Διαφήμιση

Προβλήματα συνδεσιμοτητας

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Το νεο φρεσκο κολπο που μου κανει ειναι οτι μεγενθυνει κατα ενα περιεργο τροπο το μενου και κοβει στις ακρες δεξια αριστερα
      Images
      • Το νεο κολπο του RN8.jpg

        165,37 kB, 1.060×1.885, viewed 67 times
    • Ο/H elpa02 έγραψε:

      Τελικα περασα την xiaomi-miui.gr 11.0.3 Stable αλλα εχω ακομα τα ιδια θεματα, δλδ amazfit app, android auto και bluetooth συνδεμενο δε παιζουν με τιποτα!!! ΟΠως ειχα αναφερει και στο πρωτο ποστ to RN6pro τα δουλευει ολα μαζι και ταυτοχρονως χωρις κανενα θεμα αλλα δεν εχω ουτε τις γνωσεις ουτε την εμπιερια να καταλαβω τι μπορει να πηγαινει στραβα με το RN8. Στα developer options και τα 2 τηλεφωνα εβαλα στο RN8 τις ιδιες ρυθμισεις του RN6pro οσον αφορα το avrcp, aurio smaple raet,a audio bits per sample, audio channel mode Audio lhdc codec κλπ αλλα και παλι δε δουλευι σωστα.
      Με απεγκατεστημενη την εφαρμογη amazfit στρωνει καπως το πραμα δουλειευ το android auto αλλα και παλι στις εξερχομενες κλησεις κοβεται η η bluetooth συνδεση το τηλεφωνο νομιζει οτι ειναι ακομα συνδεμενο η αλλη συσευη οχι και κολλαει το συμπαν.

      Αυτα και περαστικα μας


      ps Εχω μια ελπίδα μηπως και με android 10 αλλαξει κατι η μπα?
      Στα περισσοτερα budget κινητα η κεραια του wifi χρησιμοποιειται και απο το bluetooth.Δυστυχως αυτο προκαλει προβληματα.Οχι οτι ειναι λυση αλλα δοκιμασε να δεις αν με κλειστο το wifi εχεις θεμα.
    • Το κοιταξα και με κλειστο wifi δυστυχως τα ιδια. Απο οσο μπορω να καταλαβω δε μπορει να διαχειριστει πολλαπλες bluetooth συνδεσεις οπως επίσης ξερω αν ειναι θεμα software η οχι ωστε να ελπίζω σε λυση απο μελλοντικη αναβαθμιση.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H elpa02 έγραψε:

      Το κοιταξα και με κλειστο wifi δυστυχως τα ιδια. Απο οσο μπορω να καταλαβω δε μπορει να διαχειριστει πολλαπλες bluetooth συνδεσεις οπως επίσης ξερω αν ειναι θεμα software η οχι ωστε να ελπίζω σε λυση απο μελλοντικη αναβαθμιση.
      Το πιθανοτερο ειναι να ειναι αδυναμια απο πλευρας hardware να διαχειριστει πολλες συνδεσεις.Εγω αντιμετωπιζω αλλο θεμα με το κινητο της κοπελας μου.Λογω κακης ληψης απο τον υπολογιστη που βρισκεται απομακρυσμενα απο τον ρουτερ εκανα αλλαγη στο καναλι συνδεσης και στον τυπο συνδεσης, απο b/g/n σε g/n.Απο τοτε της βγαζει το παρακατω μνμ στο κινητο καθε φορα που ανοιγει το wifi, οπως φαινεται στην εικονα.

      Καθε φορα παταει διατηρηση και παλι τα ιδια.Εχω κανει τα εξης απο τοτε, επανεφερα τις αλλαγες που εκανα στο ρουτερ στις προηγουμενες.Διεγραψα την αποθηκευμενη συνδεση με το ρουτερ της απο το κινητο, διεγραψα ολα τα αποθηκευμενα wifi στο κινητο, εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο ρουτερ, αλλαξα καποιες προσθετες ρυθμισεις σχετικα με το wifi (DHCP στατικη συνδεση κτλπ).Τιποτα απολυτως, συνεχιζει να πεταγεται το ιδιο μνμ.Τρεχει την ελληνικη η european ρομ 11.0.2.0 δε θυμαμαι ακριβως ποια της ειχα αφησει τελικα, ρουταρισμενη με magisk.Δυστυχως λογω της μεγαλης αποστασης και του κορονοιου δε μπορω να παω να κανω επαναφορα ρυθμισεων η καθαρη εγκατασταση.Καμια ιδεα ρε παιδια, σωστε με απο τη γκρινια (εσυ φταις που τα πειραξες κτλπ...).
    • Πες της να δοκιμάσει με κλειστό το bluetooth...11.0.2.0 είχε βγει για το Redmi Note 8 pro αν θυμάμαι καλά...όχι για το απλό με τον snapdragon :/
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Πες της να δοκιμάσει με κλειστό το bluetooth...11.0.2.0 είχε βγει για το Redmi Note 8 pro αν θυμάμαι καλά...όχι για το απλό με τον snapdragon :/
      Το απλο ειναι σιγουρα αλλα δε θυμαμαι την εκδοση της ρομ ακριβως.Το bluetooth ειναι μονιμα κλειστο, δε το χρησιμοποιει ποτε, αλλα δοκιμασαμε ηδη να το ανοιξει και κλεισει για σιγουρια.
    • Αν έχεις βάλει κωδικό WEP, δοκίμασε να αλλάξεις σε WPA-PSK
      Επίσης άλλαξε κανάλι wifi σε κάτω από 11
    • Διαφήμιση
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Αν έχεις βάλει κωδικό WEP, δοκίμασε να αλλάξεις σε WPA-PSK
      Επίσης άλλαξε κανάλι wifi σε κάτω από 11
      Δυστυχως δεν ειναι εκει το θεμα, απο πριν ηταν σε wpa2 και καναλι 1 και τωρα επισης ειναι ακριβως ετσι οι ρυθμισεις.
    • Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου WiFi κ δεδομένων.. Να γράψει στην αναζήτηση του κινητού επαναφ.. Κ θα το βγάλει...
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Δοκίμασες ποιο μεγάλο κανάλι ?
      Δοκιμασα τα βασικα καναλια 1, 6, 11.Το θεμα ειναι οτι και πριν στο 1 ηταν και δεν ειχε κανενα θεμα.

      Ο/H George 21 έγραψε:

      Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου WiFi κ δεδομένων.. Να γράψει στην αναζήτηση του κινητού επαναφ.. Κ θα το βγάλει...
      Το εκανα και αυτο.

      Εδωσα μερικες μερες να αξιολογησω την κατασταση γιατι αφου εφαρμοσα τα παραπανω η κατασταση βελτιωθηκε.Τελικα παραμενει βελτιωμενη, δεν το βγαζει τοσο συχνα το μνμ, αλλα δεν λυθηκε κιολας το προβλημα.Ειναι και το ρουτερ για τα μπαζα, Zte H108L, αλλα για τα μπαζα ηταν και πριν που δεν υπηρχε θεμα.Αυτο με κανει να σκεφτομαι οτι το προβλημα ειναι απο μεριας κινητου μαλλον.
    • Διαφήμιση
    • Σημερα ανακάλυψα το εξής σχετικά με την Bluetooth σύνδεση. Δεν έχω εγκατεστημένο amazfit για το ρολόι που έκανε προβλήματα και δεν είχα σήμερα ούτε ακουστικά συνδεδεμένα. Το τηλέφωνο ήταν συνδεμένο με by μόνο στο αυτοκίνητο και έπαιζε μουσική . μόλις έγινε εισερχόμενη κλήση κόπηκε η σύνδεση. Δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει κάποιον να καταλάβει τι μπορεί να φταίει. Το ίδιο κανει και όταν είναι συνδεμένο σε διαφορετικές συσκευές και πάει να δεχτεί κλήση.
      Υπάρχουν διάφορα προφίλ λειτουργίας handsfree?