1 οθονη (καμια)
      ο updater το ιδιο με εμφανιζει, το αγνοω ;)
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Ο/H tomsak έγραψε:

      Το κακό είναι ότι δεν κάνει συγχρονισμό στις κλήσεις και μηνύματα
      ως εκ θαυματος ξαφνικα εκανε μονο του ενεργοποιηση sim και ταυτοχρονα συγχρονισμο sms και ιστορικου κλησεων......
      Τι να πει κανεις.... αβυσσος οι roms... ;)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tomsak έγραψε:

      Τι να πει κανεις.... αβυσσος οι roms...
      :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

      Ισχύει μερικές φορές...
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • ξεκλειδωσα bootloader ενεργοποιησα usb debug επελεξα το αρχειο απο την ρομ που αποσυμπιεσα (αυτην που εχει στο πρωτο ποστ) μπηκα fastboot ανοιγουν οι εντολες adb ρωταει αν θαλω να συνεχισω (Υ/Ν) παταωΥ και κλεινει το παραθυρο.κανω κατι λαθος? εχω ρμν 9 προ.ενημερωση επειδη μετα το ξεκλειδωμα γινεται ρεσετ εγω μπηκα κατευθειαν σε fastboot οποτε φανταζομε λογω ρεσετ επανηλθε σε αρχικη κατασταση χωρις usb debuking.dokimazv k epanerxomai
    • ανοιξε ενα cmd με δικαιωματα διαχειριστη. πανε στο φακελο που εχεις το adb (πχ c:\adb) και τρεξε adb devices. την βλεπει την συσκευη σου?

      εχεις περασει καθολου drivers στον υπολογιστη σου?
      αν οχι κατεβασε το miphone και καντο εγκατασταση για να σου τους περασει... (MiPhone)
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • εκανα αυτα που προτεινεις την αναγνωριζει(γραφει starting now on port 5037 daemon started successfully) ,εχω τους drivers αλλα τιποτα.μολις πατησω Y κλεινει το παραθυρο εντολων adb
    • Διαφήμιση
    • τρεχεις το αρχειο windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat με δικαιωματα διαχειριστη? (δεξι κλικ επανω του και εκτελεση ως διαχειριστης)

      στην αρχη ο μονος λογος να σε κλεισει το παραθυρο ειναι να πατησεις οτιδηποτε αλλο εκτος απο Y
      στο επομενο βημα ελεγχει το μοντελο κι αν ειναι λαθος θα βγαλει μυνημα.

      αν θες για να δεις αν σου βγαζει καποιο μυνημα, ανοιξε ενα cmd και πανε στο φακελο που εχεις τη ρομ και τρεξε το windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat για να δεις τι σε βγαζει, να μη κλεισει το παραθυρο δλδ σε περιπτωση σφαλματος.

      edit: δε φτανει να σου γραψει οτι ξεκιναει ο daemon. αλλα να βλεπει και τη συσκευη σου. δες στη παρακατω φωτο, στο βελακι,
      prntscr.com/uej8l7
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • οχι δεν γραφει ετσι οποτε δεν την αναγνωριζει.θα προσπαθησω αυριο με ποιο καθαρο μαυαλο.σε ευχαριστω.ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ δοκιμασα και την αναγνωρισε προσπαθησα αλλη μια φορα αλλα παλι κρασαρει
    • Καλησπέρα στην ομάδα,
      εχθές παρέλαβα και εγώ το redmi note 9 pro και ήρθε με 11.0.5.0 Global.
      Σκέφτηκα να περάσω Twrp και μετά να κάνω εγκατάσταση την custom 11.0.5.0 από xiaomi.eu και φυσικά magisk.
      Τι λέτε εσείς? να το κάνω η θα γίνει καμία πατάτα και θα έχουμε κανένα θέμα μετά?

      Υ.Γ περιμένω και εγώ σε αναμονή να περάσουν οι ώρες για ξεκλείδωμα bootloader

      Σας ευχαριστώ


    • καλημερα..
      να το κανεις αν θες. γιατι να γινει πατατα? οπως ειπες. twrp και τη ρομ που θες.. καλοριζικο..
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H stauros2653 έγραψε:

      ξεκλειδωσα bootloader ενεργοποιησα usb debug επελεξα το αρχειο απο την ρομ που αποσυμπιεσα (αυτην που εχει στο πρωτο ποστ) μπηκα fastboot ανοιγουν οι εντολες adb ρωταει αν θαλω να συνεχισω (Υ/Ν) παταωΥ και κλεινει το παραθυρο.κανω κατι λαθος? εχω ρμν 9 προ.ενημερωση επειδη μετα το ξεκλειδωμα γινεται ρεσετ εγω μπηκα κατευθειαν σε fastboot οποτε φανταζομε λογω ρεσετ επανηλθε σε αρχικη κατασταση χωρις usb debuking.dokimazv k epanerxomai
      Σίγουρα ξεκλείδωσε ο bootloader?
      Το τηλέφωνο έκανε μόνο του επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων;
      Με το τηλέφωνο σε fastboot κάνε αυτό που σου έγραψε ο @baxalo
      Άνοιξε παράθυρο γραμμής εντολών εκεί που έχεις το ADB.
      Γράψε adb devices.
      Αν το τηλέφωνο δεν αναγνωριστεί, έλεγξε τους drivers.
      Θεωρητικά δεν γίνεται το τηλέφωνο να αναγνωρίζεται από το mi unlock και να μην το αναγνωρίζει το adb. (εννοείται πως μιλάμε για τον ίδιο υπολογιστή και την ίδια USB θύρα)
      Και στις δύο περιπτώσεις απαιτούνται οι ίδιοι drivers.