Διαφήμιση

Εφαρμογή επαφών (contacts and dialer) στο poco f1

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Εφαρμογή επαφών (contacts and dialer) στο poco f1

      Κυρίες και κύριοι, καλησπέρα.
      Πρόσφατα άλλαξα το αρχαίο redmi note 3 μου με ένα poco f1.
      Από το τηλέφωνο έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Έχω μόνο ένα πρόβλημα το οποίο προσπαθώ να λύσω.

      Μπαίνοντας στην εφαρμογή των επαφών, επιλέγω το όνομα που θέλω να καλέσω και πατάω παρατεταμένα πάνω στον αριθμό του για να μου εμφανίσει τις επιλογές dial on sim 1 και dial on sim 2. Σε αυτό το σημείο, το παρατεταμένο tap δεν πιάνει πάντα και πρέπει να το προσπαθήσω αρκετές φορές μέχρι να πιάσει και να μου εμφανίσει την επιλογή που θέλω. Το ίδιο πρόβλημα εμφανίζει και όταν κάνω μονό tap ώστε να καλέσει έναν αριθμό. Αυτό το πρόβλημα δεν μου το βγάζει όταν κάνω ακριβώς το ίδιο στους πρόσφατα κλειθέντες αριθμούς. Το κάνει μόνο όταν κάνω κλήση μέσω των επαφών.

      Ήλπιζα το πρόβλημα να λυθεί αλλάζοντας την rom στην ελληνική miui 11.0.5 stable αλλά δεν λύθηκε.
      Υπάρχει πάντα η επιλογή αλλαγής εφαρμογής κλήσεων (π.χ. drupe) αλλά θα ήθελα αυτή να είναι η τελευταία λύση.

      Το έχει συναντήσει κανείς άλλος αυτό; Βρήκε λύση στο πρόβλημα;

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.