Διαφήμιση

[JOYEUSE] Οδηγος μεταβασης απο EU σε GLOBAL + root (OLD)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @Theodor B
      Οχι. μπορει να γινει οποτε και αν θελησεις.

      MagiskManager-v8.0.2 εγκατασταση πρωτα αυτο και μετα μεσα απο το twrp βαζεις το Magisk-v21.0
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • [JOYEUSE] Οδηγος μεταβασης απο EU σε GLOBAL + root

      Ευχαριστώ πολύ.

      Στάλθηκε από το joyeuse μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • παρατηρησα δυο θεματα αρνητικα και δεν ξερω τι φταιει η συσκευη η το λειτουργικο.1ον οταν συνδεεται σε λαπτοπ με καλωδιο (windows 10) κανει συνδεση αποσυνδεση συνεχεια ενω η φορτιση λειτουργει κανονικα.2ον στην συνδεση με bluetouth αναγνωριζεται και απο το λαπτοπ και απο το τηλ. αλλα ενω το λαπτοπ λεει εγινε συνδεση στο τηλ.με τον ιδιο αριθμο συζευξης βγαζει σφαλμα.δοκιμασα επαννεκινηση τιποτα ομως.καμια ιδεα? εχω την ρομ miui by xiaomi 11.0.7 stable 11.0.7.0(QJZMIXM)
    • Διαφήμιση
    • ναι usb3 ειναι.δοκιμασα σε αλλη θυρα αναγνωριστηκε αλλα μολις το κουνησω χανεται η συνδεση.ενα μηνα το εχω και να εχει θεμα το usb του? τελος παντων αν γνωριζεις εσυ η καποιος αλλος για το bluetooth που ανεφερα πιο πανω ας πει την γνωμη του.
    • Δεν το έχω συνδέσει με Bluetooth πότε δεν χρειάστηκε.
      Πάντως για το USB αν έχεις κάνα hub USB 2 δοκίμασέ το μου κάνει λίγο δύσκολο να έχει θέμα η θύρα σε τόσο καινούργιο τηλέφωνο χωρίς να έχεις κάνει κάτι.
    • καθε μερα και αλλο προβλημα,μετα την μη συδεση με bluetooth ,την συνδεση-αποσυνδεση μεσω usb,τωρα και η καμερα δεν γραφει βιντεο.πιστευω ειναι bugs της ρομ.11.0.7 ,θα γυρισω στην 11.0.4 που λεει το φορουμ στο πρωτο ποστ και αν συνεχισει επιστροφη στην ντιπ στοκ ρομ.
    • Διαφήμιση
    • αυτο με το bluetooth και συνδεση με υπολογιστη δε το ειχα δοκιμασει για να σε πω.
      αλλα θεμα με τη συνδεση με το καλωδιο usb ή εγγραφη με την καμερα δεν ειχα με την 11.0.7.0 xtrv.. και τα 2 τα χρησιμοποιω συχνα. μηπως να εκανες μια εκκαθαριση cache και dalvik απο το twrp?
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • θα δοκιμασω και βλεπω.και ο μονος λογος που δεν το αφησα στην μανησια ρομ ηταν η απουσια ηχογραφησης κλησεων και κατι αλλα χαζα της google.αλλα με τοσα προβληματα που μου βγαινουν τι να πω.αα και το θυμηθηκα τωρα,το απογευμα ειχα ακουστικα και ηρθαν καποια μηνυματα με τον ηχο να ερχεται καθαρα απο την συσκευη,βγαζω ακουστικα και εμφανιζεται το σημα επανω στην μπαρα βαζω ακουστικα χανεται το σημα κουφα πολλα.EDIT εκανα wipe dalvick cashe τιποτα δυστηχως.πιστευω ειναι θεμα λειτουργικου και οχι συσκευης.ξερεις που μπορω να βρω την προηγουμενη να περαστει με twrp? EDIT 1 μηπως για το bluetooth και το usb φταιει οτι το λαπτοπ ειναι με windows 10?
    • Τιποτα από αυτά δε φταίει.
      Μια καθαρή εγκατάσταση μάλλον θα σε βοηθήσει.
      Δύσκολο να έχει τόσα θέματα η xtrv...
      Τη rom θα τη βρεις εδώ:
      Downloads for : -Android- Generic Device/Other | AndroidFileHost.com | Download GApps, Roms, Kernels, Themes, Firmware and more. Free file hosting for all Android developers.
    • οσο αφορα το usb..
      δοκιμασε απο το μενου επιλογες προγραμματιστων να απενεργοποιησεις το εντοπισμο σφαλματων usb. συνδεσε μετα με τον υπολογιστη και τσεκαρε το. μετα ξαναενεργοποιησε το και ξανατσεκαρε.
      αν θες την 11.0.4.0 δεν υπαρχει σε twrp.

      edit: οσο αφορα το bluetooth. μολις το δοκιμασα με το Laptop. δε παιζει και σε μενα. ειμαι με την miui 12 (official). βγαινει το μενου για συζευξη με τον κωδικο, γινεται κανονικα αλλα μετα το εχει σαν αποθηκευμενο μονο και δε συνδεεται.
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Διαφήμιση
    • Aκολουθω το πρωτο ποστ απο την αρχη εγκατασταση ειμαι στην αναμονη για εκινηση τηλεφωνου.θα επανελθω να πω αν με την επιστροφη λυθουν τα θεματα.EDIT λοιπον bluetooth τα ιδια,αναγνωριζονται μεταξυ τους παταω συζευξη το λαπτοπ λεει εγινε η συζευξη το τηλ.λεει δεν εγινε λογω λαθους πιν,το οποιο ειναι ομως σωστο.usb οταν το αφηνω οριζοντια ολα καλα αμα το συκωσω καθετα χανει συνδεση.προς το παρων δεν εχω ενεργοποιηση usb debuging. βιντεο κανει πλεον ενγραφη.μακαρι να ειναι θεμα της ρομ γιατι το εχω μολις ενα μηνα και ειναι κριμα να μπλεξω με σερβις κλπ.