Διαφήμιση

Redmi note 4 mido - διάσωση αρχείων

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αθήνα, Γαλάτσι...

      Απορώ πως συνέβη έτσι ξαφνικά αυτό με την αλλαγή της οθόνης, είχε κάποια δικλείδα ασφαλείας ξέρω γω κάτι στο hardware και μόλις έγινε παραβίαση να κλείδωσε το λειτουργικό; Δεν είμαι ειδικός προφανώς αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό.
    • Ο/H Heisenberg91 έγραψε:

      το θέμα είναι οτι μόλις πήγαινα να το ανοίξω αυτό κολλούσε στο mi logo και μόλις πήγαινε να γράψει powered by android έσβηνε
      Από μπαταρία πως πάει ? Δοκίμασες να το αφήσεις 2-3 ώρες σε φορτιστή τοίχου ?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Ο/H Heisenberg91 έγραψε:

      το θέμα είναι οτι μόλις πήγαινα να το ανοίξω αυτό κολλούσε στο mi logo και μόλις πήγαινε να γράψει powered by android έσβηνε
      Από μπαταρία πως πάει ? Δοκίμασες να το αφήσεις 2-3 ώρες σε φορτιστή τοίχου ?
      H αλήθεια είναι πως οχι. Το έγραφε και κάποιος στο ίντερνετ αυτό οπότε παρότι είχε σχετικά αρκετή μπαταρία το άφησα να φορτίζει μέσω του υπολογιστή όλη νύχτα γιατί αφήνω ανοιχτό τον υπολογιστή. Λες να δοκιμάσω και με τοίχο μπάς και;
    • Ο υπολογιστής φορτίζει με 0.5Α ενώ ο φορτιστής τοίχου με με 2.0Α

      Φορτιστή τοίχου με δυνατότητα φόρτισης 2.0Α και βλέπουμε :)
    • Ο/H Heisenberg91 έγραψε:

      H αλήθεια είναι πως οχι. Το έγραφε και κάποιος στο ίντερνετ αυτό οπότε παρότι είχε σχετικά αρκετή μπαταρία το άφησα να φορτίζει μέσω του υπολογιστή όλη νύχτα γιατί αφήνω ανοιχτό τον υπολογιστή. Λες να δοκιμάσω και με τοίχο μπάς και;
      Μπορεί όντως να έχεις και πρόβλημα στη μπαταρία και να θέλει καινούργια. Δοκίμασε να την αποσυνδέσεις και να την συνδέσεις πάλι μήπως απλά δεν κούμπωσε σωστά.

      Για τα σημαντικά αρχεία σου όπως φωτογραφίες, βίντεο, μηνύματα κλπ, κάνε login στο λογαριασμό σου από τον υπολογιστή και δες μήπως είναι ήδη συγχρονισμένα στο Mi Cloud οπότε σε αυτή την περίπτωση κάνεις άνετα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό μήπως και έτσι συνέλθει. Θα χρεαστεί να βάλεις τη SIM σε μια άλλη συσκευή για να λάβεις το SMS πιστοποίησης από το Mi Cloud για να σε αφήσει να έχεις πρόσβαση στα αρχεία που είναι εκεί.
    • Καλησπέρα παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, η μπαταρία δεν νομίζω να είχε κάποιο πρόβλημα παρά ταύτα είπα να κάνω μια προσπάθεια να το ξανανοίξω( τώρα που πήρα το κολλάει :D ) να την αφαιρέσω και να την ξαναβάλω και τίποτα. Τέλος πάντων ευτυχώς ναι τα χα συγχρονίσει στο cloud και αυτά που ήθελα περισσότερο να σωθούν εικόνες,κάποια sms και σημειώσεις υπάρχουν οπότε είμαι κομπλέ. Αν κάνω επαναφορά εργ. ρυθμίσεων δεν θα διαγραφούν απ το cloud έτσι, μην τα κατεβάζω τώρα ενα ενα.

      Να δούμε αν θα δουλέψει έστω αυτό...
    • Διαφήμιση
    • Με την επαναφορά δεν σβήνονται από το cloud, μόνο από τη συσκευή :)
    • Ο/H Heisenberg91 έγραψε:

      Παιδιά καλησπέρα και απο εμένα. Αντιμετωπίζω το εξής θέμα με το κινητό,πριν κάποιο καιρό μου έσπασε η οθόνη οπότε επειδή το κινητό το εχω ήδη 2.5 χρόνια είπα να κάνω μια προσπάθεια να την αλλάξω μόνος μου . Τέλος πάντων για να μην σας κουράζω παρότι μου πήρε κανα δίωρο κατάφερα να την αλλάξω,το θέμα είναι οτι μόλις πήγαινα να το ανοίξω αυτό κολλούσε στο mi logo και μόλις πήγαινε να γράψει powered by android έσβηνε. Δοκίμασα μια δυο μεσοβέζικες λύσεις που βρήκα στο ίντερνετ με το fastboot ή να το αφήσω μια μέρα κλειστό και να ξαναδοκιμάσω αλλά τίποτα. Οπότε παρότι δεν ήθελα να χάσω τα δεδομένα μου ,τα οποία σαν χαζός δεν εχω κάπου back up δεν πίστευα οτι με την αλλαγή της οθόνης θα συνέβαινε κάτι με το λογισμικό , προσπάθησα να το φλασάρω αλλά είδα οτι ο bootloader είναι κλειδωμένος. Προσπάθησα εδω με τον οδηγό να τον κάνω unlock αλλά έχω κολλήσει τώρα σε κάτι που μοιάζει με την περίπτωση 2 του οδηγού.

      Μου λέει με μεγάλα γράμματα Couldn't unlock και απο κάτω
      Please add your account in MIUI's settings > Developer options > Mi unlock Status

      Δοκίμασα κανα 2 φορές μην τυχόν το ξεγελάσω αλλά τίποτα. Το θέμα είναι οτι εγω δεν εχω καν πρόσβαση στο τηλέφωνο για να πειράξω κάποια ρύθμιση. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω;
      Φιλαράκο η οθονηπου έβαλες είναι καλή;;Μου έχει σπάσει και εμένα και είμαι σε αναζήτηση οθόνης..έχεις κάποιο link αππ εκεί που την πήρες;;
    • Ο/H sharkimi έγραψε:

      Ο/H Heisenberg91 έγραψε:

      Παιδιά καλησπέρα και απο εμένα. Αντιμετωπίζω το εξής θέμα με το κινητό,πριν κάποιο καιρό μου έσπασε η οθόνη οπότε επειδή το κινητό το εχω ήδη 2.5 χρόνια είπα να κάνω μια προσπάθεια να την αλλάξω μόνος μου . Τέλος πάντων για να μην σας κουράζω παρότι μου πήρε κανα δίωρο κατάφερα να την αλλάξω,το θέμα είναι οτι μόλις πήγαινα να το ανοίξω αυτό κολλούσε στο mi logo και μόλις πήγαινε να γράψει powered by android έσβηνε. Δοκίμασα μια δυο μεσοβέζικες λύσεις που βρήκα στο ίντερνετ με το fastboot ή να το αφήσω μια μέρα κλειστό και να ξαναδοκιμάσω αλλά τίποτα. Οπότε παρότι δεν ήθελα να χάσω τα δεδομένα μου ,τα οποία σαν χαζός δεν εχω κάπου back up δεν πίστευα οτι με την αλλαγή της οθόνης θα συνέβαινε κάτι με το λογισμικό , προσπάθησα να το φλασάρω αλλά είδα οτι ο bootloader είναι κλειδωμένος. Προσπάθησα εδω με τον οδηγό να τον κάνω unlock αλλά έχω κολλήσει τώρα σε κάτι που μοιάζει με την περίπτωση 2 του οδηγού.

      Μου λέει με μεγάλα γράμματα Couldn't unlock και απο κάτω
      Please add your account in MIUI's settings > Developer options > Mi unlock Status

      Δοκίμασα κανα 2 φορές μην τυχόν το ξεγελάσω αλλά τίποτα. Το θέμα είναι οτι εγω δεν εχω καν πρόσβαση στο τηλέφωνο για να πειράξω κάποια ρύθμιση. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω;
      Φιλαράκο η οθονηπου έβαλες είναι καλή;;Μου έχει σπάσει και εμένα και είμαι σε αναζήτηση οθόνης..έχεις κάποιο link αππ εκεί που την πήρες;;
      Γειά σου φίλε, δυστυχώς δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν την έχω δει σε λειτουργία επι της ουσίας ούτε το πως ανταποκρίνεται στο touch ούτε φωτεινότητα,χρώματα κτλ Εγω την πήρα απ το ebay μ ενα κουπονάκι που είχε τότε και μου είχε βγει αρκετά οικονομικά στα 12 ευρώ περίπου. Νομίζω πως για ενα budget τηλέφωνο 3ετίας δεν αξίζει να επενδύσεις παραπάνω.


      Έκανα καθαρισμό των αρχείων αλλά πάλι δεν βλέπω να γίνεται δουλειά. Θα ψάξω λίγο στο ίντερνετ αν μπορώ να κάνω κάπως κανονική επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλιώς το βλέπω να τρώει πόδι το κινητό.
    • Άνοιξέ το και δες εάν έχουν κουμπώσει σωστά τα βύσματα...αν όλα είναι ΟΚ δοκίμασε να περάσεις fastboot rom με test point

      Εγκατάσταση official fastboot rom με το miflash tool (update 11.06.2019)
    • Διαφήμιση