Διαφήμιση

XTRV rom για το 9s

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H itmaster99 έγραψε:

      Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Πηγές από 10 σε 11?? Ίσως να παίζει ρόλο και το twrp που έχεις.
      Είναι άγνωστος ο λόγος γιατί σε μερικούς θέλει φορμάτ κ μερικοί το ξεπερνάνε.
      Μου ήρθε update 12.0.6 και την έκανα πρίν λίγο
      Είχα 12.0.1
      Έχω twrp-3.4.1b-0530

      Νομίζω 11 είναι και οι δυο

      Δεν υπάρχει άλλη λύση εκτός format?


      Λοιπόν η 12.0.1 που είχα φορεμένη είχε android 11

      Η 12.0.6 που μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση έχει android 10

      Και δυστυχώς δεν πρόσεξα την ονομασία του zip

      ΠΡΟΣΟΧΗ

      Μην την πάθετε σαν κι εμένα οι λοιποί προς αναβάθμιση
    • μήπως είναι ανάποδα ;
      Μήπως είχες την 12.0.6 κ.ηρθε η 12.0.1???


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      μήπως είναι ανάποδα ;
      Μήπως είχες την 12.0.6 κ.ηρθε η 12.0.1???
      Όχι
      Σωστά τα είπα
    • Διαφήμιση
    • Ο/H itmaster99 έγραψε:

      Όχι
      Σωστά τα είπα
      Δοκίμασε να κατεβάσεις την προηγούμενη ROM Version που είχες στην συσκευή σου (Android 11) και να την κάνεις Flash από πάνω από αυτή που έχεις τώρα.
      Με αυτό τον τρόπο θα πρέπει να αναγνωρίσει η συσκευή σου το παλιό Encrypt που έχει στα Data και να δουλέψει κανονικά .... ;)

      Φυσικά το Flash θα πρέπει να γίνει με εξωτερικό USB Stick (εκεί θα βάλεις την ROM) με OTG...
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H itmaster99 έγραψε:

      Όχι
      Σωστά τα είπα
      Δοκίμασε να κατεβάσεις την προηγούμενη ROM Version που είχες στην συσκευή σου (Android 11) και να την κάνεις Flash από πάνω από αυτή που έχεις τώρα.Με αυτό τον τρόπο θα πρέπει να αναγνωρίσει η συσκευή σου το παλιό Encrypt που έχει στα Data και να δουλέψει κανονικά .... ;)

      Φυσικά το Flash θα πρέπει να γίνει με εξωτερικό USB Stick (εκεί θα βάλεις την ROM) με OTG...
      Ευχαριστώ για το tip!

      Μπήκα όμως στη διαδικασία format data και ακόμη στήνω..... ;( ;( ;(

      Θα το έχω υπόψιν για επόμενη φορά.....

      Μια και καλή θα πάω σε 12.5 miui πλέον
    • Καλησπέρα...!

      Υπάρχει διαθέσιμη νέα έκδοση

      xiaomi-miui-hellas-XTRV-HMNote9Pro_HMNote9S_V12.0.2.0.RJWMIXM_v12-11.zip

      Με miui 12.5 & android 11

      Σωστά?

      Να μην πάθω ότι έπαθα με την προηγούμενη προσπάθεια και ανοίξω πληγές. :D

      Όταν πήγα από android 10 σε 11 έγιναν όλα άψογα χωρίς προβλήματα.

      Εάν κάποιος το έχει ήδη κάνει και αναβαθμίστηκε χωρίς να χρειαστεί format data ας ανεβάσει εδώ την εμπειρία του

      Ευχαριστώ. :)
    • Ο/H itmaster99 έγραψε:

      Καλησπέρα...!

      Υπάρχει διαθέσιμη νέα έκδοση

      xiaomi-miui-hellas-XTRV-HMNote9Pro_HMNote9S_V12.0.2.0.RJWMIXM_v12-11.zip

      Με miui 12.5 & android 11

      Σωστά?

      Να μην πάθω ότι έπαθα με την προηγούμενη προσπάθεια και ανοίξω πληγές. :D

      Όταν πήγα από android 10 σε 11 έγιναν όλα άψογα χωρίς προβλήματα.

      Εάν κάποιος το έχει ήδη κάνει και αναβαθμίστηκε χωρίς να χρειαστεί format data ας ανεβάσει εδώ την εμπειρία του

      Ευχαριστώ. :)
      Και η Xiaomi και η Goggle έχουν πολύ καλά Sync εργαλεία. Αν τα συνδειασεις και τα δυο θα δεις νομίζω ότι το Format Data δεν είναι τίποτα σπουδαίο. ειδικά αν έχεις και μια SD Card στο κινητό σου.


      Despicable Me !
      Sometimes it lasts in love. But sometimes it hurts instead.
    • Διαφήμιση
    • Από την 12.0.6 την πέρασα (την .eu) χωρίς format data χωρίς κανένα πρόβλημα.
      Μετά με το που βγήκε η xtrv την πέρασα με format data, όχι λόγο κάποιου θέματος, απλά θεωρώ πως καλό είναι να γίνεται σε περίπτωση αλλαγής έκδοσης android. Βασικά δεν είδα κάποια διαφορά ανάμεσα στα δυο.

      Η rom είναι πάρα πολύ καλή. Καλύτερη από την 12.0.6

      Υ.Γ. Προσωπικά το format data δεν με ενοχλεί καθόλου. Κάνω τα εξής:

      - Τα αρχεία σε κάρτα sd ή/και αντιγραφή στον υπολογιστή (ούτως ή άλλως πρέπει να γίνεται).
      - Google backup για τις εφαρμογές, μηνύματα, τηλεφωνικός κατάλογος, ιστορικό κλήσεων, κλπ.
      - Backup από την εφαρμογή του κινητού τον launcher και καλού κακού τα sms και κλήσεις. Αντιγραφή του φακέλου backup από τον εσωτερικό χώρο σε κάρτα sd ή/και Η/Υ.

      Μετά από κάθε καθαρή εγκατάσταση η επαναφορά διαρκεί όσο χρειάζονται να κατέβουν οι εφαρμογές και να εγκατασταθούν. Κάνω και ένα restore τον launcher και είμαι όπως πριν.
    • Από xiaomi είμαστε για "late Q2" για miui 12.5. Οπότε κάπου από τώρα μέχρι και τέλος Ιουνίου... ?(
    • Ο/H ManosSk έγραψε:

      Από xiaomi είμαστε για "late Q2" για miui 12.5. Οπότε κάπου από τώρα μέχρι και τέλος Ιουνίου... ?(
      καλημέρα σε όλους


      Πριν 2 μέρες έβαλα την HMNote9Pro_HMNote9S_V12.0.2.0.RJWMIXM (curtana).
      Δεν έκανα format απλά την έβαλα από πάνω.
      Θα έλεγα μην το κάνετε διότι το κινητό αργεί, έχασε το ωραίο flow, κάνει μια επανεκκίνηση μετά το πρώτο άνοιγμα της ημέρας.
      Μάλλον θα κατέβω πάλι στην qjw.

      Format data, δεν έχω χρόνο να κάνω. Και τούτη την αναβάθμιση την έκανα στο δρόμο.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Gpat έγραψε:

      καλημέρα σε όλους

      Πριν 2 μέρες έβαλα την HMNote9Pro_HMNote9S_V12.0.2.0.RJWMIXM (curtana).
      Δεν έκανα format απλά την έβαλα από πάνω.
      Θα έλεγα μην το κάνετε διότι το κινητό αργεί, έχασε το ωραίο flow, κάνει μια επανεκκίνηση μετά το πρώτο άνοιγμα της ημέρας.
      Μάλλον θα κατέβω πάλι στην qjw.

      Format data, δεν έχω χρόνο να κάνω. Και τούτη την αναβάθμιση την έκανα στο δρόμο.

      Καλησπέρα

      Αν κατέβεις δεν το γλυτώνεις το format data.
      Αυτή που έβαλες είναι android 11
      Αυτή που θες να κατέβεις είναι android 10

      Την έπαθα και έμαθα.... :D
      Αν δεις τα posts πιο πάνω τα περιγράφω όλα και είχα κι εγώ τα ίδια προβλήματα