Διαφήμιση

POCO F2 PRO

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Μου καταστρέφεις το OCD αλλά ΟΚ...:P Αρκεί να τα έχω ενεργοποιημένα όλα από πάροχο και ρυθμίσεις συσκευής και είμαστε κομπλέ δηλαδή;

      Παρατηρώ τώρα το άλλο. Έκανα ένα reset carrier settings και restart συσκευής και φαίνεται να έστρωσε πλήρως το VoLTE τουλάχιστον. Με ανενεργό WiFi εμφανίζεται κανονικά το εικονίδιο δίπλα στο 4G+ ενώ όταν ενεργοποιώ το WiFi, άλλοτε παραμένει το VoLTE icon άλλοτε εξαφανίζεται. Θέμα UI φαντάζομαι είναι περισσότερο παρά πρακτικό. Πάντως κάποιο εικονίδιο VoWiFi δεν εμφανίζεται ποτέ.
    • Διαφήμιση
    • Τέλεια ευχαριστώ. Τώρα διυλίζω τον κώνωπα το ξέρω αλλά είμαι τόσο ικανοποιημένος από την συσκευή που ασχολούμαι με τις μικροχαζομάρες.
    • Ο/H akisjes έγραψε:

      Παιδιά έχει βρει κάποιος έκδοση gcam για το poco f2 pro
      Άκη για το android 11 δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι....
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα στα παιδιά. Δουλεύω την 20.8.13 από την ημέρα που βγήκε και έχω δύο παρατηρήσεις μόνο να κάνω μέχρι στιγμής. Εγκατάσταση έγινε υπό την πολύτιμη καθοδήγηση του @gkalen στο ίδιο νήμα.
      Η πρώτη παρατήρηση αφορά τα εισερχόμενα μηνύματα. Παλιότερα ,όταν είχα κάποιο καινούριο μήνυμα ,αυτό πήγαινε κατευθείαν στην κορυφή.Τώρα αν το βγάλω για κάποιο λόγο από το notification θα πρέπει να θυμηθώ ποιος μου το έστειλε.Στην ουσία,υπάρχει το ιστορικό μηνυμάτων στο κινητό οπότε το μνμ πάει στο όνομα χωρίς να τοποθετείται πάνω για εύκολη πρόσβαση. Και δεν υπάρχει κάποιο σημαδάκι που να σου δείχνει ποιός σου έστειλε μνμ. Ίσως να αλλάξω dialler? Οποιαδήποτε πρόταση δεκτή φυσικά.
      Η δεύτερη παρατήρηση αφορά το κουρτινάκι. Σε μένα κάποιες φορές έχει κολλήσει και έχει χρειαστεί να επανεκκινήσω το κινητό γιατί δεν κατεβαίνει κάτω με την καμμία. Μετά την επανεκκίνηση ,όλα καλά.Αυτό γίνεται ανεξαρτήτως τί ενέργεια θέλω να κάνω,είτε αυτό λέγεται άνοιγμα/κλείσιμο bluetooth, είτε αυτό λέγεται μεταπήδηση από wifi σε data κτλ κτλ....

      Κατά τα άλλα μια χαρά μου πάει η ρομ. Αν εντοπίσω κάτι άλλο θα ενημερώσω την κοινότητα.
      Ευχαριστώ πολύ.
    • @konstantine
      Αυτό με τα μηνύματα είναι νεα πατεντα , λογικά πρέπει να έχει κάποιο πορτοκαλί κυκλάκι στο νέο μήνυμα που θα σου στείλει κάποια επαφή σου ...
      Με την κουρτίνα δεν είδα κάποιο πρόβλημα , όλα πάνε καλά σε μένα .. αυτό που δε μου αρέσει είναι ότι δεν υπάρχει επιλογή στον browser για ν'ανεβασεις συνημμένα , έχει μόνο επιλογή φωτογραφίας ..
      Είναι νωρίς ακόμα βέβαια , δύο πρώτες ρομς με android 11 , θα έλεγα ότι είναι αρκετά καλά για αρχή αλλά σαφώς περιμένουμε όλοι να περάσει ο καιρός να έχουμε περισσότερες διορθώσεις ..

      EDIT
      Θα παρατηρήσατε όσοι αναβαθμίσατε με dirty flash πάνω από την 20.8.7 ότι στις ρυθμίσεις / η συσκευή μου / γράφει όνομα συσκευης Poco.. και όνομα μοντέλου Redmi..
      Προς το παρόν κάνουμε κάποιες δοκιμές αλλά μάλλον για να έχουμε πιστοποίηση από το playstore θα χρειαστεί να αφήσουμε την ονομασία Redmi K30 Pro κι έτσι θ'αλλαξουμε μόνο το boot logo ( το έχουμε κάνει ήδη αυτό )..
      Αναμένουμε fix από EU γι'αυτό ..
    • Ο/H gkalen έγραψε:

      @konstantine
      Αυτό με τα μηνύματα είναι νεα πατεντα , λογικά πρέπει να έχει κάποιο πορτοκαλί κυκλάκι στο νέο μήνυμα που θα σου στείλει κάποια επαφή σου ...
      Με την κουρτίνα δεν είδα κάποιο πρόβλημα , όλα πάνε καλά σε μένα .. αυτό που δε μου αρέσει είναι ότι δεν υπάρχει επιλογή στον browser για ν'ανεβασεις συνημμένα , έχει μόνο επιλογή φωτογραφίας ..
      Είναι νωρίς ακόμα βέβαια , δύο πρώτες ρομς με android 11 , θα έλεγα ότι είναι αρκετά καλά για αρχή αλλά σαφώς περιμένουμε όλοι να περάσει ο καιρός να έχουμε περισσότερες διορθώσεις ..

      EDIT
      Θα παρατηρήσατε όσοι αναβαθμίσατε με dirty flash πάνω από την 20.8.7 ότι στις ρυθμίσεις / η συσκευή μου / γράφει όνομα συσκευης Poco.. και όνομα μοντέλου Redmi..
      Προς το παρόν κάνουμε κάποιες δοκιμές αλλά μάλλον για να έχουμε πιστοποίηση από το playstore θα χρειαστεί να αφήσουμε την ονομασία Redmi K30 Pro κι έτσι θ'αλλαξουμε μόνο το boot logo ( το έχουμε κάνει ήδη αυτό )..
      Αναμένουμε fix από EU γι'αυτό ..
      Αυτό με τα μνμ και το κυκλάκι θα το δω και θα επανέλθω. Το κουρτινάκι κόλλημα μάλλον που θα διορθωθεί με τον καιρό ελπίζω. Όσο για το όνομα δεν με πολυαπασχολεί προσωπικά αλλά όταν διορθωθεί δεν θα πω και όχι ...
      Τώρα που έμαθα ξανά να φλασάρω,εδώ είμαστε να δοκιμάζουμε....Σαν συσκευή πάντως μου αρέσει. Λίγο το βάρος μου πήρε λίγο στην αρχή να το συνηθίσω αλλά τώρα ούτε καν το σκέφτομαι. Έχω την έκδοση με τα 256 και 8gb ram να διευκρινήσω απλά για χάρη σύγκρισης και μόνο .
    • Κάτι άλλο να ρωτήσω. Είναι λογικό να υπάρχει διαθέσιμη μνήμη 4,2 από τα 8gb μνήμης χωρίς να τρέχει τίποτα από πίσω?
      Δεν θα έπρεπε να έχει περισσότερη διαθέσιμη?
      Images
      • Screenshot_2020-08-20-19-30-48-967_com.android.systemui.jpg

        129,73 kB, 1.080×2.400, viewed 70 times
    • Διαφήμιση