Διαφήμιση

Mi 8 κλειδωμένο

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Αν είναι αγορασμενο από τον επίσημο διανομέα μήπως και μπορέσει με απόδειξη αγοράς να γίνει κάτι...
      Αλλιώς δε παίζει...
      Το κινητό έμεινε στα χέρια μου (σέρβις)... Εξαφανίστηκε το άτομο που μου το έφερε γιατί δεν πρέπει να ήταν ο νόμιμος κάτοχος. Εγώ τον νόμιμο κάτοχο θέλω να βρω.
    • Να υποθέσω ότι δεν είχε μέσα κάρτα sim ?
      Η μόνη περίπτωση είναι αν καταφέρεις να του δώσεις ίντερνετ μήπως και το εντοπίσει ο ιδιοκτήτης ή έχει στείλει μήνυμα στην αρχική οθόνη μέσω του lost mode
    • Ο/H Babbiomi έγραψε:

      ο αριθμός κινητού της δεν αντιστοιχούσε με αποτέλεσμα μόλις τη ρώτησα αν το "βρήκε" να μείνω με το κινητό στα χέρια μου δίχως άλλη επικοινωνία.
      Το κινητό είναι προϊόν κλοπής δεν τίθεται αμφισβήτησης, ερώτηση ποια περιοχή ?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Να υποθέσω ότι δεν είχε μέσα κάρτα sim ?
      Η μόνη περίπτωση είναι αν καταφέρεις να του δώσεις ίντερνετ μήπως και το εντοπίσει ο ιδιοκτήτης ή έχει στείλει μήνυμα στην αρχική οθόνη μέσω του lost mode
      Όχι, δεν έχει κάρτα sim δυστυχώς.


      Ο/H derveni έγραψε:

      Ο/H Babbiomi έγραψε:

      ο αριθμός κινητού της δεν αντιστοιχούσε με αποτέλεσμα μόλις τη ρώτησα αν το "βρήκε" να μείνω με το κινητό στα χέρια μου δίχως άλλη επικοινωνία.
      Το κινητό είναι προϊόν κλοπής δεν τίθεται αμφισβήτησης, ερώτηση ποια περιοχή ?
      Βόρεια Κέρκυρα.

      Δεν δείχνει ολόκληρο τον αριθμό, ούτε έχει κάποιο μήνυμα να στείλω.
    • Ο/H derveni έγραψε:

      @Babbiomi Συνιστώ να μεταβείς στην Ασφάλεια να το δηλώσεις
      Το έχω αφήσει συνδεμένο στο ίντερνετ, έκανα και απόπειρα να συνδεθώ με άκυρα password (1 κενό), μήπως και βγάλει καμιά ειδοποίηση στον κάτοχο. Θα περιμένω καμιά βδομάδα και μετά θα το δώσω γιατί φοβάμαι πως απλά κάποιος θα το ξεκλειδώσει και θα το χάσει εντελώς ο άνθρωπος....
      Το τηλέφωνο που μου δείχνει είναι +306****74937 και το mi account είναι 619****186. Αν κάποιος αναγνωρίζει κάτι ας γράψει εδώ (παρακαλώ αν είναι λάθος το να τα ποστάρω να αφαιρεθούν αμέσως).
    • @Babbiomi Εγώ σου είπα να πας να το παραδώσεις στην Ασφάλεια και να τους πεις τι πραγματικά συνέβη, γιατί αν πραγματικά ξέρει ο πραγματικός ιδιοκτήτης πως να το βρει, μάντεψε τι θα γίνει το λιγότερο για αποδοχή προϊόντος από κλεπταποδοχη.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H derveni έγραψε:

      @Babbiomi Εγώ σου είπα να πας να το παραδώσεις στην Ασφάλεια και να τους πεις τι πραγματικά συνέβη, γιατί αν πραγματικά ξέρει ο πραγματικός ιδιοκτήτης πως να το βρει, μάντεψε τι θα γίνει το λιγότερο για αποδοχή προϊόντος από κλεπταποδοχη.
      Δεν κατάλαβα το κομμάτι που τόνισα από την απάντηση σου. Αν μπορείς να μου το εξηγήσεις (δεν το λέω ειρωνικά).

      Είναι η πρώτη περίπτωση που βλέπω να συμβαίνει κάτι τέτοιο και μάλλον λάθος υπέθεσα ότι ο χρήστης θα μπορούσε να ειδοποιήσει με κανένα μήνυμα ή κάπως τη συσκευή και την κράτησα με σκοπό να του την έστελνα. Επειδή όμως το βλέπω να περιπλέκεται και γω στην τελική ένα καλό προσπαθώ να κάνω όχι να βγω μπλεγμένος, το πρωί θα το αφήσω στην ασφάλεια και ελπίζω να μη "χαθεί" από κει.

      Απλά θα μου άρεσε αν είμαι εγώ στο μέλλον ο παθών να το βρει ένα λογικό άτομο και να μου το στείλει αντί να γίνει ανταλλακτικά ή να σπάσει και να πάει σε άλλα χέρια.
      Όπως και να έχει δε θα ασχοληθώ άλλο με το θέμα (και δυστυχώς δε θα μάθω και την κατάληξη).

      Σας ευχαριστώ όσους ασχοληθήκατε, καλή χρονιά σε σας και τις οικογένειες σας.
    • Ο/H Babbiomi έγραψε:

      και δυστυχώς δε θα μάθω και την κατάληξη
      Μετά από 1 χρόνο αν δεν το αναζητήσει ο ιδιοκτήτης γίνεται νόμιμα δικό σου...στην αστυνομία παραλαμβάνεται με έγγραφο :)
    • Ο/H Babbiomi έγραψε:

      Ο/H derveni έγραψε:

      @Babbiomi Εγώ σου είπα να πας να το παραδώσεις στην Ασφάλεια και να τους πεις τι πραγματικά συνέβη, γιατί αν πραγματικά ξέρει ο πραγματικός ιδιοκτήτης πως να το βρει, μάντεψε τι θα γίνει το λιγότερο για αποδοχή προϊόντος από κλεπταποδοχη.
      Δεν κατάλαβα το κομμάτι που τόνισα από την απάντηση σου. Αν μπορείς να μου το εξηγήσεις (δεν το λέω ειρωνικά).
      Είναι η πρώτη περίπτωση που βλέπω να συμβαίνει κάτι τέτοιο και μάλλον λάθος υπέθεσα ότι ο χρήστης θα μπορούσε να ειδοποιήσει με κανένα μήνυμα ή κάπως τη συσκευή και την κράτησα με σκοπό να του την έστελνα. Επειδή όμως το βλέπω να περιπλέκεται και γω στην τελική ένα καλό προσπαθώ να κάνω όχι να βγω μπλεγμένος, το πρωί θα το αφήσω στην ασφάλεια και ελπίζω να μη "χαθεί" από κει.

      Απλά θα μου άρεσε αν είμαι εγώ στο μέλλον ο παθών να το βρει ένα λογικό άτομο και να μου το στείλει αντί να γίνει ανταλλακτικά ή να σπάσει και να πάει σε άλλα χέρια.
      Όπως και να έχει δε θα ασχοληθώ άλλο με το θέμα (και δυστυχώς δε θα μάθω και την κατάληξη).

      Σας ευχαριστώ όσους ασχοληθήκατε, καλή χρονιά σε σας και τις οικογένειες σας.
      Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια αγαπητέ, η Αστυνομία δεν είναι μαγαζί με services να ξεχαστεί, με την παράδοση του αντικειμένου κόβεται σε τριπλοτυπο και παίρνεις ένα στέλεχος εσύ ένα μένει στο μπλοκ και ένα μπαίνει πάνω στην συσκευή όπου θα φυλάσσεται για 1 έτος, σε περίπτωση που δεν εμφανιστεί ο ιδιοκτήτης με την προσκόμιση του στελέχους που θα έχεις στα χέρια σου μετά γίνεται δικό σου, για να μαθαίνεις.
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Ο/H Babbiomi έγραψε:

      και δυστυχώς δε θα μάθω και την κατάληξη
      Μετά από 1 χρόνο αν δεν το αναζητήσει ο ιδιοκτήτης γίνεται νόμιμα δικό σου...στην αστυνομία παραλαμβάνεται με έγγραφο :)
      Και νόμιμα να γίνει δικό μου δε θα με κάνει χαρούμενο, σκοπός ήταν να το βρει ο άνθρωπος που το έχασε.



      Ο/H derveni έγραψε:

      Ο/H Babbiomi έγραψε:

      Ο/H derveni έγραψε:

      @Babbiomi Εγώ σου είπα να πας να το παραδώσεις στην Ασφάλεια και να τους πεις τι πραγματικά συνέβη, γιατί αν πραγματικά ξέρει ο πραγματικός ιδιοκτήτης πως να το βρει, μάντεψε τι θα γίνει το λιγότερο για αποδοχή προϊόντος από κλεπταποδοχη.
      Δεν κατάλαβα το κομμάτι που τόνισα από την απάντηση σου. Αν μπορείς να μου το εξηγήσεις (δεν το λέω ειρωνικά).Είναι η πρώτη περίπτωση που βλέπω να συμβαίνει κάτι τέτοιο και μάλλον λάθος υπέθεσα ότι ο χρήστης θα μπορούσε να ειδοποιήσει με κανένα μήνυμα ή κάπως τη συσκευή και την κράτησα με σκοπό να του την έστελνα. Επειδή όμως το βλέπω να περιπλέκεται και γω στην τελική ένα καλό προσπαθώ να κάνω όχι να βγω μπλεγμένος, το πρωί θα το αφήσω στην ασφάλεια και ελπίζω να μη "χαθεί" από κει.

      Απλά θα μου άρεσε αν είμαι εγώ στο μέλλον ο παθών να το βρει ένα λογικό άτομο και να μου το στείλει αντί να γίνει ανταλλακτικά ή να σπάσει και να πάει σε άλλα χέρια.
      Όπως και να έχει δε θα ασχοληθώ άλλο με το θέμα (και δυστυχώς δε θα μάθω και την κατάληξη).

      Σας ευχαριστώ όσους ασχοληθήκατε, καλή χρονιά σε σας και τις οικογένειες σας.
      Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια αγαπητέ, η Αστυνομία δεν είναι μαγαζί με services να ξεχαστεί, με την παράδοση του αντικειμένου κόβεται σε τριπλοτυπο και παίρνεις ένα στέλεχος εσύ ένα μένει στο μπλοκ και ένα μπαίνει πάνω στην συσκευή όπου θα φυλάσσεται για 1 έτος, σε περίπτωση που δεν εμφανιστεί ο ιδιοκτήτης με την προσκόμιση του στελέχους που θα έχεις στα χέρια σου μετά γίνεται δικό σου, για να μαθαίνεις.
      Ναι, είχες δίκιο. Απλά στην αρχική μου αναζήτηση σε πολλά φόρουμ ανέφεραν (ειδικά για iphone) ότι δεν επιστρέφονταν ποτέ οι συσκευές (και τις κρατάνε οι ίδιοι).

      Κάτι ακόμα, ο οδηγός της περιγραφής σου αφαιρέθηκε. Μιας και είμαι newbie θα μπορούσες να με κατευθύνεις σε κάποιον αντίστοιχο; (Τι κάνουμε όταν χάθει η συσκευή μας)
    • Διαφήμιση
    • @Babbiomi Αυτό που έγραψε ότι σε άλλα forum ( ειδικά για iPhone ) τα κρατάνε για την πάρτη τους, σε πληροφορώ ότι δεν γίνεται ούτε σε χώρα της Αφρικής και αυτό σου το λέω μετά γνώσεως, ούτε 1 στο 1.000.000 όσων αφορά ανευρευσεις είμαι σε υπηρεσία της Κεντρικής Ελλάδας και έχω βρει προσωπικά και iPhone & Samsung αλλά και πάρα πολλά xiaomi και όλα αυτά με αποδείξεις τον μελών του forum.
      Ο οδηγός μου περί ανεύρεσης συσκευής έχω ζητήσει ο ίδιος να κατέβει από εδώ. Αλλά έχω την αίσθηση ότι τα παιδιά εδώ έχουν κάνει οδηγό για χαμένες συσκευές.