Διαφήμιση

Redmi Note 8 Αξεσουάρ, Θήκες, Tempered Glass κλπ

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ !!! <<

Τρέχουσα ενημέρωση (17/01/2020 19:35)

Έγινε η διανομή των νέων XTRV-20.1.15/16 ROM για 24 συσκευές.

H ROM για το RedMI Note 7 Pro (Violet) θα παραδοθεί όταν έχουμε Source.
    Από σήμερα σταματάει η διανομή εβδομαδιαίων ROM για το RedMi 6 PRO (Sakura)

H επόμενη διανομή των ROM θα γίνει στις 6 Φεβρουαρίου λόγω διακοπών στην Κίνα.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Redmi Note 8 Αξεσουάρ, Θήκες, Tempered Glass κλπ

Καλησπέρα. Μιας και δεν βλέπω να έχει ανοίξει κάτι παρόμοιο η έστω γενική συζήτηση ανοίγω αυτό εδώ για να συζητάμε όλα τα θέματα για αξεσουάρ του Redmi Note 8 !!
      Εγώ ψάχνω ένα καλό Tempered Glass έχετε να μου προτείνεται κάποιο καλό δοκιμασμένο κατά προτίμηση για αγορά από εδώ Ελλάδα ?? ;)
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

Xiaomi Redmi note 7 :thumbsup: s10 Γιώργος

• Διαφήμιση

Ενώ τόσα χρόνια μαζί με κάθε κινητό έπαιρνα tempered glass έχοντας ξεκινήσει από το xiaomi note 1, με το note 8 αποφάσισα να μην αγοράσω tempered glass αφού φαίνεται ότι το gorilla glass αρκεί και με το παραπάνω. Η μόνη extra προστασία που δίνει το tempered glass είναι άμα το πας στην παραλία και το τρίβεις πάνω στην άμμο.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    • Και από πιθανές πτώσεις προστατεύει όσο να ναι
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

Xiaomi Redmi note 7 :thumbsup: s10 Γιώργος

• Για τις πτώσεις χρειάζεται θήκη σιλικόνης, η οποία περιλαμβάνεται στο κουτί. Δε προσφέρει κάτι ιδιαίτερο το tempered glass.

Αυτό που ίσως χρειάζεται είναι tempered glass για τις κάμερες πίσω που εξέχουν. Δε ξέρω αν έχει gorilla glass εκεί.
      Στο redmi note 5 που είχα πέρσι μετά από 1 μήνα το τζαμάκι της κάμερας έσπασε (πιθανώς χτυπώντας το σε κάποια επιφάνεια δυνατά, δε κατάλαβα πως έγινε) και η κάμερα ήταν θολή. Αναμονή 1,5 μήνα για ανταλλακτικό τζαμάκι από aliexpress + 2 ώρες η διαδικασία αλλαγής του..
    • Διαφήμιση
    • New

Καλησπέρα.

Μία βοήθεια. θέλω να πάρω 1-2 επιπλέον καλώδια για μεταφορά δεδομένων και για φόρτιση για να έχω στο Power bank. Ομως δεν ξέρω πως πρέπει να το ζητήσω ή τι μάρκα να επιλέξω. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

New

Καλώδιο τύπου usb type C χρειάζεσαι. Απλά φρόντισε να πάρεις κάποιο επώνυμο, γιατί κυκλοφορούν πολλά στην αγορά τα οποία δεν τηρούν τα προβλεπόμενα πρωτόκολλα και ενδεχομένως να δημιουργήσουν προβλήματα στη συσκευή σου, με την πάροδο του χρόνου.

Tapatalk