Διαφήμιση

XTRV rom για το 9s

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Θα πρότεινα κάποιος στο συγκεκριμένο τηλέφωνο να μην δοκιμάσει την 12.5.1 ακόμα.
      Παρατηρήστε όταν θέλω να δω όλες τις εφαρμογές που τρέχουν για να επιλέξω μία άλλη τι μου βγάζει για καθεμία.
      Βγάζει μόνο τον τίτλο και όχι τη φωτογραφία της εφαρμογής.
      Και προφανώς δεν μπορώ να την επιλέξω.
      Όποια εφαρμογή φαίνεται ολόκληρη μπορεί και λειτουργεί όταν την επιλέγεις.

      Όποια εφαρμογή φαίνεται ο τίτλος δεν μπορείς να την επιλέξεις.


      Στην παλιότερη ROM δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

      Επίσης όπως και πριν δεν μου δουλεύει ο updater. (Προφανώς προς το παρόν δεν χρειάζεται, απλώς το κάνω σχόλιο)

      Προς το παρόν άλλο πρόβλημα Δεν έχω παρατηρήσει.

      Προφανώς έχω κάνει reboot και τα λοιπά.

      Στην παλιότερη rom, εκανε update τα apps αν και του έιχα πει να μην κάνει. Ειδικά μετα απο boot, αυτόματα εμπαινε σε mode update ta apps, αλλαζε τα settings στο play store. Αυτο διορθώθηκε στην 12.5.1

      Μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να χάσω δύο μέρες να στήνω το τηλέφωνο από την αρχή?
      Images
      • Screenshot_2021-10-04-16-39-33-418_com.miui.home.jpg

        1,08 MB, 1.080×2.400, viewed 53 times
      • Screenshot_2021-10-04-16-39-25-508_com.miui.home.jpg

        1,16 MB, 1.080×2.400, viewed 56 times
      • Screenshot_2021-10-04-16-39-17-237_com.miui.home.jpg

        1,13 MB, 1.080×2.400, viewed 49 times
      • Screenshot_2021-10-04-16-39-03-584_com.miui.home.jpg

        1,16 MB, 1.080×2.400, viewed 47 times
    • Ο/H Gpat έγραψε:

      Θα πρότεινα κάποιος στο συγκεκριμένο τηλέφωνο να μην δοκιμάσει την 12.5.1 ακόμα.
      Παρατηρήστε όταν θέλω να δω όλες τις εφαρμογές που τρέχουν για να επιλέξω μία άλλη τι μου βγάζει για καθεμία.
      Βγάζει μόνο τον τίτλο και όχι τη φωτογραφία της εφαρμογής.
      Και προφανώς δεν μπορώ να την επιλέξω.
      Όποια εφαρμογή φαίνεται ολόκληρη μπορεί και λειτουργεί όταν την επιλέγεις.

      Όποια εφαρμογή φαίνεται ο τίτλος δεν μπορείς να την επιλέξεις.


      Στην παλιότερη ROM δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

      Επίσης όπως και πριν δεν μου δουλεύει ο updater. (Προφανώς προς το παρόν δεν χρειάζεται, απλώς το κάνω σχόλιο)

      Προς το παρόν άλλο πρόβλημα Δεν έχω παρατηρήσει.

      Προφανώς έχω κάνει reboot και τα λοιπά.

      Στην παλιότερη rom, εκανε update τα apps αν και του έιχα πει να μην κάνει. Ειδικά μετα απο boot, αυτόματα εμπαινε σε mode update ta apps, αλλαζε τα settings στο play store. Αυτο διορθώθηκε στην 12.5.1

      Μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να χάσω δύο μέρες να στήνω το τηλέφωνο από την αρχή?
      Οταν κανεις shut down και μετα ξεκινας παλι το τηλεφωνο, για λιγο δουλευει νορμαλ
      "παρατηρήστε όταν θέλω να δω όλες τις εφαρμογές που τρέχουν για να επιλέξω μία άλλη τι μου βγάζει για καθεμία.
      Βγάζει μόνο τον τίτλο και όχι τη φωτογραφία της εφαρμογής.
      Και προφανώς δεν μπορώ να την επιλέξω.
      Όποια εφαρμογή φαίνεται ολόκληρη μπορεί και λειτουργεί όταν την επιλέγεις."
    • Αυτό είναι περίεργο και ίσως κάτι να μην πήγε καλά κατά το Flash της αναβάθμισης.

      Αν δεν θέλεις να χάσεις κάτι από αυτά που έχεις εγκαταστήσει, τότε αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένεις την επόμενη αναβάθμιση μπας και στρώσει.
      Διαφορετικά, μόνο με ένα FR (Factory Reset) και στήσιμο από την αρχή θα πρέπει να σου δώσει λύση στο πρόβλημά σου. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Καλημέρα
      στο σύνδεσμο
      [Miui 12.X 21.10.13] Διανομή της νέας MIUI 12.Χ - XTRV ROM για 19 συσκευές (Ολοκληρώθηκε) - News by Xiaomi Miui Hellas
      Το 9s αναφέρεται σαν
      18) MINote10_MICC9Pro_21.10.13 (tucana)

      Σωστά??
      Θυμάμαι ότι αναφερόταν σαν 9s, να τη βάλω αυτή? Ή θα χαλάσω τη συσκευή?

      Έχω το 9s και μετά τις αναβαθμίσεις απόκτησα πολλά προβλήματα.
    • τι εννοεις αναφερεται ως tucana?
      σιγουρα μιλας για αλλο μοντελο (9s) και σε καμια περιπτωση μη περασεις την ρομ που λες.
      εσυ εχεις το curtana, ετσι ειναι το codename του Redmi Note 9s (που αναφερεις στο προφιλ σου)
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Καλησπέρα......

      Να επαναφέρω το ερώτημα εάν έχει φορέσει κάποιος την 12.5.1 και είναι ΟΚ χωρίς τυχόν προβλήματα όπως π.χ. του Gpat
    • Διαφήμιση
    • Εγώ πάντως είμαι οκ, πλην του προβλήματος που αναφέρω πιο πάνω. Όλα τα άλλα καλά. Το πρόβλημά μου υπάρχει σε όλο τον κόσμο όχι μόνο σε μένα. Και δεν υπάρχει και λύση
    • Καλημέρα σε όλους
      Φόρεσε κάποιος την 12.5.4.0 και μπορεί να μας ενημερώσει εάν είναι όλα ο.κ. ?
      Εάν διορθώθηκε και το παραπάνω πρόβλημα που ανέφερε ο @Gpat
    • Καλημέρα εύχομαι να είστε καλά και να έχετε γλιτώσει από τον ιό. Ή να τον ξεπετάξατε.

      Φοράω αυτή τη rom (12.5.4 stable) εδώ και περίπου 10 μέρες και έχουν εξαφανιστεί όλα (ΟΛΑ με κεφαλαία) τα παλιά προβλήματα. Το τηλέφωνο σαν να είναι καινούργιο.

      Το μόνο που έχω διαπιστώσει ότι κάνει, όταν κάνω reboot, επειδή δεν θέλω να μου κάνει το Play store updates στο "true phone", του τα έχω κλείσει. Μερικές φορές ανοίγει μόνο του τα updates. Αν μπορεί κάποιος να μου πει πώς να μην κάνω update μία εφαρμογή θα ήταν χρήσιμο.

      Προς το παρόν όλα τα υπόλοιπα καλά.
    • Εγώ φοράω ακόμη την 12.0.6.0
      Οπότε ας πάω στη 12.5.4 να διαπιστωθεί το ΟΛΑ φίλε μου

      ( Εδώ να ρωτήσω εάν πρέπει να προσέξω κάτι πριν το upd ..... ??? )

      Να ρωτήσω : όταν λες true phone τι ακριβώς εννοείς ? σε τι αναφέρεσαι ?
    • Διαφήμιση
    • Καλημέρα με βολεύει πολύ η εφαρμογή true phone στην ευκολία και ρύθμιση του user interface που χειρίζεται επαφές τηλέφωνα κτλπ. Μετά από κάποια version, έπαψε να χρησιμοποιεί τον miui dialer, άρα δεν ηχογραφεί κλήσεις ΚΑΙ μέσα από Bluetooth. Έτσι δουλεύω μία παλιά version.

      Ένας σοβαρός λόγος που θέλω το unlock είναι η ηχογράφηση.

      Το backup σου να πάρεις.