Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Stable Android 9 Pie update - Οδηγός, Tips, βήμα βήμα

    • Οδηγός

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Stable Android 9 Pie update - Οδηγός, Tips, βήμα βήμα

      Καλησπέρα, πλέον είμαι και εγώ κάτοχος του mi box s λόγω αλλαγή του cosmote tv go στο νέο app. Ήθελα να ρωτήσω στο Netflix πως μπορω να δω σε τι ποιότητα παίζει η ταινία ? Στο control της τηλεόρασης πατάς το info και σου δείχνει π.χ. ότι σου δείχνει εκείνη τη στιγμή σε 720 ή 1080. Στο mi πως μπορώ να το δω?

      Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H yiatsou έγραψε:

      Καλησπέρα, πλέον είμαι και εγώ κάτοχος του mi box s λόγω αλλαγή του cosmote tv go στο νέο app. Ήθελα να ρωτήσω στο Netflix πως μπορω να δω σε τι ποιότητα παίζει η ταινία ? Στο control της τηλεόρασης πατάς το info και σου δείχνει π.χ. ότι σου δείχνει εκείνη τη στιγμή σε 720 ή 1080. Στο mi πως μπορώ να το δω?

      Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Καλησπέρα. Θα πας στης ρυθμίσεις του box (δεν θυμάμαι ακριβώς που αυτήν την ώρα) στης ρυθμίσεις hdmi-ανάλυσης κάτι τέτοιο και εκεί θα δεις ανάλογα τι υποστηρίζει η tv
      σου τι maximum ανάλυση που σου επιτρέπει να διαλέξεις..Παραπάνω δεν θα μπορείς να δεις όποια ταινία και να διαλέξεις..Και στο netflix (απο το box) αν θυμάμαι καλά πριν
      διαλέξεις και πατήσεις play σε κάποια ταινία πάνω εκεί δίπλα από τον τίλο σου λέει σε κάθε ταινία τι ανάλυση είναι πριν την δεις !! :thumbup:
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Stable Android 9 Pie update - Οδηγός, Tips, βήμα βήμα

      Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Ίσως να μην το έγραψα σωστά.
      Η τηλεόραση μου ξέρω ότι παίζει μέχρι 1080. Απλά λέω λόγω ταχύτητας δικτύου σε τι ταχύτητα γίνεται το streaming την δεδομένη στιγμή. Π.χ στην αλλη μου τηλεόραση με ενσωματωμένο το netflix πατώντας το κουμπί i στο τηλεκοντρόλ σου δείχνει την ανάλυση που παίζει η ταινία την δεδομένη στιγμή. Έχω δει να ξεκινά 480 και μετά να ανεβαίνει 1080 ή να μένει 720. Επίσης σου δείχνει το data rate ,π.χ 3.1Mbps.
      Αυτό μπορεί να εμφανιστεί στο mi?

      Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Stable Android 9 Pie update - Οδηγός, Tips, βήμα βήμα

      Καλησπέρα κ εγώ κάτοχος του mi box μολης χτες αλλά έκανα το λάθος και έκανα την αναβάθμιση αμέσως μολης το πήρα... Πρώτο πρόβλημα δεν μπορώ να κάνω μετάδοση από το κηνητο με ήχο δεύτερο πως μπορώ να περάσω τον goggle brawnser??

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H bilis1234 έγραψε:

      Καλησπέρα κ εγώ κάτοχος του mi box μολης χτες αλλά έκανα το λάθος και έκανα την αναβάθμιση αμέσως μολης το πήρα... Πρώτο πρόβλημα δεν μπορώ να κάνω μετάδοση από το κηνητο με ήχο δεύτερο πως μπορώ να περάσω τον goggle brawnser??

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Καλησπέρα φίλε μου. Μπορείς σε παρακαλώ να εξηγήσεις τι ακριβώς θες να κάνεις μετάδοση από το κινητό στο box γιατί δεν σε κατάλαβα. Όσο για Browser δες στην αρχή το πρώτο ποστ μου και θα δεις τι και πως.
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Stable Android 9 Pie update - Οδηγός, Tips, βήμα βήμα

      Καλησπέρα στην παρέα. Έχω το εξής πρόβλημα με το mi box s 4 : ενώ είναι συνδεδεμένο στο wifi κανονικά βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι συνδεδεμένο στο internet και δεν παίζει YouTube ούτε ανοίγει το Play Store. Παίζει κανονικά τα Netflix και Kodi. Έχω κάνει επανεκκίνηση , αποσύνδεση από το ρεύμα και διαγραφή του δικτύου WiFi και επαναγκτάσταση αλλά τίποτα.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλησπέρα φίλε μου. Αυτά τα κουλά στα έκανε ξαφνικά ενώ δούλευαν τα πάντα η μετά από αναβάθμιση κλπ ?? Έκανες hard reset όταν έγινε η μεγάλη αναβάθμιση σε android 9 η όχι ??
      Στο μενού του WiFi σου δείχνει ότι είσαι συνδεδεμένος με το δίκτυο του σπιτιού σου ?? Αν ναι δοκίμασε να αλλάξεις συχνότητα channel του Wifi παίζει ρόλο και αυτό και ξανά
      δοκίμασε με άλλη συχνότητα να κάνεις την σύνδεσή σου. Επίσης κατέβασε έναν browsher και μπες από εκεί ίντερνετ απλές σελίδες π.χ google κλπ να δεις από εκεί σε
      συνδέει η όχι. Κάνε ένα log out και ενα login ξανά το gmail σου από την συσκευή να δεις πως συμπεριφέρεται και μας ξανά λες τι αποτέλεσμα θα βγει !! :thumbup:
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Διαφήμιση
    • Mπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως κάνουμε τον slideload default launcher ?
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Καλημέρα.
      Καινούριος με το άθλημα. Σύνδεσα ένα εξωτερικό πληκτρολόγιο για άνεση και ήθελα να γράφω ελληνικά ενώ το interface είναι στα αγγλικά. Κατέβασε το external keyboard helper. Ενεργοποίησα την αλλαγή γλώσσας και όλα καλά μέχρι εδώ. Το πρόβλημα δημιουργείται στο youtube. Εκεί μόλις αλλάζω τη γλώσσα του εξωτερικού πληκτρολόγιο σε ελληνικά δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση. Αγγλικά όταν το γυρνάω δουλεύει μια χαρά. Μήπως έχετε Καμια βοήθεια;
      Ευχαριστώ
    • Mi Box 4s Pro

      Παιδια καλησπερα! Ειμαι νεο μελος ! Θα ηθελα τα φωτα σας. Μολις μου ηρθε απο Κινα το Mi Box 4s PRo αλλα δεν ειναι το global version οποτε εχω θεματα !! Μπορω να βαλω την rom του 4s και αν ναι το εχει κανει καποιος ;
    • Διαφήμιση
    • Xiaomi announces the Mi Box 4S Pro with 8K video decoding - GSMArena.com news


      "Xiaomi said that it doesn't have plans to release the Box 4S Pro internationally"

      Μάλλον βιάστηκες να το παραγγείλεις.
      Για το εάν μπορείς να περάσεις global rom από το mi box s , είναι πολύ παρακινδυνευμένο γιατί θα μπρικάρει. Το ένα (Mi box s) έχει 4 πυρήνες arm cortex Α53 με χρονισμό στα 1512gh ο amlogic s905x και gpu κάρτα γραφικών mali-450.
      Το άλλο (xiaomi mi box 4S pro) έχει 4 πυρήνες arm cortex A55 με χρονισμό στους 1908ghz (για εμένα σίγουρα τον amlogic s905x3) με κάρτα γραφικών gpu mali g-31. Άλλο λογισμικό, το ένα android tv το άλλο ένα μίγμα android tv και miui.