Διαφήμιση

MODED MIUI ROMs & TWRP για το RedMi Note 3 PRO (Kenzo) by CrisBalGreece

    • ROM
    • Ενημερώθηκε
    • RedMi Note 3 Pro
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H gasel έγραψε:

      Απίστευτο το kenzo ακόμη και μετά από τόσα χρόνια. @CrisBalGreece εξαιρετική η rom. Την πέρασα και με wipe internal γιατί είχα μια παλιά rom από xiaomi.eu και το kenzo απλά πετάει.
      Ευχαριστώ όλα τα παιδιά αλλά και το forum που τόσα χρόνια στηρίζουν με rom τα xiaomi μας.
      :thumbsup:
      Όπως ακριβώς το είπες.
      Όλα τα εύσημα πάνε στα παιδιά εδώ που κάνουν φανταστική δουλειά χρόνια τώρα.
      • Χαίρομαι που σου δουλεύει ωραία.. Άλλωστε την έχω κι εγώ επάνω από την πρώτη μέρα.. :D :)
      ---- ;) Προσπαθούμε όλοι μαζί, να κάνουμε τα κινητά μας καλύτερα! ;) ----
    • Kαλησπέρα παιδια.Στο redmi note 3 PRO Snapdragon εχω βαλει την παλιά xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_V10_arΩma_9.3.7 και σκεφτομαι να βαλω κατι καινουργιο με καλη διαρκεια στη μπαταρια.ποια απο τις παρακατω προτεινεται? απο Nougat υπαρχει κατι αξιόλογο?

      MIUI-11 Transf 11.0.1.0
      #Miui 10 kenzo 9.3.14 ported from Kate#
      #Miui 10 kenzo 9.3.7 rebuild - xiaomi-miui.gr ROM#
    • Ο/H travoltas έγραψε:

      Kαλησπέρα παιδια.Στο redmi note 3 PRO Snapdragon εχω βαλει την παλιά xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_V10_arΩma_9.3.7 και σκεφτομαι να βαλω κατι καινουργιο με καλη διαρκεια στη μπαταρια.ποια απο τις παρακατω προτεινεται? απο Nougat υπαρχει κατι αξιόλογο?

      MIUI-11 Transf 11.0.1.0
      #Miui 10 kenzo 9.3.14 ported from Kate#
      #Miui 10 kenzo 9.3.7 rebuild - xiaomi-miui.gr ROM#
      Αν σου δούλευε το fingerprint στη παλιά 9.3.7 σημαίνει ότι ότι έχεις fpc άρα λογικά θα δουλεύει και στη nougat. Κάνε μπακαπ και δοκίμασε. Αλλιώς. 9.3.7 και 9.3.14 δεν έχουν σημαντικές διαφορές.
      Μετά πας σε Pie Q Android 10 custom
      ---- ;) Προσπαθούμε όλοι μαζί, να κάνουμε τα κινητά μας καλύτερα! ;) ----
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα και από εμένα. Πέρασα τη ρομ του CrisBalGreece . Εξαιρετική, πάει σφαίρα, αλλά... Όταν ανοίγει η κάμερα σκοτεινιάζει η οθόνη, ασχέτως ρύθμισης φωτεινότητας... Αυτό, εντάξει, δεν είναι και τόσο σοβαρό, αλλά, όταν πάω να τραβήξω βίντεο πετάει σφάλμα ότι δεν μπορεί να κάνει σύνδεση με την κάμερα... Ήταν και ο λόγος που γύρισα στην 8.7.3 η οποία -αν και παρωχημένη- δουλεύει βράχος.
      Αν ξέρει κανείς κάτι για το παραπάνω θέμα και μπορεί να δώσει καμιά συμβουλή είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.
      Ευχαριστώ.
    • Ο/H ggtaxo έγραψε:

      Καλησπέρα και από εμένα. Πέρασα τη ρομ του CrisBalGreece . Εξαιρετική, πάει σφαίρα, αλλά... Όταν ανοίγει η κάμερα σκοτεινιάζει η οθόνη, ασχέτως ρύθμισης φωτεινότητας... Αυτό, εντάξει, δεν είναι και τόσο σοβαρό, αλλά, όταν πάω να τραβήξω βίντεο πετάει σφάλμα ότι δεν μπορεί να κάνει σύνδεση με την κάμερα... Ήταν και ο λόγος που γύρισα στην 8.7.3 η οποία -αν και παρωχημένη- δουλεύει βράχος.
      Αν ξέρει κανείς κάτι για το παραπάνω θέμα και μπορεί να δώσει καμιά συμβουλή είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.
      Ευχαριστώ.
      Καλημέρα. Για ποια μιλάς από τις 3? Οι 9.3.7 και 9.3.14 δεν έχουν κανένα πρόβλημα γιατί τις δοκίμασα.καιντις 2 και είμαι με την 9.3.14 από την 1ημερα Αν μιλάς για τηνNougat δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια γιατί την κράτησα λίγο λόγω του ότι δεν δουλεύει το fingerprint επειδή έχω goodix. Πήγαινε λοιπόν με 9.3.7 η 9.3.14 και 7α είσαι κομπλέ.Η μετά πας σε 9αρα ή 10αρα custom.
      ---- ;) Προσπαθούμε όλοι μαζί, να κάνουμε τα κινητά μας καλύτερα! ;) ----
    • Ο/H CrisBalGreece έγραψε:

      Ο/H ggtaxo έγραψε:

      Καλησπέρα και από εμένα. Πέρασα τη ρομ του CrisBalGreece . Εξαιρετική, πάει σφαίρα, αλλά... Όταν ανοίγει η κάμερα σκοτεινιάζει η οθόνη, ασχέτως ρύθμισης φωτεινότητας... Αυτό, εντάξει, δεν είναι και τόσο σοβαρό, αλλά, όταν πάω να τραβήξω βίντεο πετάει σφάλμα ότι δεν μπορεί να κάνει σύνδεση με την κάμερα... Ήταν και ο λόγος που γύρισα στην 8.7.3 η οποία -αν και παρωχημένη- δουλεύει βράχος.
      Αν ξέρει κανείς κάτι για το παραπάνω θέμα και μπορεί να δώσει καμιά συμβουλή είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.
      Ευχαριστώ.
      Καλημέρα. Για ποια μιλάς από τις 3? Οι 9.3.7 και 9.3.14 δεν έχουν κανένα πρόβλημα γιατί τις δοκίμασα.καιντις 2 και είμαι με την 9.3.14 από την 1ημερα Αν μιλάς για τηνNougat δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια γιατί την κράτησα λίγο λόγω του ότι δεν δουλεύει το fingerprint επειδή έχω goodix. Πήγαινε λοιπόν με 9.3.7 η 9.3.14 και 7α είσαι κομπλέ.Η μετά πας σε 9αρα ή 10αρα custom.
      Καλησπέρα.
      Τη nougat είχα βάλει. Πάντως, πέρα από αυτά τα θεματάκια (το δαχτυλικό αποτύπωμα δεν το θεωρώ καν σημαντικό) η ρομ πάει σφαίρα. Κρίμα που τρώει το σκάλωμα η φωτογραφική.
    • Καλημέρα στην ομάδα, πέρασα την 9.3.7 του CrisBalGreece στο kenzo μου. Όλα καλά το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία, την άλλαξα πρόσφατα. Έχει κάποιος καμιά πρόταση (ρομ, κερνελ) πού είναι καλή λύση για καθημερινή χρήση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    • Διαφήμιση