Διαφήμιση

Καμία αντιδραση MiBand2 σε εισερχόμενες κλήσεις

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 22/10/2021) !!! <<

Γίνεται η διανομή των νέων MIUI 12.Χ ROM 21.10.20 για 25 συσκευές (Ολοκληρώθηκε)

Από τις 15 Σεπτεμβρίου έχει σταματήσει η εβδομαδιαία διανομή των ROM για τα Mi 11, Mi 11 Pro/Ultra, Redmi K40 Pro/+/Mi 11i, Mi 11 Lite 5G, Mi 10S και POCO F3/Redmi K40 λόγω των δοκιμών στο Android 12.

Από τις 27 Νοεμβρίου σταματά η διανομή των εβδομαδιαίων Beta ROM για τις ακόλουθες συσκευές : Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T/Redmi K20, Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro, Mi 9 Lite/Mi CC9, Mi 9 Pro 5G, Redmi Note 8.

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Καμία αντιδραση MiBand2 σε εισερχόμενες κλήσεις

Καλημέρα και καλή χρονιά

εκπαιδεύοντας τον πατέρα μου στο κινητό που πήρε ως δώρο, μεταξύ άλλων του έβαλα το επίσημο (από Play Store) MiFit για το MiBand2 που έχει. Το band συνδέθηκε κανονικά, έκανε και μία αναβάθμιση που ήθελε, αλλά υπάρχει πρόβλημα με τις εισερχόμενες κλήσεις. Συγκεκριμένα, παρότι έχω δώσει τις άδειες που ζήτησε, όταν χτυπάει το τηλέφωνο το band δεν αντιδρά καθόλου, δηλαδή όχι μόνο δεν δειχνει στην οθόνη το όνομα (ή τον αριθμό) αυτού που καλεί αλλά δεν δείχνει καν ότι γίνεται κλήση ούτε δονείται

Έχει κανείς μήπως κάποια ιδέα που θα μπορούσε να οφείλεται το πρόβλημα;

Ευχαριστώ
      Μύρων
    • Ο/H MyronG έγραψε:

Καλημέρα και καλή χρονιά

εκπαιδεύοντας τον πατέρα μου στο κινητό που πήρε ως δώρο, μεταξύ άλλων του έβαλα το επίσημο (από Play Store) MiFit για το MiBand2 που έχει. Το band συνδέθηκε κανονικά, έκανε και μία αναβάθμιση που ήθελε, αλλά υπάρχει πρόβλημα με τις εισερχόμενες κλήσεις. Συγκεκριμένα, παρότι έχω δώσει τις άδειες που ζήτησε, όταν χτυπάει το τηλέφωνο το band δεν αντιδρά καθόλου, δηλαδή όχι μόνο δεν δειχνει στην οθόνη το όνομα (ή τον αριθμό) αυτού που καλεί αλλά δεν δείχνει καν ότι γίνεται κλήση ούτε δονείται

Έχει κανείς μήπως κάποια ιδέα που θα μπορούσε να οφείλεται το πρόβλημα;

Ευχαριστώ
      Μύρων

φίλε μου καλησπέρα,

εγώ που είχα αρκετό καιρό το mi band 2 με κινητό samsung galaxy j5 και ακολουθωντας κατά γραμμα τις οδηγίες του forum

Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + Mi Band 3 με Ελληνικό & Αγγλικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 4.0.11 Stable]

είχα και ελληνικά δίχως ερωτηματικά και ειδοποίησης σε όλα (κλήσεις, μηνύματα κ.α) άπλα μου άρεσε και το δούλευα μόνο με το notify & fitness καθώς ήταν άψογη λειτουργία του σε σχέση με το mi fit..
      live every day as it was the last day of your life!!
    • Καλημέρα

ευχαριστώ για την απάντηση. αν και είχα διαβάσει την συγκεκριμένη συζήτηση, θα την ξαναδιαβάσω επισταμένα αν τυχόν μου ξέφυγε κάτι
    • Διαφήμιση