Διαφήμιση

Mi Router 4a Gigabit

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • RE: RE: Mi Router 4a Gigabit

      Ο/H sv1kwz έγραψε:

      Ο/H paiktaras έγραψε:

      Μόλις εμφανίστηκε ενημέρωση με κωδικό 3.0.24
      Την εγκατεστησα μέσω του κινητού μου. Όλα πήγαν καλώς.
      Αλλαγές δεν μπορώ να δω από την εφαρμογή του κινητού εκτός του ότι έχουν συμπεριλάβει και άλλες χώρες και την Ελλάδα μέσα σε αυτές

      Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Αφαίρεσαν από την αρχική σελίδα του web όλα τα στατιστικά !!! Τραγικό !!!

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
      Όντως !!!!!
      Πραγματικά τραγικό

      Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Ο/H vaggospat13 έγραψε:

      Ναι και μαζί αφαίρεσαν και το speed test που έκαναν έλεος!!!
      Αν επαναφέρω παλιότερη έκδοση θα επανέλθει;
      Θα γίνει και hard reset και θα γίνουν όλα όπως πρίν ... Ανθρώπινα ...

      Εγώ του πέρασα openwrt με έναν οδηγό που βρήκα λίγα ποστ πιο πίσω και μέχρι τώρα είμαι ΟΚ

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Mi Router 4a Gigabit

      Μια άλλη διαφορά που βρήκα είναι ότι προστέθηκε η επιλογή "guest devices"

      Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Καλησπέρα...έχω το άθλιο ρούτερ της inalan με 100αρα οπτική το οποίο έκανε διάφορα χαζά,αποσυνδέσεις ,δεν έχει μπάντα 5G και έτσι αφού διάβασα και κάποιες αξιολογήσεις αποφάσισα να πάρω το συγκεκριμένο ρούτερ.
      Έχω κλείσει το wifi από το ρούτερ της inalan και το έχω πετάξει και πίσω από το έπιπλο για να μην το βλέπω καθόλου.
      Έχω τραβήξει από την θύρα 1 του ρούτερ της inalan το καλώδιο προς την θύρα WAN του xiaomi και θέλω να κάνει την ασύρματη μετάδοση και διαχείριση το ρούτερ της xiaomi.

      Στο setup όμως μέσω miwifi ....ΠΟΙΑ από τις 3 επιλογές είναι καλύτερα να χρησιμοποιήσω; (Μάλλον ποια από τις 2 γιατί η μεσαία μιλάει για ασύρματη σύνδεση -κάτι που δεν με ενδιαφέρει.

      Να προτιμήσω την 1η επιλογη που αναφέρει ως router ; ή την 3η επιλογή που μιλάει για σύνδεση whired ; Δεν έχω καταλάβει ποιες είναι οι διαφορές .

      Όπως και κάτι τελευταίο...αν θέλει κάποιες ιδιαίτερες ρυθμίσεις μέσα από το μενού γιατί έχω στατική ip ή δεν παίζει ρόλο γιατί έτσι το παίρνει από το ρούτερ της inalan ;
      Ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος.
    • Καλησπέρα και από εμένα παιδιά, αγόρασα πριν από 2 μέρες το 4a και εγώ αλλά έχω πρόβλημα με το wifi και στις δύο μπάντες. Κάνω speedtest στο xiaomi και στο 2.4 και στα 5 και δεν πάει πάνω από 10mbs πολλές φορές μάλιστα κολλάει στο 1mbs. Κάνω speedtest με το άθλιο modem της nova και πάει 55mbs!!!!. Έχω κάνει reset επαναφορά δούλεψε για λίγο μόνο ,και πάλι τα ιδία..... Γνωρίζει κανείς υπάρχουν θέματα με το wi-fi ???? Θα το πετάξω από το παράθυρο.......
    • @mpidis1974
      αυτο που θα εκανα εγω ειναι το εξης..
      συνδεεις το router της inalan με το mi LAN σε LAN.
      απενεργοποιεις το DHCP και το WIFI απο το inalan.
      ενεργοποιεις DHCP και WIFI στο mi και του δινεις static ip εννοειται στο ιδιο range με το inalan. στο DHCP οριζεις να δινει gateway και dns την ip του Inalan.
      ετσι θα εχεις το inalan σαν modem μονο και το Mi σαν router.

      δεν εχω το αντιστοιχο router για να σε βοηθησω περαιτερω με το μενου, αλλα αυτος ειναι ενας γενικο μπουσουλας που νομιζω οτι ταιριαζει με αυτο που θες να κανεις, αν καταλαβα καλα..
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Διαφήμιση
    • Το βρήκα .... Είχα κάνει πατάτα με το speed limit. Το είχα βάλει για όλους στα 10mbs download. Έχω 100 και πιάνω 75mbs download και 10 upload. Αύριο που θέλω από το router είναι να έλεγχο τα ασύρματα δίκτυα μιας και το μαμά της nova δεν μπορεί να κάνει αυτά που κάνει για το ασύρματο αυτά που κάνει το xiaomi. Το έχω συνδέσει με καλώδιο πάνω στο μόντεμ μου , και έχω επιλέξει την πρώτη λειτουργία ξέρουμε τι διαφορά έχει με την 3 επιλογή όπως ρωτάει και ο φίλος πιο πάνω ???
    • @baxalo σε ευχαριστώ...θα προσπαθήσω να κάνω αυτά που είπες
      Ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος.
    • Καλημερα σε ολους.
      Εχω παρει το Mi router 4 gigabyte edition.
      Απο αποθηκη Τσεχιας Λινκ
      Τα προβληματα μου ειναι τρια. αρχικα μονο τα κινεζικα σαν γλωσσα. δεν μπορω να το συνδεσω με το mihome αφου το εχω σε singapore region λογο της Αλεξα και τελευταιο δεν μπορω να κανω update.
      Και μανουαλ δοκιμασα και αυτοματα, και μεσα απο chrome και μεσα απο miwifi διαρκως λεει couldnt download.
      Υπαρχει τροπος να τα φτιαξουμε ? ευχαριστω προκαταβολικα
    • Καλησπέρα στην παρέα.
      Αγόρασα κι εγώ το συγκεκριμένο ρούτερ. Για αρχή μόνο προβλήματα έχω.
      Κατ' αρχήν εμένα έχει την έκδοση 3.0.10 και δεν βρίσκει νέα έκδοση. Στο MIWifi έχω σαν region italy (δεν έχει Ελλάδα), ενώ στο τηλέφωνο (Mi 9T Pro) έχω Greece.
      Επίσης, απ' οταν το έβαλα δεν μπορώ να συνδεθώ (μόνο με 4G) στο Mi Home.
      Τι μπορεί να φταίει βρε παιδιά?
      Έχω σαλτάρει γιατί έχω ένα σωρό mi smart devices και δεν μπορώ να τα δουλέψω όταν είμαι σπίτι, μέσω wifi
    • Διαφήμιση
    • Ο/H nt7561 έγραψε:

      Καλησπέρα στην παρέα.
      Αγόρασα κι εγώ το συγκεκριμένο ρούτερ. Για αρχή μόνο προβλήματα έχω.
      Κατ' αρχήν εμένα έχει την έκδοση 3.0.10 και δεν βρίσκει νέα έκδοση. Στο MIWifi έχω σαν region italy (δεν έχει Ελλάδα), ενώ στο τηλέφωνο (Mi 9T Pro) έχω Greece.
      Επίσης, απ' οταν το έβαλα δεν μπορώ να συνδεθώ (μόνο με 4G) στο Mi Home.
      Τι μπορεί να φταίει βρε παιδιά?
      Έχω σαλτάρει γιατί έχω ένα σωρό mi smart devices και δεν μπορώ να τα δουλέψω όταν είμαι σπίτι, μέσω wifi
      βαλε region germany στο router δοκιμασε απο miwifi.com σε pc να δεις λιγο τα settings γενικα.. μηπως εχεις κανει καποια λαθος ρυθμιση, εχει βγει version μεχρι και .24 στο οποιο εχει και greece region