Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για Mi note 10

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H tacolla έγραψε:

      Καλημέρα σας, μετά από 15 περίπου μέρες χρήσης του κινητού (mi note 10 pro) έχω να πω τα παρακατω
      1) εκπληκτικές λήψεις φωτογραφιών, σε τέτοιο σημείο που ενώ είμαι χρήστης dslr, δε βρίσκω ιδιαίτερο λόγο να κουβαλάω μαζί μου φωτογραφική και φακούς.
      2) ουδέποτε με ενόχλησε η μικρή καθυστέρηση στην επεξεργασία των φωτογραφιών
      3) η οθόνη είναι όλα τα λεφτά, προέρχομαι βέβαια από το mi note 3, που είχε απλή αλλά καλή ips
      4) η μπαταρία βγάζει 1,5 μέρα με πολύ χρήση (πάνω από 7 ώρες sot, πάνω από 3 ώρες κλήσεων)
      5) για νυχτερινές λήψεις με μικρή διαφορά καλύτερη η gcam

      Το συνιστώ ανεπιφύλακτα
      o φακος εχει θεματα...ισως να ειναι και θεμα software.
      Κοντινες φωτογραφιες δεν μπορεις να βγαλεις . Μονο στο κεντρο του καδρου εχεις sharpness.
      Ολο το υπολοιπο ειναι θολο.
    • Το παρέλαβα και εγώ χθες το pro μοντελο.
      Η πρώτη εικόνα που έχω είναι καλή.
      Η οθόνη του πολύ δυνατή , επεξεργαστικα είναι οκ , τίποτα που με προβληματίζει.
      Οκ δεν είναι 845 που είχα αλλά με κατέβασμα λίγο τα γραφικά δείχνει ταχύτατο .
      Κάμερα πολύ καλή από τις λίγες δοκιμές που έκανα.
      Στα μείον είναι το σήμα wifi, χειρότερα από αλλες συσκευές που είχα αλλά τπτ τραγικο.
      Επίσης η μπαταρια σε καμία περίπτωση δεν έχει την απόδοση μιας 5αρας.
      Η κατανάλωση ακόμη και σε αναμονή είναι μεγάλη αλλά ίσως φταίει η πρώτη φόρτιση.
      Όπως και να έχει θα το στρωσουμε.


    • @geoanto555 καλορίζικο και καλομηλιτο το φίλε μου είναι πολύ καλό και πολύ δυνατό όσο το είχα στα χέρια μου τώρα βλέπω τις αναρτήσεις του φίλου μου του @foxy4270 δάσκαλου εκεί πέρα από την Αριδαία και το χαίρομαι μπράβο το παιδί που το πήρε όσο για την μπαταρία όσο το είχα στα χέρια μου η μπαταρία στη δική μου πάντα χρήση μιλάω μου έβγαζε άνετα μιάμιση μέρα
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Διαφήμιση
    • Ευχαριστω.
      Καλά σε μένα δεν τίθεται να μην βγάζει 2-3 γιατί δεν το δουλεύω και πολύ.
      Πάντως δείχνει ότι κάτι δεν πάει καλά με το software του, κάπου το έχουν χάσει και ελπίζω να το βρουν.
      Βέβαια ακόμη είναι η πρώτη ημέρα οπότε η άποψη μου μπορεί να αλλάξει σε λίγο.


    • @geoanto555 με ποια ρομ σου ηρθε?
      Οντως ατην αναμονη τρωει παραπανω απο το φυσιολογικο. Αλλα οταν το δουλευεις δεν καταλαβαινει τπτ. Εμενα μου βγαζει δυο μερες με 7:30 ωρες οθόνης. Βεβαια χωρις oad γιατι καταναλωνει καμποσο. Νομιζω οτι θα το ευχαριστηθεις!!
      Mi 11 pro
    • με Global ηρθε "MI" και αναβαθμισα σε 11,0,9
      Θα δείξει , ακόμη και για την αναμονή . Θα το στρώσω την γραβάτα που θα πάει(να βρω χρόνο να ασχοληθώ βέβαια.)
      Κάτι αλλο γιατι δεν ασχολήθηκα.
      led δεν έχει για ειδοποιήσεις απ όσο ξέρω.
      Τις βγάζει με κάποιο τρόπο ή μονο αν εχεις aod ενεργη?


    • Εκςι που εχει την aod εχει κ πως θελεις να σου έρχονται οι ειδοποιησεις....
      Εχβω το εχω βαλει να αναβουν τα πλαγια της οθονης. Αλλα βεβαια πρεπει να το δεις. Λαμπακι ειδοποιησεων οχι δεν εχει δυστυχως... Γενικα η global εχει θεματα. Η ευρωπαϊκή ειναι πιο στρωτη απο οτι βλεπω.
      Mi 11 pro
    • Διαφήμιση
    • οκ να την περασω αν ειναι την Ευρωπαικη προς το παρων και βλέπουμε..


    • Οι ειδοποιήσεις δεν δουλεύουν χωρίς AOD @chrisnik ??


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Το παρέλαβα και εγώ χθες το pro μοντελο.
      Η πρώτη εικόνα που έχω είναι καλή.
      Η οθόνη του πολύ δυνατή , επεξεργαστικα είναι οκ , τίποτα που με προβληματίζει.
      Οκ δεν είναι 845 που είχα αλλά με κατέβασμα λίγο τα γραφικά δείχνει ταχύτατο .
      Κάμερα πολύ καλή από τις λίγες δοκιμές που έκανα.
      Στα μείον είναι το σήμα wifi, χειρότερα από αλλες συσκευές που είχα αλλά τπτ τραγικο.
      Επίσης η μπαταρια σε καμία περίπτωση δεν έχει την απόδοση μιας 5αρας.
      Η κατανάλωση ακόμη και σε αναμονή είναι μεγάλη αλλά ίσως φταίει η πρώτη φόρτιση.
      Όπως και να έχει θα το στρωσουμε.
      H μπαταρια δεν κανει καλη διαχειριση...συμφωνα με την χωριτικοτητα της θα επρεπε να ειναι πολυ καλυτερη.
      Στην καμερα που το δουλευω αρκετα την ρουφαει σαν νερακι.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Octaviastikos έγραψε:

      @geoanto555 καλορίζικο και καλομηλιτο το φίλε μου είναι πολύ καλό και πολύ δυνατό όσο το είχα στα χέρια μου τώρα βλέπω τις αναρτήσεις του φίλου μου του @foxy4270 δάσκαλου εκεί πέρα από την Αριδαία και το χαίρομαι μπράβο το παιδί που το πήρε όσο για την μπαταρία όσο το είχα στα χέρια μου η μπαταρία στη δική μου πάντα χρήση μιλάω μου έβγαζε άνετα μιάμιση μέρα
      Βασικα εμενα δεν με ικανοποιησε η συσκευη και ηδη σκεφτομαι να το πουλησω.
      Μαλλον δεν ειναι για μενα...