Διαφήμιση

Η συσκευή μου κλείδωσε (mi cloud lock) μετά από hard reset και η Xiaomi δε βοηθάει

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H vanni έγραψε:

      Αδερφέ για να συνεννοούμαστε μια και καλή αν πας να φτιάξεις google account από τηλέφωνο δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου ζητήσει νούμερο τέλος.

      Αν πας να κάνεις από υπολογιστή τότε γίνεται χωρίς και σε πάει στο βήμα που δείχνεις .

      Επειδή από τα γραφόμενα κατάλαβα ότι το έκανε από τηλέφωνο γι'αυτό επιμένω αν τον έφτιαξε από υπολογιστή τότε οκ πάω πάσο και δυστυχώς δεν γίνεται κάτι .

      Ελπίζω με το κατάστημα να βρεις κάποια άκρη και να γίνει και πάλι λειτουργικό το τηλέφωνο που είναι στην τελική ωκαι το ζητούμενο .

      Στάλθηκε από το MI CC 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ορίστε, έκατσα κι έφτιαξα κανονικά account μόλις τώρα από το Xiaomi μου για να σου δείξω ότι γίνεται χωρίς κινητό και χωρίς recovery mail (δε με λένε George btw, απλώς το βάζω σαν name παντού για να μη βάλω το πραγματικό μου).
      Υπόψιν ότι δεν είμαι από κάποιον mobile browser, πρόσθεσα κανονικότατα νέο account στα accounts της συσκευής μου στις ρυθμίσεις.


      Ο/H NasDriver έγραψε:

      Ο/H vanni έγραψε:

      Αν πας να κάνεις από υπολογιστή τότε γίνεται χωρίς και σε πάει στο βήμα που δείχνεις .
      @MarvinLock , Αν τον έκανε από υπολογιστή, κάνε έναν έλεγχο σε όλους στους browser, όλων των υπολογιστών, μήπως έχει μείνει ενεργό το email σε κάποιον ή έχει αποθηκεύσει τον κωδικό για αυτόματη σύνδεση
      Μακάρι να το είχε κάνει από υπολογιστή, εκεί υπήρχε μια μικρή πιθανότητα να το αποθήκευε αλλά όχι, ούτε που το έχει χρησιμοποιήσει ποτέ το Gmail, πέρα από τη χρήση του για τη δημιουργία του mi account.
    • Η συσκευή μου κλείδωσε (mi cloud lock) μετά από hard reset και η Xiaomi δε βοηθάει

      Γιατί επιμένεις δεν μπορώ να καταλάβω το κινητό σου έχει ήδη επιβεβαιωθεί ο αριθμός όταν το άνοιξες πρώτη φορά και φυσικά μπορείς να φτιάξεις 300 λογαριασμούς χωρίς να σου ζητήσει τίποτα .

      Εδώ μου μιλάς για την πρώτη φορά που ενεργοποίησε το κινητό του μόλις το παρέλαβε εκεί λοιπόν δεν παίζει να μην έβαλε τον αριθμό του κινητού .

      Στάλθηκε από το MI CC 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H vanni έγραψε:

      Γιατί επιμένεις δεν μπορώ να καταλάβω το κινητό σου έχει ήδη επιβεβαιωθεί ο αριθμός όταν το άνοιξες πρώτη φορά και φυσικά μπορείς να φτιάξεις 300 λογαριασμούς χωρίς να σου ζητήσει τίποτα .

      Εδώ μου μιλάς για την πρώτη φορά που ενεργοποίησε το κινητό του μόλις το παρέλαβε εκεί λοιπόν δεν παίζει να μην έβαλε τον αριθμό του κινητού .

      Στάλθηκε από το MI CC 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Εσυ επιμένεις, σου έχω δείξει δύο φορές μέχρι στιγμής ότι έχεις άδικο και συνεχίζεις.

      Λες ότι δε γίνεται Gmail χωρις phone number, σου βάζω φώτο από pc, μου λες ότι είναι μούφα γιατί τάχα έχω φτιάξει ήδη το account, σου βάζω δεύτερη φώτο που φαίνεται όλη η οθόνη, μου λες ότι έχω φτιάξει ήδη το account, σου λέω ότι μπορείς να δοκιμάσεις να φτιάξεις account με το ίδιο email για να δεις ότι θα σε αφήσει, το κάνεις και το αποδέχεσαι.

      Μετά συνεχίζεις λέγοντας ότι τελικά γίνεται από pc αλλά όχι από κινητό, σου βγάζω βίντεο που δημιουργώ νέο account στο κινητό, το αποδέχεσαι.

      Τωρα λες ότι γίνεται κι από κινητό κι από pc αλλά δε γίνεται στο πρώτο setup της συσκευής, συγκεκριμένα, μόνο στο πρώτο, like that makes any sense, κι αυτό δε μπορώ να στο αποδείξω γιατί δεν έχω καινούρια συσκευή για να κάνω setup και δεν είμαι και διατεθειμένος να κάνω hard reset στη συσκευή μου.

      Ας βγει κάποιος από εδώ να σου πει ότι γίνεται να το αποδεχθείς, εγώ την προσπάθειά μου την έκανα.
    • Διαφήμιση
    • Η συσκευή μου κλείδωσε (mi cloud lock) μετά από hard reset και η Xiaomi δε βοηθάει

      Δεν μου έχεις αποδείξει τίποτα απολύτως

      Η συζήτηση ξεκίνησε με εσένα να λες ότι ο αδερφός σου ενεργοποίησε το κινητό του φτιάχνοντας ένα google account και δεν θυμάται τον κωδικό .

      Και σου λέω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να φτιάξεις google account για κινητό τηλέφωνο χωρίς να βάλει κάποιο αριθμό τηλεφώνου για να το ενεργοποιήσεις πρώτη φορά .

      Όλα τα υπόλοιπα που μου δείχνεις δεν έχουν καμία σχέση με την κουβέντα .

      Και εγώ λοιπόν επειδή στην δουλειά έχουμε εταιρικά τηλέφωνα που δίνουμε στους υπαλλήλους 50 φορές το κάναμε και τις 50 με τον τρόπο που σου λέω χωρίς να σε αφήνει να κάνεις κάτι άλλο.



      Στάλθηκε από το MI CC 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H vanni έγραψε:

      Δεν μου έχεις αποδείξει τίποτα απολύτως

      Η συζήτηση ξεκίνησε με εσένα να λες ότι ο αδερφός σου ενεργοποίησε το κινητό του φτιάχνοντας ένα google account και δεν θυμάται τον κωδικό .

      Και σου λέω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να φτιάξεις google account για κινητό τηλέφωνο χωρίς να βάλει κάποιο αριθμό τηλεφώνου για να το ενεργοποιήσεις πρώτη φορά .

      Όλα τα υπόλοιπα που μου δείχνεις δεν έχουν καμία σχέση με την κουβέντα .

      Και εγώ λοιπόν επειδή στην δουλειά έχουμε εταιρικά τηλέφωνα που δίνουμε στους υπαλλήλους 50 φορές το κάναμε και τις 50 με τον τρόπο που σου λέω χωρίς να σε αφήνει να κάνεις κάτι άλλο.



      Στάλθηκε από το MI CC 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ποιά δεν έχουν σχέση, τόση ώρα δεν έλεγες ότι δε γίνεται δημιουργία gmail χωρίς αριθμό γενικά;
      Τόση ώρα δεν έλεγες ότι το screenshot είναι μούφα γιατί έχω φτιάξει ήδη το Gmail ενώ δεν είχα;

      Να σου πω ότι έχεις δίκιο δεν υπάρχει περίπτωση γιατί δεν έχεις, αν κάποια στιγμή κάνω hard reset ή βρω νέα συσκευή θα σου βγάλω βίντεο να το δεις κι αυτό, μέχρι τότε ας συμφωνήσουμε στο ότι διαφωνούμε.
    • Η συσκευή μου κλείδωσε (mi cloud lock) μετά από hard reset και η Xiaomi δε βοηθάει

      Παίδες ας ηρεμήσουμε λιγάκι. Ας επικεντρωθεί η συζήτηση στην ανεύρεση λύσης και όχι σε αντιπαραθέσεις. Σας ευχαριστώ.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk