Διαφήμιση

Πρόβλημα σύνδεσης σεWlan Speedport Smart 3

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Πρόβλημα σύνδεσης σεWlan Speedport Smart 3

    Καλημέρα. Δοκιμάζω να συνδεθώ με το 3 εβδομάδων ρούτερ του ξάδερφου στη Γερμανία το: Telekom Speedport Smart 3. Έχω το redmi 8. Καινούργιο το πήρα και εγώ έκανα και τις αναβαθμίσεις του λογισμικού και έχω συνδεθεί σε πολλά ρούτερ και στη Γερμανία και στην Ελλάδα με επιτυχία. Βάζω τον κωδικό WAP2 αλλά το μόνο που κάνει είναι απλά στην κατάσταση σύνδεσης: "είναι αποθηκευμένο" (το ρούτερ του ξάδερφου). Συνδέθηκε ο πατέρας μου με το Samsung m20 όλα καλά,μόνο εγώ έχω το πρόβλημα. Κάναμε reset το ρούτερ, τίποτα. Έκανα διαγραφή το δίκτυο του ξάδερφου στο κινητό μου, και ξανάβαλα τον κωδικό, άπειρες φορές, αλλά τίποτα. Μέχρι και hardware reset έκανα στο κινητό αλλά τίποτα. Και στο κινητό μου και το ρούτερ οι συνδέσεις γίνονται με κωδικοποίηση wap2. Tο κινητό μου είναι στην προεπιλογή wap2/PSK. Και ρυθμίσεις ip γράφει: DHCP. Το λογισμικό του ρούτερ έκανε update και μόλις χθες. Το λογισμικό του κινητού μου είναι το: MIUI Global 11.0.7.0 / Σταθερή (PCNMIXM) και το android το: 9.PKQ1.190319.001.