Διαφήμιση

redmi note 8 : χαμηλη ταχυτητα 4g

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Κανένα, η κάρτα σιμ που έχεις είναι παλιά ή/και κομμένη με το χέρι ?
      η καρτα σιμ ειναι φρεσκια 2-3 εβδομαδων.
      σε νεο τεστ ,σε ανοιχτο χωρο με 5 γραμμουλες σημα επιασε 9,5 Μps download kai 13,5 Mbps upload.
      επειδη στο προηγουμενο κινητο , πριν κανα δυο χρονια ειχα πιασει κατι 80αρια Μbps , μηπως εχει να κανει τελικα με την ολο και περισσοτερη χρηση του 4G με επακολουθο το αναλογικο μοιρασμα των πορων του δικτυου σε περισσοτερους χρηστες;
      H μηπως συμβαλλει και η περισσοτερη χρηση του διαδικτυου τις μερες αυτες που δεν βγαινουμε εξω( ελεω covid-19) και ασχολουμαστε ολοι με το ιντερνετ, αρα η ιδια πιτα μοιραζεται σε περισσοτερους;
    • Όλα είναι πιθανά, αν έχεις 2η συσκευή, δοκίμασε να κάνεις τεστ στο καπάκι και με την άλλη να δεις τι θα πιάσει...
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Όλα είναι πιθανά, αν έχεις 2η συσκευή, δοκίμασε να κάνεις τεστ στο καπάκι και με την άλλη να δεις τι θα πιάσει...
      αφου ξεθαψα την παλια μου συσκευη (αυτη που μου ειχε βγαλει 80αρια) την οποια την ξαναεστησα με account, setup , κλπ κλπ ετρεξα το speedtest και τα αποτελεσματα ηταν τα ιδια με τα προσφατα του redmi note 8...

      και στο καπακι ξαναεβαλα τη σιμ στο redmi note 8 και μου εβγαλε περιπου 10Mbps
      Αρα δεν φταιει το τηλεφωνο ...φταιει το δικτυο...
      ευχαριστω παιδια για τη βοηθεια σας.
    • Διαφήμιση
    • Μου επιτρέπετε και εμένα μία περίπου σχετική ερώτηση?

      Εγώ δεν πιάνω πουθενά 4g+.

      4g απλό, πιάνω σε πολλά σημεία, σχεδόν παντού αλλά με 1-2 γραμμές, αλλά 4g+ δεν είδα πουθενά.

      Το κινητό μας πιάνει?

      Πάροχος cosmote με νέα sim κομμένη μαμά..
    • θεωρητικα πιανει, να σου πω δεν το εχω προσεξει στο δικο μου
      Γενικα πρεπει να συντρεχουν 4 προυποθεσεις.
      αμα κανω λαθος καποιος που τα ξερει καλυτερα να με διορθωσει ή να με ακυρωσει!!!!
      1)να εχει τη δυνατοτητα 4g+ το κινητο
      2)να εχει τη δυνατοτητα 4g+ το κινητο στην συγκεκριμενη χωρα. (το ιδιο κινητο βγαινει με διαφορετικα μοντεμ αναλογα την ηπειρο)
      2)να εκπεμπει σε 4g+ ο παροχος
      3)να εκπεμπει σε 4g+ η συγκεκριμενη κυψελη-κεραια της περιοχης