Διαφήμιση

POCO F2 PRO

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Η αλήθεια είναι οτι το δοκίμασα μια φορα , λειτούργησε για 1-2 ημερες χωρίς κανενα θέμα αλλά επανήλθε ξανα το πρόβλημα.
      Σε αυτο με την rom διαβασα εδω μεσα στο φορουμ καποια πραγματα αλλα ψιλο χαθηκα!
    • Δεν είναι λογικό, πώς ακριβώς και εσύ καταλαβαίνεις, να σου κάνει επανεκκίνησεις έτσι χωρίς λόγο.
      Αν αποκλείσουμε φθορά από υγρασία, πεσιματα και λοιπά χτυπήματα και λαβουμε υπόψη ότι έχεις μια official rom χωρίς να έχεις κάνει κάτι άλλο στο κινητό σου πρέπει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να λύσει όλα τα προβλήματα.
      Αν όχι πες μας τι κάνεις και τι χαλάς.
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα, poco f2 pro με official, στο τηλέφωνο έχω 2 sim κάρτες, σήμερα για πρώτη φορά κατάφερα να κλειδώσω την 1η sim κάρτα, αφού έβαλα τον κωδικό Puk και νέο Pin το τηλέφωνο δούλεψε. Παρατήρησα ότι έκανε συνέχεια loop τα μηνύματα ενεργοποίσης των sim και χανόνταν το σήμα της κινητής και από τις 2 Sim. Αποφάσισα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά το σήμα χανεται και πάλι μια το βρίσκει μια το χάνει και μαζί με αυτό και το σήμα από το wifi, να σημειώσω εδώ πως πλέον δεν μου βγάζει μήνυμα ενεργοποίησης των sim. Α δοκίμασα και μόνο με μια κάρτα και κάνει πάλι το ίδιο. Καμία ιδέα ?
    • Καλησπέρα και από εμένα. Το κινητό το έχω ένα μήνα περίπου. Φοράει την 12.0.3. Έχει μια βδομάδα που μια με δύο φορές τη μέρα κρασαρει το ui. Και δεν μπορώ να κάνω τίποτα και μετά από ένα λεπτό κάνει επανεκκίνηση μόνο του. Ή αν δεν κάνει επανεκκίνηση γράφει πως ο εκκινητης poco σταμάτησε να λειτουργεί. Έχει άλλος κάποιο παρόμοιο πρόβλημα; Στο xda που διάβασα είχαν κι άλλοι το ίδιο θέμα αλλά δεν βρήκαν λύση. Ευχαριστώ
    • @amavroudis Καταλαβαινω και εγω οτι δεν ειναι λογικο αλλα δεν μπορω να βγαλω και ακρη . Θα ξανακανω μια επαναφορα σημερα εργοαστασιακων ρυθμισεων για να δω τι παιζει . Κατ τ αλλα βαζω κλασικες εφαμοργες (fb , chat , κτλπ ) και τις αναβαθμισεις που με βγαζει (δεν πειραζω κατι αλλο) . Μου ειχαν πει οτι δημιουργει θεματα το launcher (βεβαια πως να το διαπιστωσω δεν ξερω)

      @antouaa Δεν νομιζω οτι εχω σαν επιλογη κατι τετοιο αλλα που θα μπορουσα να το βρω αυτο ( να το σιγουρεψω και αυτο)

      Σας ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας !
    • @KseMpArKoS καλησπέρα φίλε. Αν σε βοηθήσει η επαναφορά πες να το κάνω κι εγώ γιατί αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.
    • Διαφήμιση
    • @mrvaggos Καλησπερα φιλε ! Μολις εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων , 2 φορες κολλησε και εκανε reset ! Θα το δω κανα 2ημερο 3ημερο για να σιγουρευτω οτι το συνεχιζει και μετα θα δοκιμασω για αλλαγη launcher , μηπως φταιει αυτο!
    • @KseMpArKoS εμένα άρχισε να μου το κάνει όταν κατέβασα το Nova launcher και άλλες δυο τρεις εφαρμογές για να αλλάξω το interface του κινητού. Δέκα λεπτά τις έβαλα και μετά απεγκατασταση. Δεν ξέρω αν έτυχε ή όντως φταίνε αυτές
    • Αν έχετε official firmware, και κλειδωμένο bootloader, από την ενημέρωση,, λήψη του τελευταίου πακέτου ενημέρωση ς, μήπως φτιάξει,
      Αν το πρόβλημα είναι στο software.
    • Υπάρχει περίπτωση, κάποια εφαρμογή να κάνει το πρόβλημα,, σε άλλο κινητό είχα πρόβλημα,
      Κατέβασε τις εφαρμογές πέντε πέντε, σημείωσε σε ένα χαρτί, και παρακολούθησε ποτέ θα κάνει το κόλλημα,, έτσι βρήκα εγώ μια εφαρμογή..
    • Διαφήμιση
    • Ο/H KseMpArKoS έγραψε:

      @amavroudis Καταλαβαινω και εγω οτι δεν ειναι λογικο αλλα δεν μπορω να βγαλω και ακρη . Θα ξανακανω μια επαναφορα σημερα εργοαστασιακων ρυθμισεων για να δω τι παιζει . Κατ τ αλλα βαζω κλασικες εφαμοργες (fb , chat , κτλπ ) και τις αναβαθμισεις που με βγαζει (δεν πειραζω κατι αλλο) . Μου ειχαν πει οτι δημιουργει θεματα το launcher (βεβαια πως να το διαπιστωσω δεν ξερω)

      @antouaa Δεν νομιζω οτι εχω σαν επιλογη κατι τετοιο αλλα που θα μπορουσα να το βρω αυτο ( να το σιγουρεψω και αυτο)

      Σας ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας !
      Ρυθμίσεις/μπαταρία / προγραμματισμένη ενεργοποίηση, απενεργοποιηση.. Αλλά μάλλον δε θα είναι αυτό γιατί με την επαναφορά σίγουρα θα είχε στρώσει..
      Δείτε όντως όπως λέει ο Σάκης και τις εφαρμογές γιατί όντως είναι μερικές που με κάποιο update σε ρουφάνε την μπαταρία ή να σου δημιουργούν προβλήματα γενικά..