Διαφήμιση

[Miui 12 20.6.4] Διανομή των νέων MIUI 12 - XTRV ROM για 22 συσκευές

    • Σε εξέλιξη
    • ROM
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H kolidakisgeorge έγραψε:

      Νομιζω οι περισσοτεροι λεμε ολα καλα μεχρι στιγμης. Εαν εγω εχω βαλει πριν 2-3 ωρες την rom και βλεπω οτι δεν εχω προβληματα στις λειτουργιες που χρησιμοποιω την συσκευη,τι πρεπει να γραψω?? Επισης νομιζω ειναι φυσικο σε ιδιες συσκευες με ιδια rom να παρουσιαζονται διαφορετικα προβληματα. Αυτο συμβαινει ακομα και σε global rom οχι μονο σε beta?Oσο για το εαν υπαρχουν διαφορες στις versions ειναι ευκολο να το δουμε σε μια αντιπαραβολη με την προηγουμενη. Υ.Γ. Τ ο σχολιο μου ειναι γενικο και καλοπροαιρετο θελοντας να προλαβω τον φιλο πιο πανω που εγραψε για το rn7.
      ετυχε και εγω καποια στιγμη να γραψω "ολα καλα" αλλα μετα απο μια δυο μερες βρηκα πραγματικά καποια θεματα με την τοτε ρομ.ο λογος που το ανεφερα ειναι οτι στα σχολια για beta rom πρεπει να λεμε τα λαθη που βρίσκουμε για να βοηθησουμε τους devs να τα διορθωσουν ουτως ωστε να βγει η stable ομορφη κ απροβληματιστη.στην τωρινη ρομ βρισκω τα εξης: οταν παω σε φαστ μπουτ βγαζει μαυρη οθονη,το λατινικο αλφαβητο στις επαφες,συχνες αποσυνδεσεις wifi οπου κ ιαν ειμαι και περιστασιακά παγωματα οθονης.
    • Στο κατέβασμα της ρομ μου βγάζει κάθε λίγο "Σφάλμα κατά την λήψη.Το mds δεν ταιριάζει" Τι γίνεται; Τελικά βέβαια την κατέβασα και την έβαλα χωρίς προβλήματα... Mi 9 lite(pyxis)
      Ευγνωμοσύνη.(Ένα φιλοσοφημένο σκουλήκι)
    • Ο/H stauros2653 έγραψε:

      Ο/H kolidakisgeorge έγραψε:

      Νομιζω οι περισσοτεροι λεμε ολα καλα μεχρι στιγμης. Εαν εγω εχω βαλει πριν 2-3 ωρες την rom και βλεπω οτι δεν εχω προβληματα στις λειτουργιες που χρησιμοποιω την συσκευη,τι πρεπει να γραψω?? Επισης νομιζω ειναι φυσικο σε ιδιες συσκευες με ιδια rom να παρουσιαζονται διαφορετικα προβληματα. Αυτο συμβαινει ακομα και σε global rom οχι μονο σε beta?Oσο για το εαν υπαρχουν διαφορες στις versions ειναι ευκολο να το δουμε σε μια αντιπαραβολη με την προηγουμενη. Υ.Γ. Τ ο σχολιο μου ειναι γενικο και καλοπροαιρετο θελοντας να προλαβω τον φιλο πιο πανω που εγραψε για το rn7.
      ετυχε και εγω καποια στιγμη να γραψω "ολα καλα" αλλα μετα απο μια δυο μερες βρηκα πραγματικά καποια θεματα με την τοτε ρομ.ο λογος που το ανεφερα ειναι οτι στα σχολια για beta rom πρεπει να λεμε τα λαθη που βρίσκουμε για να βοηθησουμε τους devs να τα διορθωσουν ουτως ωστε να βγει η stable ομορφη κ απροβληματιστη.στην τωρινη ρομ βρισκω τα εξης: οταν παω σε φαστ μπουτ βγαζει μαυρη οθονη,το λατινικο αλφαβητο στις επαφες,συχνες αποσυνδεσεις wifi οπου κ ιαν ειμαι και περιστασιακά παγωματα οθονης.
      Σωστα αυτα που αναφερεις αλλα κοιτα τωρα να δεις. Εχουμε την ιδια συσκευη και ιδια rom, και απο αυτα που αναφερεις εγω εχω μονο το προβλημα με το αλφαβητο.να μην γραψω οτι μεχρι στιγμης ολα καλα?? Εξ'αλλου το προβλημα με τις επαφες υπαρχει απο την προηγουμενη rom.Ενταξει δοκιμες κανουμε.
    • Διαφήμιση
    • Προβλήματα που παραμένουν στο whyred μετά από την χθεσινή rom:
      1) το αγγλικό αλφάβητο στην αναζήτηση επαφών
      2) η μορφή της ημερ/νίας στην οθόνη κλειδώματος
      3) το μέγεθος κειμένου Medium στη γραμματοσειρά λείπει
      4) μικρά θέματα με την μετάφραση, πχ. στην εφαρμογή καιρός ή σε κάποιες ρυθμίσεις

      αυτά έχω εντοπίσει, ίσως μερικά είναι ασήμαντα για κάποιους, απλά τα σημειώνω με σκοπό τη βελτίωση της rom
    • Όλα καλά σε whyred. Ελπίζω να μη γράφω για τελευταία φορά, εκεί που περιμέναμε android 10 να μας κόψουν και τις developer
    • Ο/H ipankas έγραψε:

      Όλα καλά σε whyred. Ελπίζω να μη γράφω για τελευταία φορά, εκεί που περιμέναμε android 10 να μας κόψουν και τις developer
      Δυστυχώς από ότι φαίνεται εκεί πάει η δουλειά. 2 ROM ακόμα και τέλος εποχής για μια συσκευή που στη σειρά Note άφησε εποχή, πριν από τα άχρηστα notch, πρωτου βγουν οι τριπλές, τετραπλες, εξαπλες και δεν συμμαζεύεται κάμερες και πρωτού τα κινητά γίνουν phablets. Θα το θυμόμαστε για καιρό αυτό το τηλεφωνάκι.
    • Ο/H c3250nik έγραψε:

      Στο Mi 9T Pro Παραμενουν τα θεματα Που γυρισαν στα Αγγλικα και Καποιες αλλες Εφαρμογες Της Miui,Τα λατινικα, στο Ευρετηριο Επαφων, Στις ρυθμισεις Καποια μενου εχουν Γυρισει στα αγγλικα,Το Προβλημα με την Εφαρμογη Της Πειραιως WinBank που μας Βγαζει το overlay και δεν δεχετε το δακτυλικο, Ενω Στην Εφαρμογη My Alpha Της Αλφα Bank Δουλευει Μια Χαρα.Αυτα Προς το Παρον, Α εχω θεμα Και με την Ρυθμιση Αυτη ....Wi-Fi probe protection Εδω Και Κανενα Μηνα Το Ανακαλυψα δεν μπορω να Την Απενεργοποιησω Γιατι ενω συνδεετε σε Wifi Δεν Εχει Ιντερνετ? Κυριος Στα ΑΒ και στα Mc Donald .......Βρηκα Παππα ΝΑ θαψω Καμια 10 ....Που Λενε Και στο Χωριο... Χαχαχαχα
      Λοιπόν φίλε μου δεν θέλω να σε στεναχωρησω αλλά δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις λειτουργουν όλα άψογα.εκτός από το ευρετήριο επαφές ειναι αγγλικά.
    • Διαφήμιση
    • Καλημέρα στην ομάδα παιδιά εγώ βρήκα την miui 12.0.0 από τους xda και την πέρασα σήμερα είδα την δικιά σας. Είναι ποιο καινούργια?
    • Διαφήμιση