Διαφήμιση

Εκδόσεις και δοκιμές-τεστ Google Camera για το Xiaomi Mi Note 10

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Εκδόσεις και δοκιμές-τεστ Google Camera για το Xiaomi Mi Note 10

      Geia σε όλους.
      Ανοίγω αυτό το νήμα εδώ με τα συγκριτικά καμερών Gcam

      Αυτη την στιγμή χρησιμοποιώ την rz_end: MGC-7.2.010-MN10-rZEnd-v1.apk
      ειναι πολυ σταθερη ,δουλεθει αρκετα καλα,καλη ποιότητα αλλα τα χρωμματα ειναι ξεπλυμένα

      Μια άλλη καλη εκδοση ειναι η UltraM8: UltraCam_3.2.3.apk

      πολυ καλη ποιόπτητα αλλα δεν ειναι τοσο σταθερη

      τρίτη εκδοση που χρησιμοποιείται αυτυη την στιμγη η marco: 6.1_GCam_MJL_v3_Miniflex-beta9.apk

      Ολες δεχονται config


      ακόμα :Enabling additional settings in the "Stock" camera.
      1. Using any file manager (for example, "Explorer"), go to the DCIM folder on the internal memory, then to the Camera folder .
      2. Create a folder called Lab_options_visible .
      3. Open stock camera and go to settings ( exprimental settings enabled).
    • Δοκιμασα σήμερα την Parrot043: MGC_7.3.018_Parrot043-v1.apk
      Δείχνει άρκετα καλή.αναμενω να δοκιμάσω και νυχτερινές λήψεις
    • Εγω δοκιμασα την Hypercam e3. Αλλα σε νυχτερινη λειτουργια μου κρασαρε!!!
      Λογικα εχουν αρχισει ολοι να βγαζουν εκδοσεις με 7.3 οποτε σιγα σιγα θα στρωνει κιαλλο! Αν κ κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεται η gcam σε αυτο το κινητο....
      Mi 11 pro
    • Διαφήμιση
    • Ουτε καν έχω βάλει gcam.. δεν είμαι τόσο ιδιότροπος...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • καλημερα και καλο μηνα..με την μεταβαση σε ανδροιδ 10 νομιζω η καμερα εινα ανωτερη πολυ ειδικα σε νυχτερινες ληψεις.Αλλα παλι δνε φτανειο την gcam
    • Το πρόβλημα είναι οι νυχτερινές λήψεις, δεν έχουν καλή ποιότητα σε σχέση με τον φακό που είναι εξοπλισμένη αυτή η συσκευή, κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος
    • Εγω οσες δοκιμες κ να εκανα με διαφορες gcam δεν ειχα το επιθυμητό αποτέλεσμα... Η μαμα καμερα βγαζει εξισου καλες φωτογραφιες την νυχτα. Με λιγο καλυτερο software θα ειναι απιαστο
      Mi 11 pro
    • Διαφήμιση
    • εγω βλεπω π[ολυ διαφορα σε νυχτερινες αλλα χωρος καμια ρυθμιση διοτο δεν εξρω να κανω.
    • Ο/H giannisgr41 έγραψε:

      Geia σε όλους.
      Ανοίγω αυτό το νήμα εδώ με τα συγκριτικά καμερών Gcam

      Αυτη την στιγμή χρησιμοποιώ την rz_end: MGC-7.2.010-MN10-rZEnd-v1.apk
      ειναι πολυ σταθερη ,δουλεθει αρκετα καλα,καλη ποιότητα αλλα τα χρωμματα ειναι ξεπλυμένα

      Μια άλλη καλη εκδοση ειναι η UltraM8: UltraCam_3.2.3.apk

      πολυ καλη ποιόπτητα αλλα δεν ειναι τοσο σταθερη

      τρίτη εκδοση που χρησιμοποιείται αυτυη την στιμγη η marco: 6.1_GCam_MJL_v3_Miniflex-beta9.apk

      Ολες δεχονται config


      ακόμα :Enabling additional settings in the "Stock" camera.
      1. Using any file manager (for example, "Explorer"), go to the DCIM folder on the internal memory, then to the Camera folder .
      2. Create a folder called Lab_options_visible .
      3. Open stock camera and go to settings ( exprimental settings enabled).
      Η MJL 6.1 Miniflex λειτούργησε σωστά στο Mi Note 10; Είχες προβλήματα; Πως σου φάνηκαν οι φωτογραφίες σε σχέση με την stock; Την έχω και εγώ στο Mi8 και λειτουργεί άψογα.
    • καλημερα ,η MJL 6.1 Miniflex λειτουγησε τελικα ,πρεπει να φορτωσεις xml αναγκαστικα για να δουλεψει.Αυτη την στινμγη εχω πανω την μαμισια ,την MJL 6.1 Miniflex και την onfire 7.3.20_1.8.1

      σε ληψεις εξω με ηλιο δεν θα δεις ιδιαιτερη διαφορα αναμεσα στις 3 αλλα η 1 Miniflex κερδιζει λιγο σε λεπτομέρεια.αυτο φαίνεται ειδικα οταν αλλαζεις τα xml on the fly,αναλογα τι σκηνη τραβας,εχω 3 xml προφιλ ενεργα(ηλιο,νυχτα,προσωπα).
      σε νυχτερινες η διαφορα ειναι τεράστια και η MJL 6.1 Miniflex υπερεχει σαφως με το night xm και το awd ενεργο.δνε εχω φορτωσει xml για νυχτα στην onfire,δεν υπαρχει ακομα.
      σε σελφι δνε υπαρχει απλα αναταγωνισμος η μαμισια εινει χαλια μπροστα στις; αλλες
    • Ο/H giannisgr41 έγραψε:

      καλημερα ,η MJL 6.1 Miniflex λειτουγησε τελικα ,πρεπει να φορτωσεις xml αναγκαστικα για να δουλεψει.Αυτη την στινμγη εχω πανω την μαμισια ,την MJL 6.1 Miniflex και την onfire 7.3.20_1.8.1

      σε ληψεις εξω με ηλιο δεν θα δεις ιδιαιτερη διαφορα αναμεσα στις 3 αλλα η 1 Miniflex κερδιζει λιγο σε λεπτομέρεια.αυτο φαίνεται ειδικα οταν αλλαζεις τα xml on the fly,αναλογα τι σκηνη τραβας,εχω 3 xml προφιλ ενεργα(ηλιο,νυχτα,προσωπα).
      σε νυχτερινες η διαφορα ειναι τεράστια και η MJL 6.1 Miniflex υπερεχει σαφως με το night xm και το awd ενεργο.δνε εχω φορτωσει xml για νυχτα στην onfire,δεν υπαρχει ακομα.
      σε σελφι δνε υπαρχει απλα αναταγωνισμος η μαμισια εινει χαλια μπροστα στις; αλλες
      Ευχαριστώ για την απάντηση. Όταν λες για την 6.1 Miniflex ότι πρέπει να φορτώσεις xml για δουλέψει εννοείς τα ενσωματωμένα xml που έχει ήδη μέσα; Εγώ χρησιμοποιώ στο Mi8 την 6.1 Miniflex v3.5 με τα ενσωματωμένα xml. Κάνοντας δηλαδή διπλό κλικ δίπλα στο κουμπί που πατάμε για να βγάλουμε φωτογραφία. Συγκεκριμένα έχω επιλεγμένο το Jahid Day.xml
      marco: 6.1_GCam_MJL_v3.5_Miniflex.apk
      Μπορείς να την εγκαταστήσεις και να μου πεις αν δουλεύει κανονικά; Αν σου δουλέψει θα δεις εκπληκτικά αποτελέσματα.
      Δοκίμασε και το Diamond.xml, είναι στα ενσωματωμένα.
    • Διαφήμιση
    • Εχω μια απορία.... Εφόσον βάζετε την gcam τότε γιατι δεν περνεται άλλο τηλέφωνο;; Η μαμά εφαρμογή είναι ότι καλύτερο....για της δυνατότητες που παρέχει ...

      Μια φορά έβαλα gcam και έτσι όπως μπήκε έτσι βγήκε...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...