Διαφήμιση

HARD BRICK

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ασφαλώς και το root έχει κάποια πλεονεκτήματα αλλά και κάποια μειονεκτήματα.
      Αυτό δεν το κάνει άχρηστο και περιττό.
      Σίγουρα στα σημερινά τηλέφωνα δεν έχει την χρησιμότητα που είχε παλιά, παρόλα αυτά σου δίνει δυνατότητες να τροποποιήσεις τα αρχεία συστήματος ώστε να απαλλαγείς μόνιμα από τις διαφημίσεις εκτός των Internet browser, ακόμα και στις free εφαρμογές να τις κάνει να φαίνονται σαν paid. Να μεταφέρεις εφαρμογές στο System για εξοικονόμηση χώρου, να σβήσεις οριστικά εφαρμογές συστήματος και όχι να της απενεργοποιήσεις.
      Έτσι να εξοικονομήσεις πραγματικό χώρο και πολλές άλλες δυνατότητες. (hacking, τροποποίηση λειτουργικού, έλεγχο ασφάλειας και άλλα).
      Να αλλάξεις το χρονισμό του επεξεργαστή για αύξηση της ταχύτητας ή εξοικονόμηση μπαταρίας.
      Ακόμα και ψυχολογική ικανοποίηση ότι έχεις τον απόλυτο έλεγχο τις συσκευής σου.
      Φυσικά πάντα με την προϋπόθεση ότι ξέρεις τι κάνεις.
      Δεν προτείνω σε κανένα να το κάνει αλλά και δεν θα τον απέτρεπα ως κάτι άχρηστο και επικίνδυνο.
      Οι ανάγκες και οι δυνατότητες του κάθε χρήστη ορίζουν και την χρησιμότητα του.
      Το root δεν είναι <<τι κάνεις εσύ που δεν μπορώ να κάνω εγώ,>> είναι εργαλείο για τον καθένα που θέλει το κάτι παραπάνω.

      Φιλικά πάντα και χωρίς καμιά διάθεση αντιπαράθεσης.
    • Ο/H polo έγραψε:

      Ασφαλώς και το root έχει κάποια πλεονεκτήματα αλλά και κάποια μειονεκτήματα.
      Αυτό δεν το κάνει άχρηστο και περιττό.
      Σίγουρα στα σημερινά τηλέφωνα δεν έχει την χρησιμότητα που είχε παλιά, παρόλα αυτά σου δίνει δυνατότητες να τροποποιήσεις τα αρχεία συστήματος ώστε να απαλλαγείς μόνιμα από τις διαφημίσεις εκτός των Internet browser, ακόμα και στις free εφαρμογές να τις κάνει να φαίνονται σαν paid. Να μεταφέρεις εφαρμογές στο System για εξοικονόμηση χώρου, να σβήσεις οριστικά εφαρμογές συστήματος και όχι να της απενεργοποιήσεις.
      Έτσι να εξοικονομήσεις πραγματικό χώρο και πολλές άλλες δυνατότητες. (hacking, τροποποίηση λειτουργικού, έλεγχο ασφάλειας και άλλα).
      Να αλλάξεις το χρονισμό του επεξεργαστή για αύξηση της ταχύτητας ή εξοικονόμηση μπαταρίας.
      Ακόμα και ψυχολογική ικανοποίηση ότι έχεις τον απόλυτο έλεγχο τις συσκευής σου.
      Φυσικά πάντα με την προϋπόθεση ότι ξέρεις τι κάνεις.
      Δεν προτείνω σε κανένα να το κάνει αλλά και δεν θα τον απέτρεπα ως κάτι άχρηστο και επικίνδυνο.
      Οι ανάγκες του κάθε χρήστη ορίζουν και την χρησιμότητα του.
      Όσον αφορά τις διαφημίσεις μόνο με αλλαγή DNS δεν βλέπω ούτε μια ΠΟΥΘΕΝΑ.
      Δεύτερο και κυριότερο στο Android 10 ΟΤΙ ΑΚΟΥΜΠΉΣΕΙΣ στο System Partition έχεις soft brick.
      Όσον αφορά τις εφαρμογές, μπορείς να σβήσεις εφαρμογές συστήματος και όχι μόνο να τις απενεργοποίησεις ( με adb ).
      Όσον αφορά αυτό με τον χώρο αποθήκευσης στα σημερινά τηλέφωνα με 64, 128 GB δεν έχει νόημα παλιά είχες τηλέφωνα με data Partition 1,2 GB , γέμιζε για πλάκα.
      Εγώ για να καταλάβεις διάβαζα 2 μήνες πριν πάρω το τηλέφωνο στο telegram, το παρέλαβα έκανα αίτηση για unlock και λέω μέχρι να περάσουν οι 168 ώρες να το ψάξω πολύ καλά χωρίς root να δω τι δεν μπορώ να κάνω που έκανα μια ζωή με όλα μου τα τηλέφωνα, τελικά κατάφερα τα πάντα και το άφησα έτσι και δουλεύουν όλα τζάμι.


      Sent from my U65GT using Tapatalk
    • Νομίζω πως αυτά που είχα να πω συμπεριλαμβάνονται περιεκτικά στο προηγούμενο μου ποστ.
      Ότι άλλο πω από εδώ και πέρα φοβάμαι πως θα σπαμάρο και δεν το θέλω.
      Ένα απλό παράδειγμα μόνο θα πω.
      Το Viper4android το xposed framework το greenify το SD mate είναι σημαντικά εργαλεία για μένα και χωρίς root δεν θα τα είχα.
      Συνεπώς ο καθείς και οι ανάγκες του
    • Διαφήμιση
    • Ο/H polo έγραψε:

      Νομίζω πως αυτά που είχα να πω συμπεριλαμβάνονται περιεκτικά στο προηγούμενο μου ποστ.
      Ότι άλλο πω από εδώ και πέρα φοβάμαι πως θα σπαμάρο και δεν το θέλω.
      Ένα απλό παράδειγμα μόνο θα πω.
      Το Viper4android το xposed framework το greenify το SD mate είναι σημαντικά εργαλεία για μένα και χωρίς root δεν θα τα είχα.
      Συνεπώς ο καθείς και οι ανάγκες του
      Όλα που ανέφερες τα εβαζα πάντα, αλλά έζησα και χωρίς αυτά με αντάλλαγμα να περνώ ota updates να δουλεύουν όλες οι εφαρμογές ασφαλείας τραπεζών κτλ δεν αναφέρω τίποτε άλλο αρκετά σπαμαρά, αλλά είπα στο πρώτο ποστ εδώ ότι λύση στον φίλο με το brick δεν υπάρχει για να μην πεδευύεται εκτός service, η αν μπορεί να το ανοίξει είναι πολύ δύσκολο λόγω του γυαλιού πίσω να το βάλει edl mode και να πληρώσει 30 ευρώ κάποιον Ρώσο μέσω TeamViewer να του το φτιάξει.

      Sent from my U65GT using Tapatalk
    • Τωρα εχω ανοιξει το γυαλι απο πισω χωρις να το σπασω. Τωρα μενει να δουμε αν αυτος ο Ρωσος δεν ειναι κανας σκαμερ. Μωλις τελιωσω θα σας ενημερωσω.
    • Ο/Η padis έγραψε:

      Ο/H padis έγραψε:

      Τωρα εχω ανοιξει το γυαλι απο πισω χωρις να το σπασω. Τωρα μενει να δουμε αν αυτος ο Ρωσος δεν ειναι κανας σκαμερ. Μωλις τελιωσω θα σας ενημερωσω.
      με θερμοπιστολο το ξεκολλησες? πως το ξανακολλας μετα?
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Αμα σου πως το ανοιξα θα γελασεις.Με το πιστολακι μαλλιων το ζεστανα και το ανιξα με την ταυτοτητα μου.Το θεμα ειναι πως δεν ειμαι σιγουρος για αυτον τον ρωσο αλλα φαινετε πολυ πηστικος
    • Διαφήμιση
    • δε νομιζω να εχεις και πολλες επιλογες. παντως βλεπεις τι κανει. ενα miflash θα τρεξει και θα σε περασει την rom. δεν εχει κατι αλλο. μπορεις να ψαξεις και κανεναν στην περιοχη σου κοντα παντως. αν εχει τετοιο λσμο να το πας να στο κανει.
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Ο/H padis έγραψε:

      Τωρα εχω ανοιξει το γυαλι απο πισω χωρις να το σπασω. Τωρα μενει να δουμε αν αυτος ο Ρωσος δεν ειναι κανας σκαμερ. Μωλις τελιωσω θα σας ενημερωσω.
      Πρέπει να βάλεις τους Drivers να κατεβάσεις την Rom να συνδέσεις το τηλέφωνο με EDL να το δουν τα windows αφού κάνεις το jumper στα points και να φτάσεις στο σημείο που ζητά κωδικούς τότε επεμβαίνει αυτός.
      Νταβατζιλικι, τώρα η θα ξανακολήσει με ξαναζεσταμα η θέλει κόλλα που δεν ξέρω που θα την βρεις, αλλά πιστεύω θα ξανακολησει

      Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Παιδιά ΔΟΎΛΕΨΕ ο άνθρωπος είναι legit είχε κάποια θέματα με τον υπολογιστή του βέβαια αλλά μετά από λίγο τα κατάφερε. Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Επιτέλους και εγώ που νόμιζα ότι πέταξα 200 ευρώ. Ψάξτε τον στο yt αν τον χρειάζεστε unlock unbrick νομίζω λέγεται ήταν πολύ ευγενικός και υπομονετικός.
    • Διαφήμιση
    • αντε ωραια. ξεμπερδεψες.. προσοχη απο εδω και περα και διαβαζε καλα πριν κανεις οτιδηποτε :)
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...