Διαφήμιση

Στραβωμένο Note 7

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Στραβωμένο Note 7

      Καλημέρα .
      Ειχα παραγείλει ένα Note 7 απο γνωστο κατάστημα στην Αρτα για ενα θέιο μου στα Γιάννεα . Απο τα πρώτα που είχαν έρθει Ελλάδα . Υπολογίζω αρχές 2018 .
      Μου είπε πως παρατήρησε ότι σιγα σιγά το τηλέφωνο έχει κάνει κούρμπα και έχει σηκώθει η οθόνη 2-3 χιλιοστά στα άκρα αν καταλαβα καλά . Μάλιστα κάποιος φίλος του με το ίδιο τηλέφωνο είχε το ίδιο πρόβλημα .
      Κατά τα λεγόμενα του δεν το βάζει στην κωλοτσέπη , ούτε έχει πέσει και το έχει πάντα στο τσαντάκι . Η πρώτη μου σκέψη είναι μήπως εχει φουσκώσει η μπαταρία , αλλά όπως λέει το πρόβλημα φαίνεται πιο πολύ στην οθόνη παρά στην πλάτη . Το τηλέφωνο γενικά δουλεύει κανονικά . Ήθελα να ρωτήσω αν γενικά υπάρχει ιστορικό τέτοιου θέματος , περισσότερο από περιέργεια μια και φαντάζομαι οποιαδήποτε απόπειρα επισκευής θα είναι ασύμφορη με το note 8 να παίζει πλέον σχεδόν στο 100αρικο .

      Ευχαριστώ
    • ο μόνος λόγος που μπορεί να στραβώσει (από μονο του) ένα τηλέφωνο είναι από την μπαταρία.
      Λογικό να "σηκώσει" την οθόνη αν όντως φταίει η μπαταρία γιατί το καπάκι ειναι κολλημένο πολύ καλά πάνω στο frame.
      ίσως και να αξίζει η επισκευή αλλά πρέπει κάποιος να ανοίξει και να δει αν όντως είναι η μπαταρία ή το frame.