Διαφήμιση

XIAOMI MI NOTE 10 PRO VOICE RECORDING

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • XIAOMI MI NOTE 10 PRO VOICE RECORDING

      Καλησπέρα.
      Είμαι χρόνια χρήστης XIAOMI έχοντας περάσει από MI MAX, σε MI NOTE 7, σε POCOPHONE και τώρα είμαι κάτοχος MI NOTE 10 PRO.
      Είναι αλήθεια ότι σε όλα τα προηγούμενα δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με αλλαγές rom και τα λειτουργούσα με την έκδοση με την οποία τα αγόραζα.
      Όμως στο τελευταίο MI NOTE 10 PRO έχω ένα τεράστιο πρόβλημα το οποίο μου το καθιστά άχρηστο ενώ κατά τα άλλα είναι μια εξαιρετική συσκευή.
      Το κύριο πρόβλημα μου είναι ότι δεν υποστηρίζει εγγραφή κλήσης.
      Όντας ως επαγγελματίας είναι σύνηθες να συνομιλώ στο δρόμο με συνεργάτες ή πελάτες (οδηγώντας ή όχι) και η εγγραφή κλήσης σαν σημειώσεις είναι
      ένα απαραίτητο εργαλείο για εμένα το οποίο είχα σε όλες τις προηγούμενες συσκεύες μου. Απ' ότι διάβασα η συσκευή έρχετε με GOOGLE DIALER ενώ τα
      παλιά μου είχαν miui. Επίσης βρίσκω απαράδεκτα σε σχέση με της miui τη διαχείρηση των επαφών αλλά και τα sms.
      Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω λοιπόν αν υπάρχει λύση για εμένα ώστε να μη χαθεί και η εγγύηση 2 ετών infoquest, και κατά δεύτερον κάποιες
      βασικές οδηγίες γιατί διαβάζοντας στο site πραγματικά όλα αυτά που περιγράφουν καταλαβαίνετε για έναν που δεν έχει ξανασχοληθεί μοιάζουν αρκετά χαοτικά.

      Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και σας εύχομαι καλή συνέχεια με υγιεία και κουράγιο για τις εποχές που ζούμε
    • Όχι.
      Θέλει xtrv επανω ή αν υπάρχει η αντίστοιχη official Russian rom για να έχεις αυτές τις λειτουργίες.

      Αυτό βέβαια προϋποθέτει να ξεκλειδωσεις bootloader...

      Κάπου είχα διαβάσει ότι η ρωσική δεν έχει τις Google εφαρμογές για κλήσεις, SMS...
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Όχι.
      Θέλει xtrv επανω ή αν υπάρχει η αντίστοιχη official Russian rom για να έχεις αυτές τις λειτουργίες.

      Αυτό βέβαια προϋποθέτει να ξεκλειδωσεις bootloader...

      Κάπου είχα διαβάσει ότι η ρωσική δεν έχει τις Google εφαρμογές για κλήσεις, SMS...
      Καλημέρα και ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Η xtvr (που δεν έχω ιδέα πως την περνάω ακόμα) απ' ότι είδα διατίθεται εδώ για κατέβασμα. Έχει το dialer, sms, contacts της XIAOMI?
      Για το bootloader διάβασα τη σχετική ανάρτηση και νομίζω ότι θα μπορέσω να το κάνω. Αν τελικά η XTVR υποστηρίζει το miui dialer και καταφέρω να την περάσω γνωρίζετε τι γίνεται με την εγγύηση 2 ετών της INFOQUEST?
    • Διαφήμιση