Διαφήμιση

[MOD] BOOTANIMATIONS XTRV .mtz theme και περισσοτερα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @miltosdelis
      Δεν υπάρχει λόγος γι'αυτό την αλλαγή , δε θα φαίνεται τίποτα .. αν ήθελες το πάνω μέρος να μην έχει notch αυτό έχει νόημα σε συσκευές που δεν έχουν notch ..

      Το σωστό θα ήταν να έχω βάλει πλήρες λευκό εικονίδιο κι όχι αυτό με τις στρογγυλεμένες άκρες και το notch , θα διορθωθούν αυτά ..

      Θα ετοιμάσω και κάποια ακόμα να υπάρχουν πολλές επιλογές , είμαι υπό σκέψη ακόμα..

      EDIT
      Έχουν μπει δύο bootanimation ακόμα στο φάκελο , αρχίζουν από 1080x1920...
      Eιναι για συσκευές με τη συγκεκριμένη ανάλυση για να μην βγαίνουν παραμορφωμένα ..
      Θα γίνει κι εκεί επιλογή , θα ετοιμαστούν όλα με τις απαιτούμενες αναλύσεις για να μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε όλες τις συσκευές χωρίς παραμόρφωση ..
    • μονο εγω δεν μπορω να το περασω το animation μου γραφει ακυρωση αρχειου στο recovery..
      το κατεβασα απο την σελιδα κανονικά με καθρεφτη αμερικη αλλαγη αρχειου σε bootanimation.zip..
      κ μολις παω να κοτσαρω τρωω πορτα βοηθεια sos

      Black-GR12bootanimation.zip


      Mi Note 10 Pro(Tucana)



      "Ταξιδεψα σε αναριθμητους κοσμους αλλα η αγαπη σας με εφερε στα Σταγειρα"
    • Διαφήμιση
    • ειμαι root δοκιμαζω ξανα ευχαριστω για την αμεσοτητα σου


      Mi Note 10 Pro(Tucana)



      "Ταξιδεψα σε αναριθμητους κοσμους αλλα η αγαπη σας με εφερε στα Σταγειρα"
    • Αυτο ίσως βοηθήσει...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Ο/H Giannis stathopoulos έγραψε:

      μονο εγω δεν μπορω να το περασω το animation μου γραφει ακυρωση αρχειου στο recovery..
      το κατεβασα απο την σελιδα κανονικά με καθρεφτη αμερικη αλλαγη αρχειου σε bootanimation.zip..
      κ μολις παω να κοτσαρω τρωω πορτα βοηθεια sos

      Black-GR12bootanimation.zip
      "ΕΓΚΑΤAΣΤΑΣΗ Bootanimation
      Εγκατάσταση μόνο όσοι έχουν ροοτ ..
      Για να μπορέσετε να προχωρήσετε σε αντιγραφή/αντικατάσταση στο σύστημα θα πρέπει να το γυρίσετε σε R/Ο από R/W ..
      Κατεβάζουμε το ζιπ , το μετονομαζουμε σε bootanimation.zip ..
      Με κάποιον root file manager το τοποθετούμε στο system/media/ ..
      Κάνουμε την αλλαγή και δίνουμε permissions rw-r--r-- ..
      Reboot , done !! "

      Copy paste το κάνουμε με root explorer. Προσοχή στα permissions.

      Στάλθηκε από το MI9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • επειδή αυτή την φράση

      Για να μπορέσετε να προχωρήσετε σε αντιγραφή/αντικατάσταση στο σύστημα θα πρέπει να το γυρίσετε σε R/Ο από R/W ..

      Δεν την καταλαβαίνω μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως γίνεται αυτό

      edit: δεν χρειάστηκε τελικά να κάνω κάτι έκανα τον φάκελο copy paste και έγινε, σούπερ το μαύρο πάω να δοκιμάσω και τα άλλα.
    • Διαφήμιση
    • Πέρασε με επιτυχία gif γίνεται να φτιάξουμε ?


      Mi Note 10 Pro(Tucana)



      "Ταξιδεψα σε αναριθμητους κοσμους αλλα η αγαπη σας με εφερε στα Σταγειρα"
      1. Μεγάλο πλεονέκτημα να βάζουμε το στίγμα μας στις συσκευές μας μπράβο σάς παιδιά που μας βοηθάτε παρά πολύ καλή δουλεια gkalen
      2. με τις διαστάσεις έχω κόλλησει στο 6.3 βάζω:
      3. 440 x620 1
      4. p 1 0 part0
      5. p 0 0 part1
      6. δεν μου βγαίνει σε gif και το ψάχνω ακόμη


      Mi Note 10 Pro(Tucana)



      "Ταξιδεψα σε αναριθμητους κοσμους αλλα η αγαπη σας με εφερε στα Σταγειρα"
    • @Giannis stathopoulos
      Δε ξέρω ακριβώς πως γίνεται το gif δεν το'χω ψάξει καθόλου , αλλά δεν έχει να κάνει , εδώ θέλουμε να κάνουμε το animation... Βέβαια μοιάζει σαν gif αλλά σίγουρα δεν είναι ..
      Διαστάσεις που λες , μάλλον εννοείς την ανάλυση της συσκευής. . στο gsm arena θα λέει ακριβώς την ανάλυση ..

      Edit
      Anyway , ετοιμάζω κάποια σε mtz μορφή για να είναι εύκολο για όλους και χωρίς ροοτ , απλώς θα το πάμε μέσω των θεμάτων ..
      Θα έχετε νέα μέχρι το βράδυ..
    • Δεν ξέρω ακριβώς κατά πόσο βγήκα εκτός θέματος απλά προσπαθώ από το πρωί να τό κάνω να μπουταρει με gif -loading-


      Mi Note 10 Pro(Tucana)



      "Ταξιδεψα σε αναριθμητους κοσμους αλλα η αγαπη σας με εφερε στα Σταγειρα"
    • Διαφήμιση
    • @Giannis stathopoulos
      Καθόλου εκτός θέματος , γι'αυτα τα πράγματα θα μιλάμε εδώ , γι'αυτό έδωσα οδηγούς και κάποιες οδηγίες/συμβουλές για ξεκίνημα ..
      Όπως όταν είπα "χρησιμοποιήστε έτοιμο ζιπ" αυτό εννοούσα ..
      Δε νομίζω να πετύχει ως gif , πρέπει να είναι εικόνες συνεχόμενες που θα χρησιμοποιηθούν ως animation έναρξης , όπως θα δεις αν ανοίξεις το bootanimation.zip ..
      Αν χρησιμοποιείς αυτό , είναι το απλο που μπορούμε να κάνουμε , μπορείς να βάλεις όσα png θες και ν'αλλάξεις στο desc.txt μόνο τον αριθμό 5 στην προκειμένη περίπτωση έχουμε 5 εικόνες που θα κάνουν την περιστροφή ξανά και ξανά .. αν βάλεις περισσότερα από 5 θα αλλάξεις το 5 με τον αριθμό των εικονιδίων που θα τοποθετήσεις , για παράδειγμα να σου πω είχα κάνει ένα με 27 εικονίδια , άλλαξα το 5 ( όσες φορές υπάρχει , συνήθως 2 φορές ) σε 27 .. παρεμπιπτόντως δε μου άρεσε και δεν το ανέβασα ..
      Μετά υπάρχει το άλλο bootanimation.zip στο οποίο συμπεριλαμβάνονται δύο φάκελοι part , εκεί στον πρώτο φάκελο βαζουμε όσα εικονίδια θέλουμε , εδώ μπαίνουν ως 99 εικονίδια νομίζω , δεν έχω δοκιμάσει με πιο πολλά βέβαια , το περισσότερο ήταν ένα με 76 στο part0 και με 23 στο part1 , εδώ έχουμε μια μεγάλη κίνηση στην αρχή και ένα δεύτερο τελευταίο κομμάτι με μια επαναλαμβανόμενη κίνηση .. αν χρησιμοποιησεις το white gr12 bootanimation το μεγάλο δηλαδή των 9mb περίπου θα δεις το desc.txt , εκεί αλλάξα τον αριθμό 25 σε 23 επίσης όπου υπάρχει ..
      Μετά έχει και ακόμα μεγαλύτερα αλλά δεν ασχολούμαι πιο πέρα , αυτές οι δύο περιπτώσεις είναι άκρως ικανοποιητικές για ένα bootanimation , δεν κάνει και μια ώρα ν'ανοιξει το τηλέφωνο..