Διαφήμιση

[Miui 11 20.1.9] Διανομή των νέων MIUI 11 - XTRV ROM για 22 συσκευές

    • Σε εξέλιξη
    • ROM
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Με τη νεα xtrv εχει αλλαξει το εικονιδιο στις συντομευσεις που ελεγε GPS και πλεον το αναφερει ως ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ.
      Πατωντας παρατεταμενα επανω του παλιοτερα εβγαζε επιλογες για χρηση μονο του gps της συσκευης ή υψηλη ακριβεια ή εξοικονομισης ενεργειας. Πλεον εμφανιζει αλλο μενου που λειπουν αυτα ή τα αναφερει καπως αλλιως που δε μπορω να τα καταλαβω. Ειναι καποια επιλογη που να κανει χρηση μονο του gps της συσκευης καπου?


      edit: το καταλαβα :) απενεργοποιω τη χρηση του a-gps και κατω που αναφερει ακριβεια τοποθεσιας.

      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • και με το A-GPS μόνο το GPS χρησιμοποιεί κατεβάζοντας ανά διαστήματα λίγα kb από συγκεκριμένους servers για ταχύτερο lock,
      δεν είναι κακό...νομίζω αυτή η επιλογή έλειπε πριν(έπρεπε να το έχεις στην υψηλή ακρίβεια)
      και στο μόνο GPS είχε μια σχετική καθυστέρηση το RN7
    • Καλησπέρα στη παρέα!
      Σε Redmi Note 7 μετά από clean install την νεα xtrv ξανακόλλησε ο proximity sensor
      και δεν ρυθμίζεται ο ήχος στο ακουστικό κατά την διάρκεια της κλήσης (δεν αυξομειώνεται).
      Έχει κάποιος αντίστοιχα προβλήματα?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H pankir έγραψε:

      Καλησπέρα στη παρέα!
      Σε Redmi Note 7 μετά από clean install την νεα xtrv ξανακόλλησε ο proximity sensor
      και δεν ρυθμίζεται ο ήχος στο ακουστικό κατά την διάρκεια της κλήσης (δεν αυξομειώνεται).
      Έχει κάποιος αντίστοιχα προβλήματα?
      τι τo 'θελες το clean? μια χαρά δουλεύουν όλα με dirty... :lol:
      μήπως να την ξανα περνούσες?
    • Σημερα το πρωι εκανε η συσκευη (redmi note 7) επανεκκινηση μονη της, χωρις κανενα λογο, χωρις να αλλαξει κατι στο κινητο. Τυχαιο? αι να δουμε..
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Ο/H xnikos έγραψε:

      Ο/H pankir έγραψε:

      Καλησπέρα στη παρέα!
      Σε Redmi Note 7 μετά από clean install την νεα xtrv ξανακόλλησε ο proximity sensor
      και δεν ρυθμίζεται ο ήχος στο ακουστικό κατά την διάρκεια της κλήσης (δεν αυξομειώνεται).
      Έχει κάποιος αντίστοιχα προβλήματα?
      τι τo 'θελες το clean? μια χαρά δουλεύουν όλα με dirty... :lol: μήπως να την ξανα περνούσες?
      Δυστυχως τα θεματακια ξεκινησαν με dirty, θεωρησα καλο λοιπον να κανω clean install.
      Μπορω να ξαναπερασω στο android 9 χωρις να εχω θεμα brick?
    • απ την στιγμή που μιλάμε για XTRV μπορείς νομίζω, αλλά καλύτερα να πάρεις σαφείς οδηγίες
      εγώ θα σου σύστηνα να μην βιαστείς, δεν μπορεί σε εμένα και στους περισσότερους που την έβαλαν να μην έχει θέματα,
      αλλά σε εσένα μόνο
      για το proximity ενεργοποίησες την αυτόματη φωτεινότητα και reboot?

      πάντως εγώ σου συστήνω να ξανακατεβάσεις το αρχείο και να την ξαναπεράσεις από TWRP μόνο με wipe τα cache

      *επίσης άλλαξες το TWRP με το καινούργιο?
      ΠΟΛΥ πιθανό να φταίει αυτό
    • Διαφήμιση
    • Ο/H pankir έγραψε:

      Μπορω να ξαναπερασω στο android 9
      εγω που πέρασα fastboot (για αλλους λόγους) δεν είχα θέμα.


    • Ο/H xnikos έγραψε:

      απ την στιγμή που μιλάμε για XTRV μπορείς νομίζω, αλλά καλύτερα να πάρεις σαφείς οδηγίες
      εγώ θα σου σύστηνα να μην βιαστείς, δεν μπορεί σε εμένα και στους περισσότερους που την έβαλαν να μην έχει θέματα,
      αλλά σε εσένα μόνο
      για το proximity ενεργοποίησες την αυτόματη φωτεινότητα και reboot?

      πάντως εγώ σου συστήνω να ξανακατεβάσεις το αρχείο και να την ξαναπεράσεις από TWRP μόνο με wipe τα cache

      *επίσης άλλαξες το TWRP με το καινούργιο?
      ΠΟΛΥ πιθανό να φταίει αυτo
      Για το proximity έχω κάνει ότι κάναμε και παλιότερα όσοι είχαμε θέμα. Επίσης από το μενού (*#*#6484#*#*) διαλέγοντας το proximity
      το κινητό μπλοκάρει και μετά από ένα δευτερόλεπτο με ξαναγυρνάει στο dialer. TWRP άλλαξα προχθές, και έκανα την εγκατάσταση.
      Και όπως έγραψα χτες ο ήχος στο ακουστικό δεν αυξομειώνει με τίποτα. Να είμαι τόσο άτυχος?
    • Δοκιμασες να περάσεις το persist.img μεσα απο το twrp να δεις αν βελτιώνεται ή στρώνει το θεμα με το proximity?


    • Διαφήμιση
    • Παρε το persist από μια fastboot rom του κινητού σου κ κάνε το φλας σαν image από το twrp.
      Θα το φλασαρεις στο partition persist.