Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για Mi note 10

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση.
      Ξέχασα να το αναφέρω ότι έκανα format data πριν να κανω την εγκατασταση της ελληνικης rom. Εκανα την διαδικασια οπως ακριβως εγραφε ο οδηγος,ειχα σαν backup το Mi 8 μου, και εκανα απο κει την μεταφορα των αρχειων μου στο καινουριο, τωρα το Mi 8 το εκανα και εκεινο format τα data για να το δωσω στον γιο μου, πρεπει να το αφησω ολο το βραδυ να κανει backup στο cloud για να το κανω......στο usb ομως το βλεπει κανονικα !!!! εκεινο ειναι που με τρελλαινει.
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • Ναι η δικιά μας έχει Android 10 απο 9 που ειχε οταν το πηρα.
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • Διαφήμιση
    • Το τελευταίο twrp βάλε κ χρησιμοποίησε τον κωδικό οθόνης της συσκευής αν εχεις


    • Ok θα το δοκιμάσω και θα πω αποτελέσματα.
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • Καλημέρα παιδιά
      @geoanto555 ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, λύθηκε το πρόβλημα με εγκατάσταση του επόμενου twrp, και τώρα όλα καλά. Ευχαριστώ πολύ και πάλι.
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • Ο/H tzome85 έγραψε:

      Εχει βάλει κανείς το naptime στο κινητό μας για να καλυτερέψει το stand by battery drain;
      καλημέρα και καλή δύναμη.Ναι το έχω βάλει εγώ με αρκετά καλά αποτελέσματα θα έλεγα.απο 0% έως 1 % κατά την διάρκεια όλη της νύχτας standby.0 με 1 κάρτα ίσως 1 με τις 2 κάρτες,wifi,data κλειστά,4g και στις 2 κάρτες
    • Διαφήμιση
    • Ο/H giannisgr41 έγραψε:

      Ο/H tzome85 έγραψε:

      Εχει βάλει κανείς το naptime στο κινητό μας για να καλυτερέψει το stand by battery drain;
      καλημέρα και καλή δύναμη.Ναι το έχω βάλει εγώ με αρκετά καλά αποτελέσματα θα έλεγα.απο 0% έως 1 % κατά την διάρκεια όλη της νύχτας standby.0 με 1 κάρτα ίσως 1 με τις 2 κάρτες,wifi,data κλειστά,4g και στις 2 κάρτες
      Απλά ενεργοποιησες το aggressive dose η έκανες και καμία άλλη ρύθμιση;
      [/quote]
    • Ο/H tzome85 έγραψε:

      Ο/H giannisgr41 έγραψε:

      Ο/H tzome85 έγραψε:

      Εχει βάλει κανείς το naptime στο κινητό μας για να καλυτερέψει το stand by battery drain;
      καλημέρα και καλή δύναμη.Ναι το έχω βάλει εγώ με αρκετά καλά αποτελέσματα θα έλεγα.απο 0% έως 1 % κατά την διάρκεια όλη της νύχτας standby.0 με 1 κάρτα ίσως 1 με τις 2 κάρτες,wifi,data κλειστά,4g και στις 2 κάρτες
      Απλά ενεργοποιησες το aggressive dose η έκανες και καμία άλλη ρύθμιση;
      [/quote]aggressive dose+re-apply doze after wakekup.disable location on doze
    • Καλημέρα παιδιά.
      Το Mi note μου σημερα ξυπνησε αναποδα!!!!!!!
      Ζήτησε το magisk manager να κάνω αναβάθμιση το magisk και απο κει και μετα αρχιζει η περιπετεια. Δεν αναγνωριζε το δακτυλικο αποτυπωμα με τιποτα, προσπαθεια να περασω το προηγουμενο magisk,ανεπιτυχης. Προσπαθω να περασω απο πανω την rom να διωξω το root και αρχιζει το πανηγυρι.......δεν ξεκιναει!!!!!!! Ειτε θα κανει επανεκκινηση στο twrp ειτε στο fastboot, οπως του ερθει......
      Format data για να στρωσει? ή υπαρχει περιπτωση να το γλυτωσω.......Θερμη παρακληση μια βοηθεια για να μην το ξαναστηνω απο την αρχη!!!
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............
    • Η σίγουρη λύση (φαντάζομαι) ειναι το φορματ.
      Αν έκανες φλας την ρομ δεν έχεις και πολλές επιλογές.
      Από την στιγμή που μπαίνει σε twrp πάρε τα αρχεία σου backup.


    • Διαφήμιση
    • @geoanto555 ειναι μου φαινεται η εσχατη λυση......
      Θύμισε μου όταν ξεμπερδέψουμε με όλη αυτή την κατάσταση μια και βλέπω ότι είσαι γείτονας!!! να έρθω να κεράσω ένα καφεδάκι Καστοριά!!!!
      Μηχανημα που δουλευει δεν το πειραζεις........εκτος και αν ακουσεις την φωνη που λεει:
      :D :D :D Πειραξε το, πειραξε το, πειραξε το.............