Διαφήμιση

Mi robot Vacuum-Mop P δεν προσθέτει νέο δωμάτιο

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi robot Vacuum-Mop P δεν προσθέτει νέο δωμάτιο

      Καλημέρα. Πρόσφατα αγόρασα την σκούπα του τίτλου. Την έβαλα να κάνει το πρώτο σκούπισμα έτσι ώστε να καταγράψει το χώρο. Στην 2-3 προσπάθεια τα καταφέραμε αλλά με μερικές απώλειες. 3 Δωμάτια δεν προσθέθηκαν διότι ο αέρας ή κάποιος γενικά είχε κλείσει τις πόρτες. Για να προσθέσω ένα απ τα δωμάτια την έβαλα να καθαρίσει ένα διπλανό εκείνη ανακάλυψε ότι υπάρχει άλλος χώρος, μπήκε και καθάρισε και αυτόν και μετά μου ζήτησε να προσθέσω τον νέο χάρτη. Το έκανα μου έκανε reset όλα τα χωρίσματα που είχα φτιάξει αλλά πάει στα κομμάτια την δουλειά μου την έκανα και πρόσθεσα το 1 απ τα 3 δωμάτια.
      Προσπαθώ να χρησιμοποιήσω την ίδια τακτική και στα υπόλοιπα αλλά δεν δουλεύει. Έτσι πήρα την πινέζα και την έβαλα να πάει σε μία γωνία που έχει ανακαλύψει. Η σκούπα μπήκε μέσα, είδε το υπόλοιπο δωμάτιο και το κατέγραψε προσωρινά, το καθάρισε και μόλις γύρισε στην βάση δεν μου πέταξε pop up για αναβάθμιση του χάρτη.

      Σκέφτηκα να την βάλω να γυρίσει όλο το σπίτι πάλι, αλλά οριακά το κάνει με δύο φορτίσματα και είναι δύσκολο να το βρω άδειο χωρίς κανένα "ταραξία" μέσα που θα κλείσει την πόρτα του . Μήπως υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος τρόπος;

    • στις ρυθμισεις εχει μια επιλογη ''clean along the edges'' να καθαρισει δηλαδη μονο τις ακρες ετσι παει γυρω γυρω στους τοιχους καθε δωματιου και καταγραφει το χωρο χωρις ομως να σκουπισει ολο το δωματιο, Οποτε κανει την καταγραφη γρηγορα και δεν θα προλαβει να σου τελειωσει η μπαταρια