Διαφήμιση

Πρόβλημα με καρτα micro sd

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με καρτα micro sd

      • Καλησπέρα .(απο λαθος στον τιτλο γραφω καρτα micro sim αντι για micro sd)
      Χθες αγορασα το Redmi note 8 .Σημερα ξεκινησα να το λειτουργώ αλλα με ενα μεγαλο πρόβλημα.
      Δεν αναγνωριζει καμιά κάρτα micro sd πουθενα και δεν μπορω να μεταφέρω φωτογραφίες ουτε να αποθήκευσω στην καρτα.
      Και οι 2 καρτες λειτουργουν στο προηγούμενο κινητό και στον υπολογιστή.
      Εβαλα και εβγαλα αρκετές φορες τις κάρτες micro sd.Επίσης εκανα επανεκκίνηση πολλές φορές.
      Υπαρχει λυση;
      Δεν υελω να το επιστρέψω ουτε να μπω σε διαδικασία επισκευής μεσω του Κωτσοβολου που το πήρα .
      Ευχαριστώ.
    • Άδειασε τις κάρτες από αρχεία και δοκίμασε να τις κάνεις format μέσα από τη συσκευή, ρυθμίσεις > η συσκευή μου > αποθηκευτικός χώρος > κάρτα sd > Διαγρ. αποθ. χώρου USB
    • Πρόβλημα με καρτα micro sd

      Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα όταν πέρασα την microsd από το προηγούμενο κινητό στο note 8. Την πρώτη μέρα μου την αναγνώρισε κανονικά, μετά όμως δεν... Αγόρασα πρόσφατα μια καινούργια SanDisk class 10 και είναι μπόμπα. Τη λειτουργώ εδώ και 5 μέρες χωρίς να χρειαστεί διαμόρφωση κάρτας ή format. Πιθανόν να υπάρχει θέμα συμβατότητας με παλιές microsd. Να του βάλεις micro sdxc.

      Tapatalk
    • Διαφήμιση