Διαφήμιση

Μπαταρίες Xiaomi και Skroutzομάγαζα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Μπαταρίες Xiaomi και Skroutzομάγαζα

      Καλησπέρα φόρουμ,

      μετά την αλλαγή της οθόνης στο Note 4X (Nikel) με την άψογη οθόνη που μου έστειλε ο geoanto555 μπήκα στη διαδικασία να κοιτάξω να αλλάξω και μπαταρία.
      Κοιτάζοντας στην Κίνα αλλά και στο Skroutz διαπίστωσα ότι δύο μαγαζιά, η " πόλη του κινητού" και το " Χαμζα τηλεπικοινωνίες", διαθέτουν αυθεντικές μπαταρίες σε πολύ καλές τιμές.
      Αυτό το διαπίστωσα όχι μόνο για το προαναφερθέν κινητό αλλά και για διάφορα άλλα που ανήκουν στην ευρύτερη οικογένεια μου και τα έψαξα.
      Τα δύο αυτά καταστήματα βρίσκονται στο κέντρο της Αθήνας, σε πολύ κοντινή απόσταση μεταξύ τους και είναι σχεδόν πανομοιότυπα, τόσο εσωτερικά όσο και εξωτερικά.
      Οι υπάλληλοι και στα δύο μαγαζιά είναι αλλοδαποί και εξυπηρετικότατοι (εκτός αν ζητήσεις να κόψεις τιμολόγιο).

      Στα της μπαταρίας τώρα παραθέτω φωτογραφίες από την μπαταρία του καταστήματος σε σχέση με αυτή που ήταν μέσα στη συσκευή μου:




      Οι μπαταρίες είναι πολύ παρόμοιες αν εξαιρέσεις τη γραμματοσειρά.
      Και ο προβληματισμός μου είναι, γνωρίζοντας τη δυσκολία που υπάρχει για αυθεντικά ανταλλακτικά xiaomi, αν πράγματι έχουν αυθεντικές μπαταρίες για όλα αυτά τα μοντέλα ή είναι μία πολύ καλή αντιγραφή;

      Έχει βάλει και κάποιος άλλος μπαταρία από αυτά τα καταστήματα και έχει μείνει ευχαριστημένος με το πέρασμα του χρόνου;
    • Δύσκολα θα σου δώσει κάποιος απάντηση ή όποια να είναι αξιόπιστη και να μπορεί και να αποδειχθεί και η αξιοπιστία της.
      Εδώ δεν υπάρχει αντιπροσωπεία, ανταλλακτικά θελεις;
    • Ένα μεγάλο μυστικό είναι το βάρος όσο ποιο ελαφριά τόσο ποιο άχρηστη.Σου μιλάω εκ πείρας και για το ίδιο τηλέφωνο.


      Sent from my U65GT using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Μπαταρίες Xiaomi και Skroutzομάγαζα

      Έχω το Redmi Note 4 Pro (Mido) και σκεφτόμουν για αλλαγή μπαταρίας γιατί έχει πέσει αρκετά η απόδοση της σε βάθος ετών. Μπήκα στο Skroutz αλλά με αποθαρρυναν τα σχόλια που διάβασα για την απόδοση των μπαταριών. Ότι σε λίγο καιρό η απόδοση έπεφτε στα επίπεδα της εργοστασιακής μπαταρίας.
      Η μπαταρία που θα αγοράσει κάποιος από αυτά τα 2 καταστήματα είναι καλύτερη ή τελικά μετά από λίγο καιρό θα έχει μειωμένη αυτονομία;

      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    • Τι να σου πω.
      Εγώ αν και αγόρασα δεν έχω σκοπό να τη χρησιμοποιήσω.
      Αν δεις στη φωτογραφία που ανέβασα η μπαταρία δεν έχει καν σηματάκι CE, το οποίο το πρόσεξα αφού την πήρα.
      Το οποίο σημαίνει ότι στην καλύτερη έχει εισαχθεί παράνομα στην Ελλάδα και στην χειρότερη είναι κάτι πιθανόν επικίνδυνο.
      (Για όσους δεν γνωρίζουν το CE είναι υποχρεωτικό για όσα προϊόντα
      κυκολφορούν στην Ε.Ε. και σημαίνει μέσες άκρες ότι ο κατασκευαστής έχει
      συμμορφωθεί με τους κανόνες της Ε.Ε..Δεν μπορεί να κυκλοφορεί στην Ελλάδα προϊόν
      χωρίς σηματάκι CE )

      Ο/H amavroudis έγραψε:

      Εδώ δεν υπάρχει αντιπροσωπεία, ανταλλακτικά θελεις;
      Η infoquest δεν είναι αντιπροσωπεία;